Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Czyli jakieś nowe różyczki będą ;:333 Widzę że poszalałaś z clemkami :D ja jestem ciekawa czy moje zeszłoroczne wyjdą ,jeżeli nie to może dokupię choć zaplanowałam już na ich miejsce kobee ,która ledwo kiełkuje :lol: Jutro jadę po cebule ,bo już na mnie czekają :tan
U Ciebie mniej śniegu widziałam :wink: ale i u mnie dzisiaj sporo stopniało coraz cieplej Daysy już niedługo będziemy grzebać w tej naszej ukochanej ziemi ;:306
x - e-1
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 2594
Od: 17 lut 2015, o 20:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

daysy, wpadłam tu przez przypadek i zobaczyłam piękne okazy róż. ;:oj
Niektóre z nich mam, niektóre widzę po raz pierwszy i zakochałam się od pierwszego wejrzenia. ;:226
Fajne opisy róz zamieszczasz, bardzo przydatne dla mnie, zostaję tu. ;:108
Pozdrawiam
Ela. :wit
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam wszystkich miłych gości, szczególnie tych, którzy zajrzeli tu po raz pierwszy :wit , mam nadzieję że zostaną ze mną na dłużej.
Co prawda zaniedbałam troszkę wątek, mam jednak nadzieję, że wybaczycie mi tę dłuższą przerwę. Pogoda nas nie rozpieszcza u mnie jeszcze mimo słonka, które coraz częściej wygląda zza chmur, nadal leży śnieg w miejscach bardziej zacienionych a w nocy mam przymrozki.
Najzabawniejsze jest to, że tuż przed przymrozkami dostałam clematisy i musiałam je pozostawić w domu. Rosną jak na drożdżach a Kaiser cały w pąkach. Bardzo ładnie wypuszcza nowe pędy Walenburg, oj chyba będę zadowolona z tych odmian.
Tak wyglądają w dniu dzisiejszym

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I takie tam różności:wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przepikowane wczoraj pomidorki
Obrazek

Roślinki słabo rosną bo mają mało słonka i nadal jednak jest chłodno.

Tolinko zobacz jak ładnie przezimowały Twoje trzykrotki, pięknie się rozrosły, będzie duuużo sadzonek w tym roku ;:333 ;:196
Obrazek

Obrazek

I jeszcze dla Was wiosenna kompozycja ;:333
Obrazek

Jadziu to zupełnie jak mój, też mój wychowanek, patyczek mam od Tolinki, rośnie jak na drożdżach, nigdy bym nie powiedziała, że to dwuletnia różyczka. Nie che mi się nawet komentować stanu moich róż, co zostanie zobaczymy wiosną. Niech się dzieje wola nieba......

Irenko o LD Braithwaite mogę tylko dobrze napisać, szczegółowo napisałam u Ciebie. To bardzo piękna i żywotna róża oczarowała mnie pierwszymi kwiatami a później było tylko lepiej, co roku kwitła obficiej i kwiaty miała coraz większe. Róża o sztywnych pędach mam ją od 2014 roku, w ubiegłym roku cięta do gruntu, ale pięknie odbiła. Należy do moich ulubionych róż, myślę, że też będziesz z nich zadowolona, nawet Ci zazdroszczę ;:333 tej ilości, też będę ja patyczkować ;:108

Tolinko miało nie być ;:131 , ale mam już 4 - 2 od córki i 2 od męża, na razie twardo się trzymam swojego postanowienia, że dopóki nie zrobię porządku z różami, które już u mnie rosną, nie będzie nowych.
Dwie od córki są jeszcze w domu,/zdjęcia powyżej/ bo przywiozła je już mocno rozwinięte a dwie stoją pod foliaczkiem i też już rozpoczęły swoja wegetację.
Moje clematisy całkiem już rozwinięte, trzymam w domu, Kaiser ma mnóstwo pąków, aż trudno uwierzyć, że to młodziutka sadzonka.
Jestem już zmęczona zimą, nic nie rośnie, ciemierniki zapowiadały piękne kwitnienie, teraz całe brązowe, wszystkie liście do obcięcia a pąki kwiatowe uszkodzone, ech, co za klimat. O różach nie chce nawet mi się pisać.
Bardzo tęsknię za wiosną i zielonym ogrodem a tak krótko mogę się nim cieszyć ;:145

