Moje ukwiecone parapety cz.III

ODPOWIEDZ
x-r-7
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 974
Od: 19 wrz 2016, o 18:38
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Jakie piękne kwitnienia ;:3 Lueddemaniana - niezwykła :) notabene- kupiłam Cattleya lueddemaniana, ale na kwiaty trzeba będzie poczekać :wink: Renantopsis ma niezwykłe kwiaty! Takie tygrysie :) Czy jest trudny w uprawie?
Przy okazji- Kasiu, Leptotes kwitł Ci w tym sezonie? Mój - mimo chłodzenia- nie. Chyba się rozstaniemy ;:222
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Reniu dziękuję za odwiedziny. Renantopsis wg mnie jest łatwy w uprawie. Traktowany jak zwykły phalaenopsis wystawa wschodnia.
Mój leptotes jest w trakcie tworzenia kwiatków, jeszcze pewnie z miesiąc potrwa nim dorosną.
Awatar użytkownika
Monnia445
200p
200p
Posty: 283
Od: 8 gru 2017, o 22:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: sandomierz

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Kasiu, widzę że weszłam w samą porę ;:196 i nie myliłam się co do tego rękawa...

Wszystko pięknie Ci kwitnie.
Phal. Liodoro, jak zawsze ładniutki a Luedemanniana wciąż jeszcze pokazuje swój śliczny kwiatuszek. Może i za niedługo przekwitnie, ale na pewno znów szybko wypuści nowy pęd.
Trzeba będzie tylko troszkę poczekać.

Najbardziej spodobała mi się Cambria i Renantopsis Mildret Jameson, którego ostatnio zobaczyłam u Mirki i powiem Ci, że bardzo wpadł mi w oko. Chyba będę musiała się, gdzieś za nim rozejrzeć. Cieszę się, że nie potrzeba mu jakichś specjalnych warunków. Mam nadzieję, że odnajdzie się wśród moich zwykłych phalaenopsisów :wink:

Bo kolor to ma naprawdę ciekawy
Pozdrawiam Monia :)
Storczyki Moni
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4195
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Boskie kwitnienia Twoich storczyków ;:333
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit
Awatar użytkownika
Art
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3388
Od: 27 sie 2007, o 20:04
Lokalizacja: Gliwice

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Kasiu, podpisuję się pod tym co napisała Monia. Dokładnie tak samo to czuję :wit

Dopiszę jedynie, że kiedyś kilka lat byłam zafascynowana cambriowatymi. Nawet sporo zdjęć mam w swoim 'archiwum' z tamtego okresu.
Jednak zauważyłam, że przędziorki uwielbiają ich liście i... zrezygnowałam z tych pięknych storczyków.
Super, że u Ciebie zadomowiła się taka piękność ;:224

Dziękuję za opis warunków uprawy Dendrobium frosty Dawn. Tak jak przypuszczałam, muszę skreślić go z listy marzeń.
Nie jestem w stanie zapewnić mu u siebie tego wszystkiego ;:185
GrazynaW
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 6700
Od: 14 sty 2009, o 18:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Cudowne kwitnienia!
Kiedyś liodoro był moim wielkim marzeniem ale zastąpiły go zwykłe falki. Wiem, że to żadne porównanie ale dostępność falków stała się pospolita i to była dobra okazja do wzajemnego obdarowywania się. Rosły w liczbę na parapecie i w końcu musiały zostać zredukowane do koniecznego minimum.
A oczy pięknościami mogę nacieszyć u Ciebie. ;:215
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Mój fawory Renantopsis Mildret Jameson jest piękny. Dawno na mojej liście, ale brak kasy doskwiera, więc jeszcze trochę na tej liście pobędzie ;:222
MirkaS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1484
Od: 25 mar 2009, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: 30 km od Kołobrzegu

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Mildred jest jednak piękny ;:oj
Liodoro jakby wędrowały pod pachę :)
Cambria ładna kolorystyk.
Bardzo podoba mi się kolor przekwitającej lueddemanniany moja jednak jest zupełnie inna nawet kształt kwiatów chyba inny.
Czekam na obiecany cd
Pozdrawiam Mirka
Moje wątki
kasia74
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2804
Od: 1 cze 2010, o 23:15
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głogów/Dolnośląskie

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Dziękuję za liczne odwiedziny i miłe wpisy

Monia Luedemanniana wciąz kwitnie, kolor wyblakłego rożu na woskowych płatkach bardzo do me przemawia :heja . Renanthopsis na pewno się odnajdzie wśród phalków bo on prawie jak phal., tylko listki ma węższe.

