Tolinka i róże cz.II

Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, na kolejny zdjęciu Astrid już tak nie zachwyca ;:185 Ale to chyba dlatego, że wkradła się mała nieścisłość. Podoba mi się róża, którą na tej stronie przedstawiasz jako Aphrodite. To są te same zdjęcia, tylko podpisy inne ;:108 W każdym razie, ta jest piękna ;:167
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tak, Tolinko ;:196 i z niecierpliwością czekam na efekty. Masz rację pogoda nie zachęca do spacerów, ja też gdybym mogła siedziałabym przy kominku i rozgrzewała się malinową herbatką. Kuruj się kochana, bo właśnie usłyszałam, że wiosna za trzydzieści kilka dni ;:oj ;:138 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Paulinko Eden Rose mam chyba od 2013 roku (jest już ciemno ale jutro sprawdzę dokładnie tabliczkę) bardzo chciałam mieć tą różę bo patrząc na jej szaleństwa u dziewczyn na forum byłam w niej zakochana po uszy ;:167 ale u mnie jej chyba nie bardzo pasuje ;:174 rośnie na mocno słonecznej rabacie ,ma podlewanie kropelkowe,zasilam ją podsypuję kompostem,a ona nic ,małe przyrosty ,parę kwiatków i nawet powtarzać jej się nie chce ;:223 na razie ma rozmiary róży rabatowej ,co prawda wiem że w naszym klimacie nie będzie nigdy wysoką różą pnącą ale żeby była chociaż duża krzaczasta to będę szczęśliwa ,póki co zakupiłam drugą z innego źródła niż poprzednia i posadziłam w zupełnie innym miejscu ,bardziej ocienionym,mam nadzieję że ta pokaże co potrafi ;:333

Aniu witaj ;:168 bardzo się cieszę że podoba ci się mój kawałek na ziemi :lol: Veilchenblau jest piękna i ja jej wybaczam że kwitnie tylko raz bo to kwitnienie jest na tyle długie i tak spektakularne że nie pozostawia niedosytu ,mam posadzoną przy niej New Dawn która później nadrabia kwitnieniem :wink:

Iwonka no co ja wyprawiam ;:223 oczywiście że pomyliłam zdjęcia ;:131 Dobrze że twoje wprawne oko wyłapało bo to karygodna pomyłka ;:124 Ale teraz już wiesz dlaczego wolę Aphrodite od Astrid :wink: żeby tylko chciała tak rosnąć i kwitnąć jak Astrid byłaby różą cudowną ;:108

Daysy ja też ,sczególnie że zaplanowałam dla Ciebie jeszcze Mamma Mia i ta całkiem zieloniutka :tan Pogoda nie zachęca do spacerów to fakt a ja już kilka dni siedzę przy kominku , piję herbatkę i próbuję się wylizać i taaak mnie ciągnie za okno że ledwie mogę spokojnie usiedzieć ;:65 Pielęgnuję więc moje kuwetkowe wysiewy które już całkiem ładnie wykiełkowały(jak się uda będę miała piękne czerwone piwoniowe maki :wink: ) ,zrobiłam wiosenne zakupki różane,byliny mam zamówione ,mam troszkę czasu na nowe przemyślenia i plany ogrodowe,oraz na prace ręczne związane z wiadomym wydarzeniem :wink: dużo robimy z córką same ;:108
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, postrasz na wiosnę Edenkę siekiereczką i niechaj zabiera się do roboty! :wink:
Swoją droga też ją zamówiłam oraz Aphroditę.
Jak ona się u Ciebie sprawuje?

I jeszcze mam pytanie o Biedermeier, jakie rozmiary ona u Ciebie osiąga?
Mogła by rosnąć na podwyższeniu ( mam taki skalniak, który miejscami "robi", albo udaje podwyższoną rabatę - rośliny są mniej więcej na wysokości 100 cm)? Czy raczej lepiej na Biedermeiera patrzeć z góry?


