Storczyki Patrycji

Zablokowany
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Storczyki Patrycji

Post »

Witam zaprezentuję Wam moje maleństwa, które są ze mną od ładnych paru lat.

Obecnie jedyny phalenopsis kwitnący... uratowałam go jak go wyrzucono na śmietnik i zobaczcie sami jak ładnie się odwdzięcza kwitnieniem z połamanego pędu kwiatowego
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Brassia orange Dellight

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Storczyki Patrycji

Post »

Patrycjo, dobrze, że przygarnęłaś tego śmietnikowca ;:108 Ludzie są bez serca, traktują rośliny jak gazetę, przeczytać i wyrzucić ;:125
Ja się zachwycam kilkoma kwiatuszkami u swojej Brassady, a Ty masz gąszcz liści i kwiatów ;:180
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Patrycji

Post »

zgadza się masz wielkie ;:167 osobiście znam "osobę", która kupuje jedynie kwitnące Phalaenopsis ( bez znaczenia jaka cena-im wyższa tym pewnie lepiej ) a gdy już przekwitną czeka około miesiąca jak nic nowego nie wypuści w tym czasie wyrzuca!!!!a następnie kupuje nowego kwitnącego ... nie raz mówiłam że moge go wziąć jak przekwitnie, lepsze to niż wyrzucenie, ale jak widać są różni, dziwni ludzie ... :evil:
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Patrycji

Post »

lucynaf...ja ją i tak już uszczupliłam:) bo się strasznie szybko jakoś u mnie rozrasta
Wszystkim dziękuję za miłe komentarze... później lub jutro postaram się wkleić resztę zdjęć, tych co nie kwitną:)są w stanie spoczynku i 1 fioletowego phalka
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2805
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Storczyki Patrycji

Post »

Witaj w dziale storczykowym, śmietnikowy ładnie odwdzięczył się za uratowanie mu życia, a brassia pięknie rozrośnięta. Czekam na pozostałe zdjęcia Twoich storczyków.
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Patrycji

Post »

A tu storczuś przecenkowy kupiony parę dni temu...ciekawi mnie zawsze na jaki kolor zakwitną, te którę kupuję na przecenach przekwitnięte:)Obrazek

Cambria...osłonko ozdobiona własnoręcznie...z braku funduszy oklejona kawałkami kafelek, które znalazłam podczas wakacji nad morzem:)Obrazek
Awatar użytkownika
lucynaf
1000p
1000p
Posty: 2112
Od: 30 sty 2011, o 17:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Re: Storczyki Patrycji

Post »

Patrycjo, będze ciekawie z Tobą w tym dziale, bo już widzę, że masz ciekawe pomysły i talent :uszy
Sama jestem ciekawa koloru Twoich niespodzianek ;:65
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Patrycji

Post »

Tegoroczne wiosenne kwitnienie Miltoni Obrazek Miltonia[/quote]
Awatar użytkownika
dudus327
500p
500p
Posty: 788
Od: 23 cze 2011, o 13:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Storczyki Patrycji

Post »

Patrycjo :wit , przepiękne masz storczyki ;:138

Cieszę się że tak postąpiłaś ze śmietnikowym ;:108 Ja też mam takiego w swojej kolekcji i niedługo zakwitnie bo wypuszcza pedzik :tan
Również nie potrafię zrozumieć takich ludzi, ale cóż na głupotę lekarstwa nie ma ;:14

Pozdrawiam i będę tu zaglądał ;:108

Ps. Już mi się u CB podoba - jesteś tak samo pomysłowa jak ja :;230 a doniczka z kafelek śliczna ;:108 - takie rzeczy które człowiek zrobi samemu maja w sobie taka magię - w sklepie takiego się nie kupi ;:108 dlatego tym bardziej jest to piękne :tan ;:108
Pozdrawiam - Piotr
Moje storczyki
Awatar użytkownika
lesioc
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1862
Od: 3 cze 2008, o 10:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Pilchowice

Re: Storczyki Patrycji

Post »

Swietny ten śmietnikowiec.... niestety większość ludzi ma nikłe pojęcie o storczykach, a ich niezbyt wygórowana cena (mowa o phalenopsis oczywiście który potrafi niewiel kosztowac jak na swoje walory ozdobne) powodują iż zbyt często są po prostu wymieniane na nowe.

Na śmietniku mi się jeszcze nie udało znaleść żadnego, ale uwielbiam wyprzedażowe niespodzianki - storczyki po kwitnieniu sprzedawane za śmiesznie małą cenę. Dochodzi wtedy efekt oczekiwania na pierwsze (choć ponowne) kwitnienie - nigdy nie wiadomo na co się trafi :D
Zapraszam: spis treści ogród
"Fotografia nie jest związana z patrzeniem lecz z czuciem. Jeżeli nie czujesz nic w tym na co patrzysz, nigdy nie uda ci się sprawić,
aby ludzie patrząc na twoje zdjęcia cokolwiek odczuwali." Don McCullin
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Patrycji

Post »

Dziękuję wszystkim za odwiedzinki imiłe słowa...powiem Wam szczerze, że ja mam prawie wszystkie storczyki z przeceny i uwielbiam czekac rok czy nawet 2 na ponowne kwitnienia aby ujrzeć kolor kwiatuszka:)

Tak Rysiu złapałam tego bakcyla:)
Awatar użytkownika
nina1611
500p
500p
Posty: 833
Od: 27 mar 2011, o 13:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Storczyki Patrycji

Post »

bo nic nie sprawia takiej radości jak kwitnienie ... ale takie do którego się samemu rękę przyłożyło :D
Pozdrawiam Małgorzatka :)
Niektóre z moich storczyków ...
x-F-7
---
Posty: 10509
Od: 6 lip 2011, o 06:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Storczyki Patrycji

Post »

Kolejny storczuś... jest to keik od storczyka mojej mamy...ale strasznie rośnie w bok i nie chce sam się wyprostować
:)Obrazek

a to oncidium ...na dole widać zaczyna rosnąć nowy przyrościk(bulwa) lub ziemniaczek jak to niektórzy mówią:)
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Moje storczyki !”