Tolinka i róże cz.II

Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Agnieszko Mme Isaac P. mam stosunkowo młodą więc póki co wycinam tylko zeschnięte po zimie gałązki ,wycinam niektóre gałązki które niepotrzebnie zagęszczają krzew i delikatnie podcinam pędy a właściwie tylko ich końcówki,staram się rozkładać jej gałązki jak najbardziej poziomo,wtedy odwdzięcza się sporą ilością kwiatów.

Iwonko masz dobre oko :wink: to moja ulubienica Blue Girl piękna róża ;:215 Biedermeiera polecam ,jeżeli chodzi o Pashminę może będę mogła się wypowiedzieć w tym roku ,bo posadziłam ją w maju zeszłego roku i jeszcze nie mam o niej zdania.Tak to już jest że ile ludzi tyle gustów jeden lubi napakowane ,a drugi wręcz pustaczki :lol:
Nie Iwonko nie tnę jeszcze róż ten opis dotyczył zeszłej wiosny ,w tym roku jeszcze zima trwa ,ale mam nadzieję że będzie równie łaskawa jak do tej pory i kiedy zakwitną forsycje ,bo to pora cięcia róż nie będziemy mieć za wiele pracy przy naszych panienkach ;:108
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Blue Girl :tan Teraz już sobie przypomniałam, że ktoś już kiedyś pokazywał tę piękność. Jest w ofercie F...ale tam nie ma tego cudnego przebarwienia na zewnątrz kwiatu. U Ciebie jest i zachwyca. Ten ciemniejszy kolorek pokazuje zawsze?
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Iwonko chyba źle ci napisałam ;:223 tobie chodzi o tą różę trzecią od dołu
o tą tak?



Obrazek


to róża Blue River,ona ma zawsze tak pięknie przebarwione brzegi ;:108 a do tego śliczny zapach,ale rośnie wolno,słabo przyrasta ,być może jest to wina sadzonki,być może tak już ma jest zdrowa ,może więcej będę mogła powiedzieć o niej po tym sezonie .
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Na forum szał zakupowy Ania kusi biżuterią ogrodową piękną że WOW! więc postanowiłam zajrzeć dziś do O mają tam wyprzedaż ozdób ogrodowych ,ale wszystko już mocno przebrane ,albo uszkodzone....

za to udało mi się trafić mocno przecenioną wiosnę w ogromniej filiżance :tan


Obrazek

aaa apropos wiosny....moje tulipany już nieźle sobie poczynają :lol:

Obrazek

Obrazek

no ale pogoda jeszcze nie sprzyja pracom w ogrodzie ,a rączki rwą się do pracy no to sobie chodniczek wydłubałam :heja

Obrazek

dzisiaj dłubę koszyk ;:306 to tak żeby łapki po pączki nie sięgały :;230
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witaj Tolinko, widzę, że rączki zdolne i zrobiły śliczniutki dywanik ;:138 ;:138 . Szkoda, że nie mam takich zdolności, ale miło pooglądać takie cudeńka.
Piękne wspomnienia ;:oj ;:oj , Twój ogród wprost bajeczny ja też już bym chciała wiosny, ale u mnie zawsze troszkę później przychodzi, jednak w zacisznym miejscu też widziałam już listeczki żonkili.Wiosno, wiosno przybywaj, bo zimy i tak nie ma ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Daysy witaj :wit Wiosna przybywa idzie całkiem śmiało ,podobno już pszczoły zrobiły pierwszy oblot i pojawiły się bociany ,temperatura całkiem przyzwoita jak na tę porę ,więc jest szansa że jakoś ta zima szybko przemknie niezauważona ;:333
Moje rączki są bardzo niespokojne i muszę im ciągle coś zapodawać bo inaczej sięgają tam gdzie nie trzeba i teraz muszę się zmobilizować ,bo ślub córki za pasem a ja szersza niż dłuższa ;:202




W domu pachnie wiosną za oknem prawie wiosna ,a ja leżę jak łazarz ;:199 jakieś paskudne choróbsko mnie dopadło i męczy :evil: ale nie dam się ;:134 Z racji przymusowego leniuchowania zrobiłam sobie porządek w zdjęciach przynajmniej tyle z tego pożytku :roll: Doszłam do wniosku że są róże które fotografuję często a są takie których nie fotografuję prawie wcale choć są piękne i mają wiele zalet ;:124 muszę to w tym roku nadrobić kooooniecznie!

