Ach te róże! ach te różyczki!

Zablokowany
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Tereniu,bardzo mi miło i Dziękuje za życzenia noworoczne ;:180

Obrazek


Obrazek


Zuziu, oooch uwielbiam śnieżną zimę , tak bym połaziła po zaśnieżonych polach z moim pieskiem ,może sie doczekamy,
oby nie w marcu :;230

Obrazek
Roki mój piesio ciągnie saneczki a tej zimy jeszcze nie miał takiej okazji.
Obrazek

Kochani, na chwile muszę odejść od komputerka i przywitać gości ;:168


Obrazek
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12942
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu ale dałaś po oczach, super widoczki i letnie i zimowa super!
A czy ja dobrze widzę trawę Pampasową masz? jak się u Ciebie sprawuje, ile ma lat.
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ani się obejrzeliśmy, a tu nie tylko minęły święta ale i sześć dni Nowego Roku ;:oj
Na Nowy Rok życzę Ci zdrowia przede wszystkim, pogody ducha i kolejnego cudnego sezonu w ogrodzie ;:196
Floks( chyba szydlasty?) stworzył piękny duet z białymi stokrotkami. Bo to chyba one? Ale w zachwyt wprawiły mnie kity białych, puchatych traw ;:oj Łał, jakie one cudne ;:63
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Asiu, Witam :wit Asiu, może jakby zima była prawdziwą, piękną, śnieżną zimą a nie jesienią czy przedwiośniem,
nie wiadomo jak to nazwać to nie tęsknilibyśmy za kwitnącymi ogrodami, ale możemy to sobie zrekompensować wspomnieniami
a naszym ogrodom dać troszkę odsapnąć i my też musimy nabrać siły i zregenerować nasze kręgosłupy, bo jeżeli się ma latka,
X +, to musimy dbać o swoje kosteczki :;230
Asiu, co do róży Agnieszki, to na pewno nie jest to róża Monika ,bo ma ją sąsiadka i jednak te róże się różnią i kwiatem i liśćmi,
Więc nazwa mojej róży skłania sie do Agnieszki, nawet to mi pasuje bo mam córcię Agnieszkę ;:167 Obok floksika skrzydlatego
rośnie stokrotka, o dużych pełnych kwiatach .

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Macadamia,
Witam w moim wątku :wit Jestem pewna ,że jesteś miłośniczką róż i ogrodów i jeszcze nas zaskoczysz ,Swoimi
pięknym ogrodem pełnym kwiatów. Pamiętaj każdy ogród i ten duży i mały, skromny i bogaty jest piękny bo wkładamy w niego
swoje serca ;:167 ;:167 ;:167

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Elżuniu, życzenia na pewno się spełnią ;:167 Teraz mamy chwilę wytchnienia przed pracami wiosennymi wiec mamy czas na
wspomnienia i na komponowania zmian na naszych rabatkach kwiatowych ;:168

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Iwonko, dziękuję za życzenia noworoczny ;:196
Masz racje floksik skrzydlaty, rośnie z stokrotką o dużych pełnych kwiatach, ;:168

Obrazek


Obrazek



Obrazek

Aniu, święta i po świętach, teraz możemy odpocząć i zajrzeć do folderów z fotkami i powspominać. Trawę Pampasową, miałam i to kilka ładnych lat, rosła pod lipą a obok rosły białe i bordowe Bzy i piękny Złotokap a w tyle rozłożysta Wierzba płacząca, pod którą dzieciaki miały swoja ,,bazę,, Niestety robiłam podjazd i wjazd pod wiatę dla samochodów i i te wszystkie roślinki musiałam usunąć ;:145 Było bardzo gorące lato'
krzaczki przesadziłam ,ale sie nie przyjeły. Teraz nie mam miejsca na nowe nasadzenia.Aniu Trawę miałam posianą z nasion, Me jak był
w Niemczech przywiózł 2 torebeczki nasion, ale to już inna historia. ;:168

Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Ta pergola z różami jest zabójcza
Ja lubię wszystkie pory roku, ale mimo wszystko czas kiedy mogę popracowac w ogrodzie najbardziej, a tej zimy pogoda sprzyja pracom.
Co prawda nie miałam czasu wczoraj, ale jeśli tak bedzie w przyszłą sobotę to chyba zacznę wiosenne porządki
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandeczko miałaś śliczną choineczkę, ta żywa jest skromna, ale piękna sama w sobie. Widzę, że masz chyba więcej szczęścia do śniegu...czy w święta też miałaś biało?
Według mnie to jednak czy mamy śnieżną zimę czy nie to zawsze już od stycznie zaczynamy tęsknić za wiosną, za kolorowymi rabatkami. A Twoje zdjęcia jeszcze bardziej rozbudziły we mnie tęsknotę.
Wspaniałego sezonu ogrodniczego i dużo zdrowia na 2018 Rok ;:168
Awatar użytkownika
Lyanna
1000p
1000p
Posty: 1127
Od: 5 mar 2013, o 09:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wszystkiego dobrego w Nowym Roku ;:3 .
Rosła u Ciebie trawa pampasowa, to fajnie, mam nasiona ale do tej pory nie siałam bo myślałam, że ona wymarza. Może spróbuję w tym sezonie. Jak tam tulipany?
Pozdrowionka :)
Pozdrawiam,
Asia
Na łące
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Gosiu, pozdrawiam :wit co do wiosennych porządków to jeszcze mamy czas , ale dziś poszłam do ogrodu i usunęłam
parę krecich kopców , znowu mam krecią plagę ;:223 Pregole różaną minionego lata miałam bardzo mizerniutką, róze Louise Ordie i
New Dawn, musiałam ciąć do kopczyka , róża Alchymist też została uszkodzona przez mrozy słabo zakwitła, niestety latem uschła .
Mam nadzieję, że ta zima będzie łaskawa dla naszych różyczek i latem ,pergola pokryje się burzą kwiatów.

