Storczyki - Do zakochania jeden krok :)

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

STORCZYKI

Post »

Witam !!!!
Zosiu hm co do doniczek to ja na razie nie ryzykuje trzymam w przezroczystych i kombinuje z ładnymi osłonkami :)
Mam zbyt małe doświadczenie a skoro tak lubią to niemam nic przeciwko bo mogę oglądać ich korzonki i wiem kiedy mam podlewać. Ale polecam oglądnać temat Marioli bo ona wiekszoś storczyków trzyma w doniczkach glinianych i tez jej pieknie rosną.

A teraz hehe musze pokazać moje nowe cudeńka ;:26 ;:50 tzn. wczoraj byłam z mężem na zakupach i niewytrzymałam jak zobaczyłam taki wybór storczyków bo oczywiście cel zakupów był inny no ale :) jak można było sie oprzeć tym bardziej,że cena przystepna i po przedyskutowaniu można powiedzieć, że takie przedwczesne Walentynki ;:166

Wiec tak Phalaenopsis i Paphiopedilum a na przyczepke sukulencik żywe kamienie :)



Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

A teraz troszke bliżej i bez flesza

Obrazek Obrazek
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
old_I-s
200p
200p
Posty: 269
Od: 7 paź 2007, o 16:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

chmara3 fajnie ,że Ci się kolekcja powiększyła .Ja mam niestety tylko jednego storczyka :( .Blisko Walentynki,imieninki i zaraz potem urodzinki ,to kto wie? może ktoś z najbliższych wpadnie na pomysł kupienia mi storczyka.
Awatar użytkownika
WioLinKa
200p
200p
Posty: 225
Od: 26 kwie 2007, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Zakochałam się w .... storczykach :D Niestety, nie mam i nigdy nie miałam w swych zbiorach storczyków :( Przyglądam się im tu na forum i w ... sklepach ogrodniczych, marketach ale nigdy nie spoytkałam po okazyjnej cenie - zazwyczaj to ponad 40 zł. Mam pytanko - czy można rozmnożyć storczyka z kłączy/korzonków :?: A jeśli tak czy ktoś podczas wiosennych kwiatowych porządków miałby na zbyciu takie korzonki?kłącza :?: Chętnie przyjmę 8)
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

WioLinKa pisze: czy można rozmnożyć storczyka z kłączy/korzonków :?:

Storczyki sympodialne - takie, u których tworzą się nowe pseudobulwy - można dzielić ale nigdy na pojedyncze sztuki. W zależności od rodzaju storczyka - musi to być minimum 3-4 psb.
Ale jest taki problem - stare psb po kilku sezonach obumierają, nie mówiąc o tym, że przeważnie na starych psb już nie kwitną.
Najszybciej i najobficiej przyrastają Cymbidia i Oncidiowate ale tu z kolei - im więcej kwitnących pędów - tym roślinka piękniejsza. - lepiej chyba przesadzić do większej doniczki i mieć wielki piękny okaz, niż ryzykować uszkodzenia przy podziale i utratę storczyka.

Storczyki monopodialne - rozwijające się tylko na jednym pędzie - rozmnaża się z nasion w wyspecjalizowanych zakładach, przy wyśrubowanych warunkach uprawy.
W wyjątkowych sytuacjach, tego typu storczyki potrafią wytworzyć młodą roślinkę (keiki), która po pewnym czasie jest w stanie zacząć życ samodzielnie ale doprowadzenie jej do kwitnienia może zająć dużo czasu.
Zjawisko wytwarzania keiki zdarza się niestety najczęściej w momentach gdy roślina jest zagrożona, więc w takich przypadkach trudno byłoby się spodziewać, że właściciel odda dobrze rokującego malucha. [/i][/b]


Ale - różne przypadki się zdarzają, może rzeczywiście ktoś ma nadmiar :roll: albo inne kataklizmy na głowie, lub może ktoś kupił z przeceny po kwitnieniu niespodziankę, która okaże się identyczna jak ta, którą już posiada.... no i wtedy może odda w dobre ręce :D .

Warto pytać.