Elu cieszę się, że mnie odwiedziłaś i chcesz tu bywać częściej. Mnie zafascynowały Twoje pomidorki i tykwy, w tym roku kupiłam nasionka i jestem bardzo ciekawa co z nich będzie, nie mam żadnego doświadczenia w ich uprawie.
Mam nadzieję, że choć w małej części mogłam pomóc ;:173 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Muszę się pochwalić- właśnie wyjęłam gorący chlebek z piekarnika :D , mniam, pycha
Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy chlebek wygląda cudownie :D Potrafię upiec kilka ciast ale na chleb się jeszcze nigdy nie odważyłam.Myślę, ze jednak ze troszkę życia przede mną jeszcze jest :D i w przyszłości kiedyś spróbuje. Bardzo ładne małe radości.. Zarówno te większe jak i malutkie :D U mnie pomidory posiała mama ale ja wrzuciłam sobie kilka ziarenek koktajlowych.. Twoje już przepikowane.a nasze powinny jeszcze spokojnie wytrzymać ze dwa tygodnie w grupie. Daysy ja też w tym roku nie kupuję nowych róż.Chcę przynajmniej dwa sezony poduczyć się pielęgnacji tych które mam. Te 25 krzaczków to wcale nie tak mało, a całą gamę barw i odmian zobaczę u Ciebie :D Udanego przedświątecznego tygodnia i spokojnych, zdrowych oraz radosnych świąt :D
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Chlebek mniamuśny ja ostatnio tylko bułeczki grahamowe piekę na zakwasie . Potem sobie tylko wyciągam po jednej lub dwie z zamrażalnika.Nawet naumiałam się ostatnio robić zakwas :;230 Dzisiaj muszę włożyć szyneczkę do praski ,a jutro ugotować robię taką konserwową ciekawe jaka wyjdzie .Nakusiała mnie synowa a ja nie umiem odmówić :D Piękne wiosenne kompozycje a i clematisy też całkiem fajnie sie zebrały do rośnięcia. Oby tylko pogoda wreszcie sie ustabilizowała to mogłabyś te clematisy już wynieść do ogródka.Moje pomidorki też popikowane powolutku sobie rosną nie ma szału
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, dzielna jesteś dziewczyna , że róż nie kupiłaś. Ja obietnice też dotrzymuje, bo kupiłam tylko jedną, a jedna to się przecież nie liczy?! :wink: Ładne zakupy i siewy!
A chlebek na zakwasie robisz? Czy na drożdżach? :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
anida
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2018
Od: 26 sie 2015, o 21:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Augustów, strefa 5b

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Chętńie zobaczymy chlebek w przekroju. Piekę bardzo podobny na zakwasie.
Różyczkoholizm wkracza w fazę infekowania! Jeszcze tyle przed nami. Zobaczymy kto oparł się pokusie, ale to dopiero na koniec sezonu.
Pozdrawiam Anida

Nie należy mylić prawdy z opinią większości.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Naprawdę? Żadnej? Ja rozumiem ,że lilie! Rozumiem, że powojniki! Rozumiem, że nasionka! Ja wszystko rozumiem! Ale żeby żadnej! Zupełnie? Nawet pół rózyczki?! ;:oj Jestem ciekawa, kiedy się złamiesz! Mnie przyroda przyszła z pomocąi klika roż wypadło, wymienię ziemię i na ich miejsce posadzę inne.
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

U mnie choroba się rozwija ;:138 Mam róże, powojnika i sporo lilii. Od tego nie ma ucieczki, wchłania bez reszty. :D
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Róż nie kupiłaś, ale 4 nowe przybyły :wink:
Jestem ciekawa co z nich wyrośnie
Wiem, że nie ma co polecać róż, bo one kapryśne strasznie
Zresztą ich wygląd i kwitnienie zalezy od sadzonki, gleby, warunków w ogrodzie, towarzystwa
A każda z nas ma inne
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witam wszystkich świątecznie, a z okazji Świąt Wielkiej nocy, życzę wszystkim spędzenia ich w gorącej, rodzinnej atmosferze smacznego jajka i mokrego Dyngusa.

https://i.pinimg.com/originals/88/d9/cf ... 15b0e4.gif

Gosiu, masz rację, sama nie kupiłam, ale 4 już mam ;:173 , no cóż bliscy wiedzą, czym można sprawić mi przyjemność ;:333 . Sadzonki bardzo ładne a co z nich wyrośnie , to się okaże już niedługo. Te od córci już są takie

Obrazek

Obrazek

Póki co, mieszkają w domu i mają się dobrze ;:224 .

