Róże w Bergfelde

Awatar użytkownika
beatris
200p
200p
Posty: 434
Od: 16 mar 2008, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Berlin / Międzylesie

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Daysy i tu masz już odpowiedź dlaczego było tak pstrokato u mnie, po prostu brak doświadczenia, kupowanie i wsadzanie gdzie było miejsce.
Cieżko było z liliowcami, bo one z roku na rok większe, teraz zostały przeniesione w jedno miejsce, już nie mówię o liliach, gdzie cebulki wychodziły gdzie chciały. Nie mogę się już doczekać wiosny i efektów mojej pracy.Na pewno coś przeoczyłam, ale to najmniejszy problem.

Teraz czytam o środach ochrony i dokarmnianiu naszych róż.

Zawsze lubiłam malować, teraz zrobiłam taki zapas w farbach i szablonach, że jeszcze kilka takich domków wymaluję :D

Dla Ciebie: Bienvenue


Obrazek



Obrazek
"Wer mit seinem Garten schon zufrieden ist, hat ihn nicht verdient!" Dr. Karl Foerster
Ten kto ze swojego ogrodu zadowolony jest, ten go nie zasluzyl .
Róże w Bergfelde
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże w Bergfelde

Post »

:wit Cześć Beatris, miło mi czytać, że spodobały Ci się te odmiany które i ja tak bardzo lubię. :D
Masz wspaniały bardzo zadbany ogród ;:180 i kolory które przyciągają.
Udanego sezonu ;:333
Możesz coś napisać o Bienvenue, chyba ma b. duże kwiaty, ale czy jest to zdrowa odmiana?
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Dobrze jest mieć pomysł na ogród. Mnie ciągle wydaje się, że właściwie dobieram kolory róż, a potem okazuje się, że wszystkie są pomieszane. Trudno byłoby mi teraz poprzesadzać je tak, aby były w grupach kolorystycznych. Z drugiej strony, jeśli posadziłabym żółte z żółtymi , różowe z różowymi itd, to sądzę, że nie byłyby tak uwypuklone poszczególne gatunki jak są teraz. Podobają mi się u Ciebie dodatkowe elementy, a niebieskie domki ( duży dla Was i mały dla ptaszków)w szczególności.
Awatar użytkownika
beatris
200p
200p
Posty: 434
Od: 16 mar 2008, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Berlin / Międzylesie

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Bienvenue Majeczko nie lubi deszczu, kwiaty są wtedy posklejane. Ta róża pięknie pachnie, a o zdrowotności to ciężko mi napisać, bo ostatni rok nie był zbyt łaskawy dla moje ogrodu :-( Ale za to w pracy przestudiowałam kilkakrotnie twćj wątek i zakochałam się w twoim ogrodzie, Ciężko było mi wybrać dodatkowe róże, bo mam już mało miejsca,a jeszcze nie potrafie wyrzucać złych odmian, może kiedyśdo tego dorosnę.
Ewuniu domki są w kolorach "morza" mają mi przypomina wakację :-)
Ja mam niestety co roku nowe "wizje", mój mąż nie zwraca już na to uwagi. W tym roku nie planuję na szczęście zadnych zmian :-)

Obrazek

Obrazek
"Wer mit seinem Garten schon zufrieden ist, hat ihn nicht verdient!" Dr. Karl Foerster
Ten kto ze swojego ogrodu zadowolony jest, ten go nie zasluzyl .
Róże w Bergfelde
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Beatris dzięki za różyczkę ;:196 . W takim ogrodzie jak Twój już bym nic nie poprawiała, tylko delektowała się pięknymi widokami ;:224 .
Wiem jednak, że co innego oglądać czyjeś ogrody i się nimi zachwycać a co innego swój, gdzie ciągle widzi się jakieś niedociągnięcia, coś nam przeszkadza., a to za gęsto a to za rzadko. To za bardzo zielono innym razem za biało i czerwono, za pstrokato itp.....
Tak sobie czasem myślę, że same sobie wymyślamy robotę, żeby tylko było zajęcie ;:306 .
Ja mam dokładnie tak samo ;:224 .
Teraz mam w planie poprawiać, tzn upiększać rabatę przed domem, po zachodniej stronie, jakoś ciężko mi z nią idzie ;:131 , nadal nie mam na nią pomysłu ;:224 .
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże w Bergfelde

Post »

:wit
Baetris dziękuję za opinię o Bienvenue ;:196
Ja nie wyrzucam róż, chyba, że sadzonka po wykopaniu nie rokuje, to idzie do śmietnika.
Te odmiany, które nie pasują mi kolorystyką lub pokrojem oddaję do zaprzyjaźnionych ogrodów.
Pokazujesz piękne rabaty. Lubisz mieszać kolory, ja też ;:108
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Zajrzałam do pięknego ogrodu, a tu cichutko ;:131 , miałam nadzieję na jakieś inspiracje ;:224 .Beatris nie daj się prosić, pokaż swoje piękne rabaty ;:108
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
beatris
200p
200p
Posty: 434
Od: 16 mar 2008, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Berlin / Międzylesie

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Witaj Daysy witaj. U mnie cisza, bo ostatnio kilka dni spedziłam w Barcelonie, ale już jestem w domku, wszystkie róże wczoraj przyciełam, chyba z tych nowych zasadzonych na jesień nic nie będzie.Kilka z nich ma tylko czarne pędy.


Obrazek
"Wer mit seinem Garten schon zufrieden ist, hat ihn nicht verdient!" Dr. Karl Foerster
Ten kto ze swojego ogrodu zadowolony jest, ten go nie zasluzyl .
Róże w Bergfelde
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Beatris u mnie też większość róż ma czarne pędy. No cóż zima zrobiła swoje, Moje przemarzły do pokrywy śnieżnej, pod kołderką są zielone, więc żyją, tylko trzeba mocno ciąć i będą startowały od zera ;:131 . Śliczna różyczka, któż ona?
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
beatris
200p
200p
Posty: 434
Od: 16 mar 2008, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Berlin / Międzylesie

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Obrazek
Obrazek

Tutaj nad jeziorem Gardasee roze wygladaja tak :-)
"Wer mit seinem Garten schon zufrieden ist, hat ihn nicht verdient!" Dr. Karl Foerster
Ten kto ze swojego ogrodu zadowolony jest, ten go nie zasluzyl .
Róże w Bergfelde
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże w Bergfelde

Post »

No piękne, niedługo będą kwitły, a co to za różyczka na skale zakwitła? Czyżby właścicielka wątku :wink: ;:333
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
beatris
200p
200p
Posty: 434
Od: 16 mar 2008, o 15:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Berlin / Międzylesie

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Hey Daysy tak to ja :-) Dla ciebie znalazlam tez taka, juz pieknie rozkwitnieta.
Przepieknie kwitna tutaj piwonie, ale ogolnie to tylko wiadac drzewa cytrusowe o oliwkowe :-)

Dla ciebie :-)
Obrazek



Obrazek


Obrazek
"Wer mit seinem Garten schon zufrieden ist, hat ihn nicht verdient!" Dr. Karl Foerster
Ten kto ze swojego ogrodu zadowolony jest, ten go nie zasluzyl .
Róże w Bergfelde
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Róże w Bergfelde

Post »

Na szczęście już niedługo i u nas będą kwitnąć. U Ciebie Beatris nawet szybciej niż tu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”