Tolinka i róże

Zablokowany
Awatar użytkownika
monimg
500p
500p
Posty: 565
Od: 13 lut 2012, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie jakie cudne

Re: Tolinka i róże

Post »

Lipstick też raczej nie. Ja bym obstawiała Roxy ew. Purple Rain, choć ta ma ciemniejsze kwiaty. Przypomina Roxy ;:215
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże

Post »

Monimg to chyba nie Roxy ;:218

Roxy
Obrazek

a to moja NN

Obrazek
Obrazek


Aniu widziałam ją u Ciebie piękna!! mam nadzieję,że będzie i moją ;:167

Chciałabym się Was Kochani poradzić ;:180

1.W tym miejscu chciałam posadzić clematisa ,miejsce jest to południowo-zachodnia ściana domu róża pnąca New Dawn i niska okrywówka

Obrazek

mam do wyboru clematisy:

Purpurea Plena Elegans
piilu
Pafar PATRICIA AN FRETWELL
proteus
kiri te kanawa
Jan Paweł II

2.którego z tych clematisów najlepiej posadzić z różą Veilchenblau?(ściana wschodnio-południowa)

3.które będą ładnie się komponowały z Madame Isaac Pereire ?(dwa krzaczki posadzone osobno oba w mocno nasłonecznionych miejscach)

4.którego z clemków dosadzić do Clemka Emilia Plater?(sciana południowo-zachodnia)

;:196
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Tolinka i róże

Post »

Ja tylko mogę powiedzieć o Pillu, jest za niski 1,5 m. Nie będzie go widać.
Ja z Veilchenblauem i New Dawn mam posadzonego Polish Spirit.

Reszty nie znam więc nie będę się wypowiadać
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże

Post »

Dziękuje Aprilku ;:196
Do New Dawn myślę o Purpurea Plena ?? Do clematisa Emilia Plater myślałam o Kiri te Kanawa ??na resztę brakuje mi koncepcji ;:201
może coś bliżej wiosny jak słoneczko zaświeci ,to i w mojej głowie się rozjaśni ;:306
na razie siedzę wieczorami pije gorącą herbatkę ;:40 ;:27 i oglądam Wasze piękne ogrody ;:167
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Tolinka i róże

Post »

Z powojnikami nie pomogę, u mnie nie rosną i tyle ;:173
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże

Post »

Aniu mam nadzieje ,że u mnie będą rosły,w zeszłym roku posadziłam te ,które forumowicze polecali jako żelazne i rosły mi pięknie,Emilia Plater zarosła ponad 2 metrową pergolę i cudownie kwitła,podobnie Błękitny Anioł i Jackmanii,trochę słabiej rósł Ernest Markham ,ale jesienią wynagrodził pieknym kwitnieniem ,postanowiłam więc teraz spróbować z innymi ,może się uda , clematisy z różami tworzą piękne duety ;:170

Dzisiaj dzięki Kasi-Robaczek dokonałam wspaniałego zakupu,marzyłam o tym,kiedy telefon wpadał w krzaki ,a kolce raniły dłonie,ciągle gdzieś znikał sekator i ginęły nożyczki ,a teraz mam!! ;:167

Obrazek

Moja ulubiona Annabella krzaczek ma 2 lata


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tolinka i róże

Post »

Tolinko fajny komplecik kupiłaś ;:108 .Mam Anabelkę,a nawet 2.
W pierwszym sezonie po zakupie kwitły cudnie, w ostatnim sezonie już nie tak,chociaż ładnie się rozrosły.
Muszę zaobserwować w tym sezonie jak będą się zachowywać,czy nawozisz jakoś specjalnie?
Przygodę z Hortensjami zaczęłam niedawno :oops:
Tak mi się marzą ładne clematisy,ale nie chcą specjalnie u mnie rosnąć,muszę sobie jakieś odmiany szybko rosnące kupić,
kilka mi padło,niektóre przetrwały,ale słabo rosną,myślę o wielkokwiatowych.
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże

Post »

