Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Witaj Daysy!

Ależ dałaś po oczach tą energetyczną rabatą, widoki w sam raz na tą porę roku i wiążący się z tym deficyt wszystkiego, co reprezentuje właśnie ten żółty kolor.
Piękne lilie, róże. Fajnie, że sporo z nich dostaje opisy, można porównać, przemyśleć, a czego się nie ma - zaplanować zakup, w szczególności, gdy widzi się takie kuszące zdjęcia ;:oj

Bułeczki pierwsza klasa, nie dziwię się, że wnuczek za nimi szaleje :D
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
mimoza55
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1353
Od: 2 wrz 2014, o 20:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: KRAKOWSKIE

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, piękne masz odmiany róż, robią wrażenie ;:333 Jesienią kupiłam róże NEW IMAGINE , dam jej 2 sezony na za klimatyzowanie się,
może miejsce które jej wybrałam będzie jej odpowiadało, w internecie jest niewiele wzmianek na jej temat . Jak nie będzie pięknie
kwitła , to na jej miejsce już czekają następne panienki a lista dłuuuga . ;:168
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy..oglądanie takich piękności to wielka przyjemność, gorzej z wybraniem tej, naj kiedy wszystkie ładne a miejsce na nie ograniczone. ;:oj . Szukam podobnej do Eden Rose...posadziłam przy pergoli jedną, coś mi się wydaje że to za mało. :roll: Pozdrawiam. ;:167
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy naprawdę miałaś i masz sporo pracy. Ta rabata wydaję na fotce na bardzo dużą. Na razie nie mam jeszcze w głowie takiej architektonicznej wizji Twojego ogrodu, tylko piękne barwne obrazki. Myślę, ze ta wizja się pojawi w przyszłym sezonie , Róże na rabacie śliczne. Ciekawe..bardzo ciekawe.. co się pojawi obok nich już niedługo :D
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Jack Cartier to cudna róża szkoda ,że swoje cudne kwiaty chowa tylko dla siebie .Jednak w ubiegłym roku nie miałam kłopotu z jej kwiatami.Claire Marshall to też moja faworytka
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=5A8740F3

Ponieważ wszystkie jesteśmy właśnie takie, dedykuję ten tekst Wam wszystkim w dniu Św. Walentego i nie dajmy sobie wmówić, że jest inaczej :wink:

Do tekstu dołączam piękne, nasze ukochane róże, tym razem oczywiście, jakżeby inaczej, czerwone :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jadziu u mnie na razie J.Cartier zbytnio kwiatuchów nie chował, może dlatego, że nie miał gdzie ;:224 , b ;:224 o to młodziak, będę miała na niego oko.
Clair Marshall ma piękne kwiaty, w ślicznym kolorze, mojemu Gasparowi też przypadła do gustu ;:333

Oleńko, nie powiem, trochę roboty było, ale to dopiero wstęp, robota dopiero się zacznie wiosną, bo co nagle to po diable ;:131 . Rabat jest faktycznie duża jak chyba wszystkie u mnie.
Już raz oprowadzałam moich gości po ogrodzie/chyba w pierwszym wątku/ chętnie zrobię to jeszcze raz, tym bardziej, że ogród troszkę się zmienił a to jeszcze nie koniec. Jeśli myślisz o nowych różyczkach, to chyba nie w tym sezonie, muszę najpierw uporządkować to co mam w ogrodzie, chociaż ..... wszystko się może zdarzyć ;:224

Zuziu ja już przestałam wybierać, bo każda ma coś w sobie. Nawet te pomijane przeze mnie potrafią zaskoczyć, a te których jestem pewna - zawodzą na całej linii. Wybory są najgorsze, trudno zdecydować, kiedy w szkółkach jest tak duży wybór a na zdjęciach, wszystkie piękne.

Wandziu
masz rację, jest w czym wybierać, do tego co roku pojawiają się nowości, równie piękne a może i piękniejsze. U mnie New Imagine na razie nic specjalnego, kwitła słabo z duzymi przerwami i do tego w końcu sezonu cała w plamach. Na razie zostaje, ale jak długo ;:131 nie wiem.

