Różanka w Sudetach, cz. 3

ewazawady
500p
500p
Posty: 812
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Różanka w Sudetach, cz. 3

Post »

Heniu, ja bym u Ciebie z chęcią była codziennie ;:168 , tylko Ciebie nie ma. ;:185
Mam nadzieję, że jeszcze jesienią wrzucisz jakieś zdjęcia i coś popiszesz.
Przygotowujesz wiosnę ? Sadzisz cebulowe? Co słychać tak ogólnie ?
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Różanka w Sudetach, cz. 3

Post »

Ewuniu, rzeczywiście nie byłam w tym sezonie zbyt aktywna na forum, biegałam jednak po innych ogrodach i zachwycałam się nimi, bo u mnie było tak sobie.
Jeszcze nie posadziłam tulipanów wykopanych w lipcu, mam nadzieję, że zrobię to jak chociaż trochę się ociepli. U nas zaledwie 6-8 st. w dzień a w nocy już były nawet przymrozki.
Nowych cebulowych nie kupuję, bo nie mam gdzie sadzić, między różami staram się nic nie wtykać, bo potem trudno się ruszyć przy pieleniu, czy przy innych pracach. Dla bylin, które bardzo ograniczam, wyznaczyłam inne miejsca.
Ostatnio zajmowałam się różami, zasilałam je przesianym popiołem drzewnym, już obiecałam sobie, że żadnego sztucznego nawozu jesiennego im nie dam, zawsze ma on w sobie trochę azotu, który o tej porze roku nie jest potrzebny i może to była przyczyna słabego zimowania ostatniej zimy.
Ewuniu a co ty teraz robisz w ogrodzie, co ci jeszcze kwitnie, u mnie Mary Rose akurat teraz powtarza, chyba trzeci raz i Graham Thomas, a inne to pojedyncze, ciągle kwitną doniczkowe pelargonie i fuksje.
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Różanka w Sudetach, cz. 3

Post »

;:oj hortensjowy łan ;:167 kiedy i jak tniesz?
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Różanka w Sudetach, cz. 3

Post »

Aga, dziękuję za ;:167 , co do cięcia hortensji to mam swój sposób, którego się trzymam od lat, tnę tylko ostatnie, ubiegłoroczne, przyrosty na wysokości 2-3 oczek.

Jeszcze raz chcę pochwalić Johana Davisa, to idealna róża na trudne warunki klimatyczne i atmosferyczne, nie choruje, obficie kwitnie, kwiaty utrzymują się długo, krzew w pełni kwitnienia zachwyca, tylko niestety nie pachnie albo pachnie bardzo słabo.

Obrazek
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
ewazawady
500p
500p
Posty: 812
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Różanka w Sudetach, cz. 3

Post »

Heniu, mam dokładnie takie samo zdanie o Johnie Davisie jak Ty. Kiedyś nawet wymyśliłam sobie hasło " Zamienię wszystkie cisy na Johny Davisy", bo w miejscu gdzie cisy rudzieją od zimnych wiatrów ta róża ma się doskonale. W czasie głównego kwitnienia liści nie widać ! W tym sezonie miał nawet po kilka kwiatów przez całe lato. Uwielbiam go.
Ja nie mogę stosować popiołu, bo on podnosi pH gleby, a u mnie zasadowa glina.
Część róż jeszcze po trochu kwitnie, część już układa się do snu - te mądrzejsze np. John Davis, pięknie się przy tym przebarwiając, a wariatuńcie Abrahamy Darby do spółki z Eyes for You całe w pąkach. Nawet nie liczę, do którego solidnego kwitnienia się zbierają. Czwartego ? Pewnie nie zdążą, głupole jedne. Od połowy września staram się nie ogławiać róż, ale niektóre nie zwracają na to uwagi.
Mam sporo tulipanów do posadzenia, ale czekam, niech trochę ziemia przeschnie.
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Różanka w Sudetach, cz. 3

Post »

Faktycznie wspaniała róża! A ona powtarza kwitnienie Heniu?
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Różanka w Sudetach, cz. 3

Post »