Arku dziękuję za odwiedziny i tez miłego weekendu życzę

Asiu co do cambriowatych to obecnie mam dwie, ta ze zdjęcia i jakąś brassię. Ta druga jest w kamykach, bo w korze listki zwijały sie w harmonijki, teraz jest trochę lepiej ale póki co nie kwitnie. Natomiast ta pokazana, jest bardzo chętna do współpracy i kwitnie z każdego nowego przyrostku. U mnie tez ich sie trochę przewinęło, ale tez ich juz nie kupuję bo to jak dla mne takie jednorazowe storczyki, zazwyczaj po kwitnieniu w krótszym lub trochę dłuższym czasie padają.

Grażynko dziękuję za miłe słowa i zapraszam do odwiedzin jak tylko masz ochotę. :)

Marta to zbieraj kasiore i kupuj bo warto ;:215

Mirko własnie Luedemanniana nadal kwitnie, wiec tak jakby kwiat nie do końca przekwitający, ale na pewno mamy o innych nazwach dlatego inaczej sa wybarwione. Mam jeszcze drugą zakupioną jako niezdolna do kwitnienia, ciekawe jak tamta będzie kwitła.

A teraz obiecany cd ;:3

Na początek dendrobim delikatum od Mireczki

Zapach bajeczny wypełnia w słoneczny dzień cały strych

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Phalaenopsis który miał być maculata ale wyszło ... no właśnie ktoś wie?

Obrazek

Phalaenopsis Happy Fang Sir, zdjecie trochę kiepskie, na żywo kwiatki sa ładniejsze jednak.

Obrazek

Kwitnie też taka mini NN

Obrazek

Dendrobium atroviolaceum, trudno zrobić mu sensowe zdjęcie, bo oba kwiatki dziwnie powywijane

Obrazek

Coelogyne cristata zakwitła na dwóch pedach, :tan a ja myślałam ze kwitków w tym roku nie będzie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I roślina w całości, trochę prześwietlona ale ona jest tak ogromna ze ciężko ją gdzies przestawić

Obrazek

Phalaenopsis philadelphia

Obrazek

Obrazek

Hybryda dendrobium nobile, wyhodowana z małego keiki

Obrazek

A taka catleyke dorwałam w Brico, kolor na zdjęciu kiepsko oddaje rzeczywistość bo wychodzi żółty a na prawde jest limonkowo-zielony. Kwiat pachnący co jest dodatkowym plusem. Roślinki są dwie bo jedna pojedzie jak sie ociepli do Mireczki

Obrazek

I moja ostatnia nowość, Phalaenopsis Yang Yang Blueberry Indigo kolor jak dla mnie bajeczny, niestety też nie potrafie mu zrobić sensownego zdjęcia do tego zapach fiołków unoszący się w domu od rana do wieczora, nawet brak słońca mu nie przeszkadza.

Obrazek

Zdjęcie przy pochmurnej pogodzie

Obrazek

I to wszystko, kolejne zdjęcia będa jak sie cos pootwiera, co jest w pączkach czyli pewnie za jakis miesiąc ;:7
Awatar użytkownika
Gandalfwhite
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 546
Od: 18 lis 2018, o 08:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Ładne wejście na CDN.

Dla mnie catleyka z Brico najładniejsza. ;:63
Grzegorz
Awatar użytkownika
norbert76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 18600
Od: 15 paź 2011, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Jelenia Góra

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Jak przedmówca, catleya bardzo ładna. Mi się spodobały kwiaty Coelygyne oraz jego wielkość oraz Dendrobium atroviolaceum. :)

Natomiast zwróciła mi uwagę instalacja z wiadra i doniczki, ciekawe ja bym się bał obok tego przechodzić, bo przy moim szczęściu, kwiatek by zdążył zlecieć na podłogę. :wink:
"Głową muru nie przebijesz, ale jeśli zawiodły inne metody należy spróbować i tej." - Józef Piłsudski
Dżungla w bloku
Storczykowo u Norberta
x-y - 19
---
Posty: 562
Od: 8 sie 2019, o 10:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

kasia74 pisze:Phalaenopsis który miał być maculata ale wyszło ... no właśnie ktoś wie?
Obrazek
kasia74 to hybryda Phal. maculata X San Shia Sunrise
Piękny ten fiołeczek YangYang Blueberry Indigo :wit
Awatar użytkownika
zabkamarta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 1 maja 2017, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław okolice

Re: Moje ukwiecone parapety cz.III

Post »

Phalaenopsis Yand Yand Blueberry Indigo kolor jest piękny, ale faktycznie jest to taki odcień kolorystyczny, który ciężko oddać na foto.

Piękne zdjęcia Dendrobium delucatum ;:167 bardzo dobrze dobrane oświetlenie przez co ślicznie oddana bieli ;:167

No i Coelogyne jest cudowne ;:167 piękne zdjęcia i piękne kwiaty :uszy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje storczyki !”