;:100
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Storczyki

Post »

Witam!!!
Ostatnie zakupy to Phalaenopsis 24,99 :) a Paphiopedilum 27,99 :) mysle, że to dobra cena.
Gdzie w kwiaciarni byłby jeden w cenie tych dwóch, także czasem warto zaglądnąć do dużych Marketów szczególnie teraz przed Walentynkami.
Pozdrawiam
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Jejku jaki śliczny sabotek, jak ja kocham te storczyki:)Ale mój faktycznie sporo kosztował ale był tego warty:)
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Storczyki

Post »

Witam!!!
Zosiu tyle okazji ;:49 nic tylko się cieszyć a nóż dostaniesz jakiś piekny okaz, a może podpowiesz swoim bliskim tak skromnie z jakiego prezentu cieszyłabyś sie najbardziej ;:50

Dewuka oj ruszyła lawina ruszyła ale mam nadzieję, że troche zwolni bo ja muszę się jeszcze wiele nauczyć ;:37

WioLinKa jeśli chodzi o rozmnażanie to mysle,że Myszek super sprawe wyjasnia :)

Monisia no tak jak ich nie Kochać skoro one aż sie o to proszą, cieszę sie że Ci się podoba mój Sabotek :)
widziałam Twojego też śliczny, może kiedys też będe miała takiego w kolekcji hehe chociaż ostatnio miałam taki wybór, że ciężko mi było się zdecydować oj ciężko wpadł mi też w oko praktycznie taki cały w kremie wpadał w biel oj ale musiałam któregoś wybrac.

Pozdrawiam Wszystkich
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Dziękuje, dziękuje:) nie wiem czemu ale właśnie sabotki mnie szczególnie urzekają:) mogę stać w sklepie godz i na nie patrzeć, ale niestety nie mogę mieć wszystkich, ale na pewno temu przybędzie przyjaciela:)
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Monisiu ja ostatnio po phalaenopsisach też jestem zauroczona paphiopedilum ;:128 szkoda tylko, że u nas są trudo dostępne ;:149
Awatar użytkownika
chmara3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 591
Od: 21 lip 2007, o 00:18
Lokalizacja: Podkarpacie

Post »

Witam!!!
No to mi sie ostatnio udało bo w Auchanie było ze 30 szt. Paphiopedilum wystawionych dlatego też zastanawiałam sie chyba z godzię ;:88 aż musiałam podjąc jakąś decyzję z mojego kwiatuszka jestem zadowolona co nie znaczy,że pozostałych do tej pory nie mogę przeżałować :)
Pozdrawiam
Kiedy coś uparcie gaśnie zaufaj iskierce nadziei ~~~~ Pozdrawiam Aga
Moje storczyki :)
Moje kaktusiki:)
Awatar użytkownika
monisia
200p
200p
Posty: 495
Od: 9 lut 2008, o 17:24
Lokalizacja: lubuskie

Post »

Witajcie :D
Ja ostatnio również widziałam masę sabotków w Auchanie, i wiele innych też było, ale płakać sie chciało jeżeli chodzi o ich stan, te kwiatki były chore i zniszczone :cry: szczególnie zauroczył mnie seledynowy phalaenopsis, miał zdrowe listki, aż 3 gałązki z kwiatami, i dużo pączków-niestety chorych :!: nie mających szans na rozkwitnięcie. Ten kolor bardzo mi sie podoba i na pewno jeszcze zawita na moim oknie :D
Ale oczywiście nie skończyło sie na 1 sklepie i nie wróciłam do domu bez nowego okazu, dlatego proszę o zaglądniecie do mnie i odp na moje pyt :) Ślicznie dziękuje
Awatar użytkownika
sonia
1000p
1000p
Posty: 1086
Od: 21 maja 2007, o 00:50
Lokalizacja: pomorskie

Post »

Wiecie, ale w tych sklepach to większość winy za zły stan kwiatów ponoszą sami kupujący, ten kto się zna nie dotyka każdego egzemplarza, bo i po co :?: ale jak widzę jak ludziska zachowują się szczególnie przy storczykach to serce boli ;:110
Aż Ci zazdroszczę tych 30 okazów ;:112 ciekawe czy ja wrócę w poniedziałek z jakimś cudeńkiem
Awatar użytkownika
dewuka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2406
Od: 1 sty 2008, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Stary Tomyśl, Wielkopolska

Post »

Ja byłam wczoraj w Castoramie - nędza. 2 cymbida w złym stanie, cena oczywiście normalna. Szkoda patrzeć. :cry:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”