Ewuniu, ja też już przestałam od połowy września ogaławiać róże, niech zamierają naturalnie, bo każde obcięcie kwiatów zmusza je do wypuszczania kolejnych. Niestety jak zaczynają się tworzyć mumie to je uszczykuję, bo nie chcę siania patogenów.
Z tym popiołem to trzeba bardzo uważać aby nie przedobrzyć, lepiej dać mniej niż za dużo. Ja mam glebę raczej obojętną więc też nie chciałabym jej zbyt mocno alkalizować.
Żałuję, że już nie mam gdzie sadzić róż, zawsze podobała mi się Eyes for You , na fotkach jej ogromne, przepiękne kwiaty zachwycają, będę podziwiać ją u Ciebie

Basiu, John Davis kilkakrotnie powtarza kwitnienie, szczerze ją polecam.
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
Awatar użytkownika
nena08
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2648
Od: 8 lut 2012, o 10:06
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Różanka w Sudetach, cz. 3

Post »

:wit
Nie wiem jak to się stało, że jeszcze nie byłam w Twojej różance :oops:
Jak widać mam sporo do nadrobienia.
Zaciekawiła mnie Sourire de Mireille. Przyglądam się różom z tej serii od dawna. Chyba wszystkie są pnące, a ja nie mam ich u siebie z wyjątkiem jednego ramblera.
Ciekawe jak ona zimuje u Ciebie :?: Bo jakbym kupiła kratkę... ;:224
Piękne hortensje ;:138
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Różanka w Sudetach, cz. 3

Post »

Aniu, może ta róża być pnącą we Francji, u mnie ma jakieś 120cm wysokości, nie sądzę aby dużo większa urosła.
Co do zimowania to nawet nie najgorzej, ładnie przezimowała nawet bez okrycia.
Chętnie zamówiłabym sobie jeszcze Parfum z tej samej serii ale koszt sprowadzenia tej róży jest dość wysoki dla nas a ponadto nie ma gwarancji, że się znowu nie pomylą z odmianą, reklamacji nie uwzględniają.
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Różanka w Sudetach, cz. 3

Post »

Ja też już posypałam popiołem.
Podziwiam hortensje
U mnie niestety były i takie, które w ogóle nie zakwitły
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Różanka w Sudetach, cz. 3

Post »

Gosiu, może były jeszcze zbyt małe, dlatego nie kwitły, wiosną daj im nawozu specjalnego do hortensji i przytnij, zakwitną na pewno.
Wczoraj zrobiłam już ostatni w tym sezonie bukiet różany
przesyłam wraz z pozdrowieniami

Obrazek
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Różanka w Sudetach, cz. 3

Post »

Cudny bukiet na pożegnanie sezonu .Moje róże dalej szaleją, mają mnóstwo pąków, a też wolałabym ,żeby kładły się do snu.Cudny ten John Davis szkoda tylko ,ze rośnie wysoko lecz jak zakwitnie to klękajcie narody ;:167 Swpje hortensje muszę troche dokarmić wiosną bo nie wyobrażam sobie ogródka bez nich
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Dyskrecja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1514
Od: 22 lis 2010, o 20:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sudety

Re: Różanka w Sudetach, cz. 3

Post »

Jadziu, miło że wpadłaś :wit

Może ta jesień jeszcze potrwa dłużej, ja też nic nie robię a Graham Thomas cały w pąkach, tak samo Pomponella i kilka innych.
J. Davis nie jest aż taki wielki, coś ok. 1,5m ale masz rację jest zachwycający.
Co do hortensji to też się w nich ;:167 ;:167 , też uważam, że to żelazna pozycja w naszym klimacie w ogrodzie.
Jadziu, wiesz jakie miałam przeboje z różami w tym roku, prawdę mówiąc dały mi dobrze w kość, trochę się na nie obraziłam miałam już nic nie kupować, tymczasem zamówiłam kolejne 5szt. :tan
A to Claire Austin, szykuje się na prawdziwą piękność, ma zaledwie drugi sezon, nie jest jeszcze zbyt wysoka ale kwiaty piękne i pachnące.

Obrazek
Pozdrawiam, Henia
"Różanka w Sudetach"
Część 3 (Aktualna), część 2, część 1.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”