Aniu akurat o tych z nowej rabaty niewiele mogę napisać, bo kupione wiosną ubiegłego roku. Więcej będę mogła powiedzieć w tym sezonie, chociaż jak znam życie, jeszcze nie raz mnie zaskoczą, jedne pozytywnie a drugie wręcz przeciwnie.
W każdej chwili służę pomocą, jeśli tylko będę w stanie :wink: Bułeczki polecam, przepis podałam więc można korzystać ;:333

Alexia, zapraszam oczywiście, będziesz mogła sama ocenić zmiany w ogrodzie. Powiem jedno, na razie jest pusto. Na rabatach, po wycięciu starych "tujek" zrobiło się dużo miejsca. Na cisy trzeba będzie trochę poczekać a róże też zanim się zaaklimatyzują na nowym miejscu to trochę potrwa.
Życzę, aby nowe różyczki faktycznie okazały się "twardymi zawodnikami" ;:215 A swoje śliczności wygłaskaj ode mnie :D

Jolu to akurat jest też moja ulubiona rabata. LD Braithwaite to cudowna róża mam ją trzeci sezon i w żadnym nie zawiodła. Szkoda, że tak rzadko spotykana, bo naprawdę to wartościowa róża. Pozostałe też niczego sobie róże, chociaż ta ostatnia u mnie bardzo lichutka, może w końcu się zbierze i pokaże się z lepszej strony. Dziękuję za odwiedziny ;:196 i zapraszam o każdej porze.
Rzadko ostatnio bywam na forum, ale ogród zawsze otwarty.

Tolinko
z tym kuszeniem to tak wzajemnie ;:108 . Też się zbieram do zamówienia cebulek, na razie jestem na etapie wpisywania wszystkiego, co mi się podoba, później przyjdzie otrzeźwienie i wykreślanie . Tez żałuję, że tak późno popełniłam zamówienia lilii. Wszystko można nadrobić, w tym przypadku, dość szybko ;:224
Clauda Monet patyczki na pewno wtykałam, ale czy coś z nich będzie, nie umiem powiedzieć. Jeśli tak, na pewno będzie Twój
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, przeoczyłam dedykowaną mi wspominkową galerię cudnych Twoich róż.
Twoja rabata i jej dalsze zagospodarowywanie - jest intrygujące, będę śledzić ;:224
Zapisuję sobie odmiany róż,które najbardziej mnie ujmują, po kilka razy przeglądam niektóre strony Twojego
wątku- doceniam piękne fotografie, oraz bezcenne opisy ;:180
Wkrótce otworzę swój wątek , ponieważ w ogrodzie widać już wiosenne zwiastuny, pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy no widzisz nawet Gasparek zerka na Claire z błyskiem w oku :) Dla mnie to również jedna z najładniejszych róż za całokształt
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Naprawdę cenne są każde uwagi o naszych pannach
Ja na razie nie umiem się zebrać na takie podsumowanie
Chyba to z powodu braku czasu
Awatar użytkownika
silversnow
500p
500p
Posty: 602
Od: 30 maja 2016, o 23:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy jestem ciekawa nie tylko różyczek, ale każdej Twojej roślinki . Rok temu "wpadłam "na Forum w połowie sezonu i od razu oczarowało mnie piękno i olbrzymia mnogość Twoich róż. Nie było jednak czasu śledzić rozkwitających u Ciebie po kolei kwiatów i roślinek ,Teraz będzie inaczej :D Zaczynam od samego początku . A wiosna już prawie u nas .. Czekam cierpliwie na wszelkie zmiany i obrazujące je fotki .
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1011
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Piękne róże, sam nie wiem które ładniejsze.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy, a jak u Ciebie przedwiośnie? Róże przetrwały tę kolejną dziwną zimę?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2016r

Post »

Daysy pięknie przezimowała Novalis to widać ,ze to bedzie mocarna róża ;:196 Moje patyczkowo na razie ma sie dobrze róże tez fajnie przezimowały
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”