Róże ...ach, te róże ... - cz.I

Awatar użytkownika
Rozanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1832
Od: 9 lut 2009, o 13:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Toruń/Puszcza Bydgoska

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Monia, gratuluje serduszka. ;:138
Złamałam się i dokupiłam Russellianę, Variegata di Bolonia, Johna Davisa i Johna Cabota. Będzie różanie. ;:138
gloriadei
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5636
Od: 25 sty 2009, o 17:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Kontakt:

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Moniu :wit
gratuluję ;:167
ładną pergolę wypatrzyłaś! A może ten sprzedawca wysyła w częściach lub dowozi na miejsce?
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Moni :wit czekamy na Ciebie ;:196
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Witam moich Gości ;:4 ! Dziękuję wszystkim za ciepłe słowa ;:196 .
Wiosna tuż-tuż, choć zima nie odpuszcza tak łatwo, jak byśmy chcieli ... :twisted: . Cieszy piękna słoneczna pogoda i co raz dłuższy dzień. Niebawem zaczną nadchodzić paczki z roślinami, więc trzeba by sprecyzować dokładnie plany nasadzeń ;:24 . Jak zwykle mam z tym problem i pewnie skończy się bieganiem po ogrodzie z doniczkami w rękach to tu, to tam .... Ogrodnicze sklepy jeszcze zamknięte, a chciałam kupić kilka worków suszonego obornika i Asachi. No i jakieś nowe rękawiczki przydałyby się :wink: . Ech ...okropnie brakuje mi tego spacerowania między rzędami iglaków, bylin, krzewów, drzewek, no i oczywiście RÓŻ ;:65 . I w ogóle mam wielką chcicę na najróżniejsze kwiatki ... ;:224 .

Maju-Kocia coś czuję, że niestety, z tej naszej tęsknoty za wszelkiej maści zielskiem mogą być niemałe kłopoty ... Mocno kontrolowany umiar, połączony z naciskiem na rozsądek, będzie nam niechybnie niezbędny 8-) !!!

Aniu, dzięki, że wpadasz i wywołujesz mnie do ...odpowiedzi :lol: . Ech ...te nasze ubiegłoroczne zakupy i potem sadzenie w doniczkach wspominam bardzo miło i z miłym sercu sentymentem. Choć nie powiem hartowanie takiej masy roślin nie należało do przyjemności :roll: . Wiele z nich siedzi sobie na rabatach po dziś dzień!

Kasiu, no to już któryś z najbliższych weekendów spędzimy na szkółkingu. Więcej niż pewne :D !!!

Rozanuś, ogromnie się cieszę z Twoich nowych terminatorek i aż mnie skręca, żeby zobaczyć je kwitnące. Trzeba przyznać, że jesteś konsekwentna w swoich wyborach!

Ewciu-Glorio, tego sprzedającego wypatrzyłam przypadkiem, ale poza info zamieszczonym obok zdjęcia na razie nic nie wiem o tej altanie. Ciekawe w ogóle, czy ta oferta jest jeszcze aktualna?

Przypomniałam sobie, że miałam zakupić z wiosną nowy kompostownik i taczkę. No, nie wiem, czy się nie przeliczyłam z zamiarami ...
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
majka411
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13236
Od: 12 sie 2009, o 18:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa, ogród k/Wyszkowa

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

:wit Moniczko, dobrze, że jesteś. Cieszę się, to zaczynamy przymiarki do wiosny.
To już tylko kilka dni, są tacy co mówią, że w przyszłym tygodniu zima już odpuści.
Oby ;:108 , ;:65 ;:65
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Majeczko, cieszę się, że zajrzałaś ;:196 .
Oj tak, przymiarki do wiosny trwają na całego. Jak mrozek odpuści, to nie wiadomo za co najpierw się brać? Trawnik, rabaty, ogólne sprzątanko, pryskanie miedzianem ...nie zabraknie nam pracy ...tak miłej i wyczekanej ;:65 .
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Alutka102
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1722
Od: 29 sie 2011, o 09:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: północno wschodnie okolice Warszawy

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

:wit Moni, a do czego stosujesz asachi. Mnie w poniedziałek przywieźli z Ossowa obornik krowi przekompostowany, ziemię ogrodową i korę przekompostowaną. Nie będę więcej przepłacała w swoim ogrodniczym. ;:223
Z pozdrowieniami Ala
Zapraszam do moich wątków
Marzenia nigdy nie przechodzą na emeryturę
Awatar użytkownika
AniaDS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 14304
Od: 23 sie 2008, o 00:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska
Kontakt:

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Rozeta pisze: Oj tak, przymiarki do wiosny trwają na całego. Jak mrozek odpuści, to nie wiadomo za co najpierw się brać? Trawnik, rabaty, ogólne sprzątanko, pryskanie miedzianem ...nie zabraknie nam pracy ...tak miłej i wyczekanej ;:65 .
Ja już takie prace zaczęłam w sobotę :D
Ależ byłam szczęśliwa :tan
A w poniedziałek przyszedł mrozik i trzyma tak, że nic już się zrobić nie da. To nic, poczekam :wink:

Moniś, tak się cieszę, że jesteś tutaj dalej ;:196 ;:4
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Moniś brakowało mi twoich wpisów ;:196

Asahi koniecznie kupię...niech leży w pogotowiu :uszy

Taczkę powiadasz? Ale wstyd...ja też nie mam taczki...ale z nas ogrodniczki :;230
Monis a co kupiłaś....ja powojniki i pelargonie na balkon ...no i fuksje na dokładkę... :uszy
edulkot
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9887
Od: 4 lut 2011, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Moni jak dobrze że wpadłaś choć na chwilkę. ;:4
Szykujemy się do tego rozpoczęcia sezonu a jak już się zacznie to nawet nie będziemy miały czasu tu zaglądnąć. ;:223
Awatar użytkownika
Rozeta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2395
Od: 30 paź 2010, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: płn.-wsch. W-wa, strefa 6b

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Cześć wiosennie! :wit

Alutko, pytałaś o Asachi. Używam go po zimie do słabowitych i rachitycznych róż, ale nie tylko. Jeśli zauważę, że jakaś roślina nie może długo zebrać się po zimie, to ją wtedy traktuję tym środkiem i widzę, że łatwiej się rozwija i rozrasta. Ot, taki rozrusznik ... :wink: .
Przyznam, że wcześnie (czyt. zapobiegliwie) zamówiłaś ten obornik, korę i ziemię. Przynajmniej jesteś w pełni przygotowana na nowy sezon. I tak trzymaj ;:333 !

Aniu DS, mnie też już okropnie korci, żeby ruszyć w glebę, ale staram się zachować choć krztynę rozsądku, żeby się nie przeziębić. Bo przecież praca ... :roll: .
Ja też się Cieszę, że pozostałaś wierna FO ;:196 . Bo tak naprawdę, to tutaj najważniejsza jest miłość do roślin i wspólne dzielenie tej pasji. A to nas kręci, nie 8-) !

Aniu 77 ;:196 , dzięki za ciepłe słowa. Wiesz, ta taczka to po to, żeby zaoszczędzić ręce i kręgosłup. Ciągłe noszenie ziemi i całej reszty w wiadrach przez dłuższy czas niestety na zdrowie nie wychodzi. Choć przyznam, że taka "taka", to w pewnym sensie wnerwiająca zawalidroga. Wolę mniejsze podręczne "naczynia" :roll: . No, ale cóż ... Jak trza, to trza ...
Pytasz, co kupiłam. Ano, niezbyt wiele, trochę róż, lilii i jakieś tam drobne bylinki w Auchan. Bardzo staram się ograniczać finansowo w zakupie roślin, bo w głowie mam tę altankę ...i kompostownik i tę taczkę ... :lol: . Ale wciąż, niestety, muszę walczyć z nie wiadomo skąd pojawiającymi się pokusami ... :twisted: . Ech ...może jak wreszcie przyjdzie ta wiosna i pracy w ogrodzie będzie dużo, to utyrane po pachy przestaniemy tak myśleć o zakupach następnych roślin ... :wink: .

Edulkociu ;:196 , oj tak, jesteśmy zwarte i gotowe do startu, tylko ...coś sprzyjające warunki ku temu się nieco opóźniają ... :roll: . Ale jak już ta ogrodowa maszyna ruszy, to ...myślę, że wieczorkami, z obolałymi członkami, zawleczemy się na czworakach do naszych kompów i będziemy nadawać o postępach prac ...Nie uważasz :lol: ?

U mnie deszczowo i szaro. Myślałam, że posprzątam trawnik, a tu bryndza ... Wrrr ...
Pozdrawiam kolorowo
Monika
Róże ...ach, te róże ...
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Monisiu, u Ciebie deszcz, to pewnie i w moje strony dojdzie. Może szybciej ziemia rozmarznie :roll: Chciałam dzisiaj posadzić kilka bylin, ale ziemi nie da się ruszyć :?
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11682
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Róże ...ach, te róże ...

Post »

Moni taczka zajmie mi pół narzędziowni no ale jak mus to mus ;:108
Ja w tym roku jak na razie kupiłam trzy torebki nasionek,jedną białą lilię,8 powojników,które dopiero przyjadą oraz na balkonik pelargonie i fuksje.
Nie wierzę w moje zapewnienia,że na tym koniec.Wiem,że muszę kupić maty wiklinowe na płot,a to spory wydatek.
Także w tym roku nie poszaleję ;:224
U mnie teraz + 5 stopni i deszcz brrrr ;:160
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”