Ed04
masz rację ogród wciąga niesamowicie, chciałoby się mieszkać w kraju, gdzie ogrody są zawsze zielone i kwitnące, co w naszym klimacie się nie zdarza. Wszystkim życzę żeby tylko takie choroby nas dopadały ;:215

Ewo, potwierdzam, jak do tej pory żadnej ;:108 . Jeszcze nie wszystkie róże znalazły swoje docelowe miejsca w ogrodzie dlatego nie chcę wprowadzać póki co nowych. Mimo wszystko i tak doszły 4 sztuki, to chyba w obawie, że niektórzy, tak jak Ty, przewidują straty :wink:

Aniu proszę bardzo, tak wygląda, byłoby ściślej - wyglądał, chlebek

Obrazek
jak ładny, tak smakowity. Dostałam przepis razem z zakwasem od przemiłej znajomej i od tej pory piekę chlebek sama.

Basiu, chlebek na zakwasie. Dopóki nie zrobię porządku w ogrodzie nie chcę wprowadzać nowych róż. Jeszcze muszę znaleźć miejsce dla 8 róż Nevada i M.Hilling a to wielkie już róże. Nie zdążyłam z ich przeprowadzką jesienią. Pięknie powiedziane, jedna się nie liczy ;:306 , pewnie, że nie, bo kto zauważy jedną nową różę wśród takiej ilości jaką już posiadasz ;:173

Jadziu, zakwas dostałam razem z przepisem od znajomej i teraz za każdym razem odkładam część jako pożywkę do następnego wypieku. Okazał się nad wyraz żywotny.
Też czekam na lepszą pogodę, gdyby nie było większych przymrozków mogłabym je wystawić pod folię, ale na razie jeszcze się boję eksperymentować, poczekam jeszcze troszkę, bo nie chce mi się biegać w kółko z roślinkami. Leń mnie przez zimę ogarnął niesamowity.
Pomidorki potrzebują słońca a tego do tej pory jak na lekarstwo.

Oleńko, chlebek jak wygląda tak smakuje, jest naprawdę wyborny. To nic trudnego, ja też nie mogłam się przemóc. Dopiero jak dostałam zakwas i przepis stwierdziłam, że to łatwiejsze jak pieczenie niektórych ciast. Spróbuj, to naprawdę łatwe, mogę podesłać przepis jak chcesz ;:173 . Koktajlowe też posiałam. Mam chyba z 5 różnych odmian pomidorów, w tym białe, ciemne, pomarańczowe. W ubiegłym roku miałam jeden krzaczek białych/ w rzeczywistości jasnożółte/ są przepyszne dlatego szukałam tej odmiany w tym roku i udało się.
No to już sporo różyczek zagościło u Ciebie, daj sobie czas na zapraszanie innych jeśli nie czujesz się na siłach by zapraszać nowe. Do wszystkiego trzeba podchodzić ze zrozumieniem tematu, to mi się podoba, szkoda, że ja poszłam na żywioł ;:224 .
Nie ma się co spieszyć, ogród nie lubi pośpiechu, to zajęcie dla cierpliwych. Masz przed sobą wiele, wiele lat.

Moja ulubienica Lady of Shalott dla Was na zakończenie wątku

Obrazek

Obrazek

Dziękuję wszystkim za cierpliwość oraz miłe towarzystwo ;:167 ;:167 ;:167 . Do nowego wątku zapraszam już wkrótce.

Dorotko teraz Ciebie proszę byś zamknęła wątek. Dziękuję ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Na święta też upiekłam chlebek na zakwasie resztę zakwasu trzymam w lodówce słoik nakryty gazą.Piekłam taki grahamowo orkiszowy bez wkładek :wink: .Jednak wnusio zażyczył sobie następnym razem gdy upiekę wkładki w postaci ziarenek .Kurcze jak dla mnie to za dużo gryzienia :;230 .Daysy u Ciebie zakwitną najszybciej róże, bo masz już takie wyrośnięte sadzonki Cudna ta Lady .Miłego świętowania ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”