No to teraz mogę Was zanudzać :lol: jedziemy?

Róże na A


Abraham Darby
Obrazek

Alchymist

Obrazek

Alexandra Princesse de Luxembourg

Obrazek

Amelia Renaissance

Obrazek

Artemis ,to jego jedyne zdjęcie jakie mam ;:223

Obrazek

Ascot

Obrazek

Astrid Lindgren

Obrazek


jeszcze Aleksandra Princess Renaissance ale właśnie jej zdjęcia nie mam ;:174 to może tak ogólnie


Obrazek

to ta po lewej stronie ławeczki :)
Awatar użytkownika
Lady-r
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4276
Od: 3 lis 2006, o 12:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: między Płockiem, a Ciechanowem

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Witaj Tolinko :wit trafiłam do ciebie przypadkiem i zostaję, bo podoba mi się bardzo twój ogródek i obfitość kwitnienia rożyczek. U mnie to same mizeroty z pojedyńczymi kwiatkami. :wink: Mam tę różową Alexsandrę, ale wybijała mi długimi badylami słabo kwitła, masz może fotki swojej w całości?
pozdrawiam Ania jestem na etapie wymieniania tego co mi się trafiło na to co mi się podoba ;)
Mój ogródek cz.1
Zadbajmy o zdrowie Moje domowe Ogródek Lady-r po przerwie
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko, miałaś zanudzać, a tymczasem nawet nawet nie zdążyłam się wygodnie ułożyć i już po wszystkim ;:131 ;:306
Astrid Lindgren piękna arystokratka, kwiat dokładnie taki jak lubię ;:215
Kuruj się i wracaj do zdrowia. Zanudzać nas możesz będąc w dobrej formie ;:196
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Aniu zapewne pytasz o Aleksnadrę Princesse de Luxembourg :D ona lubi wypuszczać długie pędy ,ale u mnie kwitnie bardzo ładnie,to róża na której kwitnienie czekam z utęsknieniem ,wiaty ma wielkie cudnej urody, proszę dla ciebie Aleksandra


Obrazek

Iwonko postaram się poprawić ;:306 Astrid kwiat ma ładny i kolorek ,buduje fajnie krzaczek,jest zdrowa i ładnie rośnie ,ale mnie jakoś tak do końca nie bierze ta róża ;:131 to nie moja bajka ,ale skoro ci się podoba to dla ciebie jeszcze Astrid





Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Chciałabym Wam przedstawić wszystkie moje róże zanim nastanie wiosna i zdjęcia zdominują ciepłe promienie słońca przenikające
przez łany tulipanów ,kępy pachnących hiacyntów i pierwsze listki róż ;:170

No to teraz będzie B :D


i opisywany wcześniej Biedermeier

Obrazek

Blue Girl
Obrazek

Blue Qeen
Obrazek

i szalona Bonica :lol:

Obrazek


Literka C

Candlelight

Obrazek

Captain Hoyward

Obrazek

Celbriting Life

Obrazek

Chandos Beauty

Obrazek

Charls Austin

Obrazek

Charming Piano

Obrazek

Clair Renaissance

Obrazek

Comte de Chambord

Obrazek

Cream Abundance

Obrazek



Charlotte

Obrazek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Tolinko wracaj szybciutko do zdrowia ;:196 wiosna już puka :wink: . Ale cudowności pokazałaś ;:167 . Na widok Alexandry i Astrid po prostu opadła mi szczęka. Przecudne kolory ;:oj . Masz prześliczne róże ;:138 ;:138 ;:138
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

Wspaniała kolekcja róż!
Zachorowałam na Biedermeiera! ;:oj

pozdrawiam,
Basia
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
paola1a
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1089
Od: 10 paź 2010, o 22:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Tolinka i róże cz.II

Post »

A Bonica dlaczego szalona? Właśnie zamówiłam 4 sztuki i zastanawiam się, czy aby nie przesadziłam bo ona miała być rabatowo - okrywowa a u wszystkich jakieś szalone rozmiary osiąga
Paulina
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”