Obrazek

róze Louise Ordie kwitła tylko na pedach przy ziemi, ale tego lata odbudowała ładny krzew i mam nadzieję,że latem pięknie zakwitnie.

Obrazek


Obrazek


Marysiu , serdecznie dziękuje za życzenia ;:168 Marysiu, co do śniegu to raczej mamy go w takiej samej ilości , mieszkamy w tym
samym rejonie , rzut beretem ;:306 Dziś byłam troszkę w ogrodzie , usunęłam pare krecich kopczyków, znowu mam krecie Himalaje w ogrodzie. Ostatnio jak byłam u fryzjera Babeczki doradziły mi abym do krecich norek wkładała włosy i dały mi reklamóweczkę włosów, dzisiaj upychałam
do norek włosy ,no zobaczymy czy to zadziała. Zrobiłam parę fotek wiosny w styczniu :;230

Róza Westerland ma sukieneczkę z liści
Obrazek

Wrzosy i starce jeszcze ładnie trzymają szyk.
Obrazek


Obrazek

Bratek szuka słonka.
Obrazek


Obrazek


Asiu, Dziękuje za życzenia ;:168 Asiu, trawę jesienią okrywałam liśćmi, Ona rosła pod lipą więc lisci miałam pod dostatkiem,
dodatkowo liście obsypywałam ziemią , wiosną trawę ścinałam na wysokość 30 cm kopczyk odkrywałam dopiero jak widziałam gdy trawa
zaczyna poszczać. Pamiętam jednej mroźnej zimy zrobiliśmy jej dodatkowo słomianego chochoła. Tulipanki w skrzynkach jeszcze trzymam na polu
ale końcem stycznia wniosę do garażu aby przyspieszyć wegetacje , może nie pójdą w liście

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu..na widok tych pnących róż dech mi zapiera, kiedy moje takie będą i czy w ogóle takie będą. :wink: Pergola u mnie już stoi tylko póki co łysa, może w tym roku troszkę zarośnie ..moim marzeniem jest tak jak u ciebie. Kwiaty na całej wysokości ;:215
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Jak miłe są wspomnienia ;:167 . melduje się u Ciebie ;:196 po dłuuugiej nieobecności na forum. Wiosenne i letnie widoki napawają optymizmem, już się cieszę na sama myśl, że niedługo rozkwitną nasze ogrody taką ferją barw i kształtów jak na Twoich fotkach.
Róże jak zwykle przecudne, ta czerwona to chyba Flammentanz a pozostałe?
Z nowym rokiem, nowe nadzieje, oby był dla nas łaskawszy jak ubiegły ;:215
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Witaj :wit . Rzeczywiście coś pomieszało się pogodzie a ja liczyłam na odrobinę zimy a tu na razie jej nie ma. Zobaczymy, może luty trochę bardziej zimowy będzie. Pokazałaś wspaniałe, kolorowe zdjęcia ;:138 . Pergola z różami mnie powaliła ;:oj . Ach jak mi się marzą takie królowe ! Pozdrawiam serdecznie :wit .
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Róże na pergoli cudnie kwitły, ja się pewnie takich nigdy nie doczekam. Ale mocno trzymam kciuki, żeby Twoje rosły w siłę i kwitły szaleńczo. Takie widoki w ogrodzie, nawet cudzym, to miód na ;:167 U mnie na szczęście tylko jeden kreci kopiec odkryłam, ale już na sąsiedniej działce jest ich masa. Obawiam się, że to tylko kwestia czasu, kiedy i do mnie zawędrują ;:223 Ciekawa jestem, czy włosy odstraszą, skądinąd bardzo sympatyczne zwierzątka? W ogrodach jednak potrafią wyrządzić sporo szkód. Co prawda czytałam, że lepiej mieć krety niż np. turkucia podjadka, ale czy musimy wybierać między większym a mniejszym złem? Dookoła tyle łąk i nieużytków, przecież tam miałyby raj na ziemi. A u nas muszą być ciągle czujne i gotowe do ucieczki ;:306
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ach te róże! ach te różyczki!

Post »

Wandziu z tym beretem bywa różnie tzn jego rzucaniem :lol: ile razy jedziemy olkuska i coś tam prószy....skręcamy w lewo do wsi, a tu biała nawierzchnia i jedziemy drogą jak w górach.
Wspaniałe róże! Niestety wiosna 2017 dla nich była niełaskawa, przynajmniej u mnie wiosenne przymrozki i to te odczuwalne czyli mroźny wiatr sprawił, że je cięłam dwa razy i to do ziemi.
Te zielone liście mają niektóre róże, a wczoraj wypatrzyłam nawet jeden pączek....nie dobrze...chyba! ;:oj
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”