Pozdrawiam,
Basia
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko nie ma się do czego spieszyć, pogoda paskudna. Siedź w domu aż wydobrzejesz ;:108 ;:108 .
Ja jeszcze nic nie siałam, dopiero się przymierzam a u Ciebie już wiosenne prace trwają ;:63 . Muszę również zakasać rękawy i wziąć się do roboty ;:224, bo wiosna tuż, tuż :D .
Tolinko wielkie dzięki za pamięć ;:196 ;:167
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Basiu już ja jej nieźle przed nosem siekiereczką po wywijam ;:164
Aphrodita to bardzo piękna róża ,ale u mnie słabo coś przyrasta ,w zeszłym roku nawet nieźle zaczęła ,ale te upały dały jej się we znaki,ale u mnie ma miejsce na bardzo nasłonecznionej rabacie ,zobaczymy co pokaże w tym roku.
Biedermeier to niska róża u mnie do max 60cm wysoka i tyle szeroka , to generalnie kompaktowa niska różyczka ,moim zdaniem możesz ją posadzić na podwyższeniu będzie ją lepiej widać ,a wierz mi jak zakwita ta róża to jest na co patrzeć ;:167

Daysy bierz się bierz Obrazekpóźniej roślinki na rabatki jak znalazł ;:108 ja jedynie pomna zeszłorocznego siewu cukinii :;230 :;230 poczekam z tym spokojnie do kwietnia.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Ślicznie Ci dziękuję za informacje!
Chyba dorzucę jeszcze Biedermeierka do koszyka w sklepie różanym,
ale i tak jeszcze go nie zamykam, ciągle chce mi się jakiejś nowej róży.... ;:oj
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

A ja się zastanawiałam i zastanawiałam nad zamówieniem i zanim się zastanowiłam to mi pashminę sprzed nosa sprzątnęli
Paulina
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Paola, bo to nie ta kolejność ;:185 Najpierw zamawiasz, a dopiero później się zastanawiasz ;:306 Wyrzucić z koszyka zawsze zdążysz, a włożyć nie zawsze ;:224
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Basiu ja jestem z niego zadowolona ,więc mam nadzieję że i ciebie nie zawiedzie ;:333
ciągle chce mi się jakiejś nowej róży..
Hi hi hi :;230 :;230 skąd ja to uczucie znam ;:306 ;:306 ja mam ich już dobrze ponad 100 i ciągle chce mi się coś nowego ;:306 ;:306 To taka choroba Basiu...różyczka :;230


Paulinko ;:168 nie martw się one się jeszcze pojawią na pewno, może nawet będą w donicy i wtedy przyjedzie do ciebie już śliczna kwitnąca Paschminka ;:108

Iwonka oo! no albo zastosować taką kolejność ;:306 ;:306 ale zdarzyło mi się że mi ktoś coś i z koszyka buchnął :evil: najlepiej złożyć zamówienie i tak możesz zawsze coś tam zmienić dodać ,ująć,ale masz pewniaka.

Ja swoją drogą podziwiam stoicki spokój moderatorów pewnej szkółki ,których serdecznie pozdrawiam :wit :wit
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

100???? ;:oj
Ja mam z 10 sztuk. Zamówiłam już kolejne, jeden koszyk zamknęłam z: Polką, Bonicą'82, Elmshorn, REINE des VIOLETTES, Compassion i Swany.
A drugi koszyk u Pani Ewy stoi jeszcze otworem, wrzuciłam tam już Louise Odier, Pastella, Aphrodita, Laguna, Felicia, Gartentraume, czekam jeszcze tam na Pashminę...

Wyszukałam w kolejnym sklepiku Biedermeiera ;:138 i ciągle chcę więcej.... :roll:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

No mądry Polak po szkodzie, teraz będę też u Ewy na Pashmine polować ale ma być dopiero w maju podobno
Paulina
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Pisałaś o Edence, że u Ciebie niewdzięczna. Ja za to myślałam, że moja będzie mała i skromna, a ona rośnie jak głupia.
Miło patrzeć teraz na kwitnące róże. Ja chodze po ogrodzie i przewracam oczami, wyobrażając sobie, jak będą kwitły.
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”