Ja też mam 2 Annabelki ,jedna rosła w tym miejscu ,a druga została posadzona na środkowej rabacie na słońcu ,ta na zdjęciu ma dość mocno zacienione miejsce i rosła mi zdecydowanie lepiej niż ta na słońcu ,miała zdrowe ładne zielone listki i piękne ogrooomne kwiaty ,ta na słońcu słabo kwitła ,kwiaty dużo mniejsze ,a listki żółkły,jesienią dostała nowe miejsce,praktycznie w cieniu zobaczę jaki będzie efekt.Nie nawożę jakoś specjalnie ,ale staram się co jakiś czas podsypać świeżą korę,albo igliwie,gdzieś czytałam że to lubią i chyba tak jest ;:173
Wiesz jeżeli chodzi o klematisy to już sporo zaniosłam na kompost ;:131 ale w zeszłym roku poczytałam tu na forum i zamówiłam odmiany chyba dla mnie ,bo rosną i to całkiem nieźle ;:oj nie mam zdjęć ale w tym sezonie się poprawię ;:14 mam nadzieję ,bo zamówiłam od M na urodziny aparat ;:224 ,tylko ma być nie byle jaki ,ale taki co robi takie zdjęcia jak u dziewczyn na forum :;230 ;:306
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże

Post »

Ale tu pustki :shock: no proszę parę stopni na + i już wszyscy w ogrodach buszują ;:306 ale nam się tęskni za tym ciepełkiem i za pracą w ogrodzie ;:65

troszkę wiosny :)

Obrazek

tulipan giuseppe verdi

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 2 lut 2014, o 11:45 --

Jeszcze wspomnienie ....niestety tych róż już nie ma i po kolejnych próbach odnowienia tego widoku zrezygnowałam z róż piennych :roll:

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
hal1959
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8778
Od: 13 mar 2008, o 19:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Tolinka i róże

Post »

Szkoda widoku z takim szpalerkiem piennych,ale ja też miałam róże pienne,które tylko oglądam na zdjęciu ;:219
Pozdrawiam.Halina
Hal-Linki
Aktualne
Awatar użytkownika
Tolinka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1715
Od: 1 mar 2013, o 23:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tolinka i róże

Post »

No szkoda Halinko bo piękne były :(
Ale dzisiaj pięknie na dworze było i ptaszki w ogrodzie tak pięknie śpiewały ;:224
Fajna pogoda na mycie okien ;:108 więc opitoliłam migiem wszystkie na dole, ściereczką z bie...ki i lśnią jak złoto! A to dodatkowo zmobilizowało do sprzątnięcia tarasu ,jak sprzątanie,(no nie przypadkowe zresztą ;:306 ) to przemeblowanie ,bo niebawem pojawi się tu nowy mebelek :tan ,który dostałam i jest w trakcie przeobrażania się w cudo! :;230 i mam zamiar spędzać na nim dłuuugie letnie godziny ;:306
Dzisiaj była pierwsza kawka na tarasie :) i wyciągałam moje długie ,szczupłe kończyny :;230 ;:306 do słoneczka,a w między czasie żeby ręce za bardzo nie odpoczęły ,wiłam sobie wianuszki z obciętego winobluszczu i tak powstały fajne podstawy do wiosennych dekoracji.
Pooglądałam clematiski i mają już ładne pąki ,to chyba już czas na cięcie?
Tulipany i inne cebulowe baaardzo już chcą pokazać swoją urodę :wink:
A miedzian?Czy to już czas ?Czy jeszcze poczekać? Czy w ogóle opryskiwać róże ,bo większość z nich ma listki?? ;:202 Nie mam w tej kwestii zupełnie doświadczenia do tej pory miedzian stosowałam tylko na brzoskwinie ;:218
Będę wdzięczna za sugestie ;:196
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Tolinka i róże

Post »

Przepiękny ten szpalerek miałaś ;:167 Szkoda go.
Ja mam jedną pienną Lovely Fairy. Ciekawe czy uda mi się ją przezimować.
U mnie śnieg, nie ma co pryskać ;:306 Ale też wczoraj rozglądałam się za miedzianem. Niby powinno się zanim będą listki ale niektóre dziewczyny pryskały jak już były i też nic się nie stało podobno złego.
Ale i tak chyba ciut za wcześnie.
Awatar użytkownika
danutab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5172
Od: 25 gru 2008, o 23:02
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Tolinka i róże

Post »

Tolu piękne miałaś te pienne róże, ja już 2 razy straciłam raz 4, a za drugim razem 6. Nie zniechęciło mnie to jednak do kupienia nowych. Teraz mam 6 róż piennych, rosną w donicy a zimują w domku na działce. Ja też mam kota Brytyjczyka lecz mój jest czekoladowy. Co do opryskiwania to jeszcze za wcześnie.
Pozdrawiam Danuta aktualne
Moje linki
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”