Kolczaste serce Jagny II

Zablokowany
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

oj taaaak... Crown Princess Margareta to prawdziwa arystokratka! Uwielbiam na nią patrzeć. Zachwycająca jest. Mary Ann potężna babka? U mnie to takie jeszcze rozwrzeszczany dzieciak, chociaż ma już dwa lata! To jakoś nie potrafi się zebrać, może dlatego że ją przesadzałam już dwa razy? :roll:
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4551
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Jagna Twoja Queen of Sweden na pewno wygląda duuużo lepiej niż moje po letnim cięciu ;:224 . Mocno się zagęściła, kilka pędów nie wyglądało najlepiej, więc wpuściłam im więcej słoneczka i powietrza. Teraz stoją takie nagie kikuty i sama się przestraszyłam ;:oj swoją gorliwością.
Widzę jednak, puszcza nowe pędy od samej ziemi, może przeżyje ;:306 , Gardenki też wygolone, teraz tylko wypada mieć nadzieję ;:224
Niestety nie widzę zdjęć, czytam, że zakwitła Dame Judi Dench i też jesteś nią zauroczona, Ma niesamowity kolor, taki soczysty, wygląda jak "mandarynkowa" landrynka. Bardzo mi się podoba.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Jagna, pytałaś czy mam Madame Anisette...Otóż, nie mam - wystarczy mi tych kilka potworków typu - Artemis, Crocus Rose, Gipsy Boy czy Francois Juranville :;230 Na Madame popatrzę u Ciebie :D
Co do niefotogenicznych róż, to rzeczywiście jest takich kilka modelek - nie modelek, którym nijak się nie da zrobić ładnego zdjęcia. Do tych "trudnych" należy też Princess Alexandra of Kent, a kwiaty ma przecież cudne ;:167
Jak się miewa Twój Young Lycidas? Mój w tym roku dostał kratkę, bo to jego wieczne wiercenie z kwiatami przestało mi się podobać. Przywiązałam pojedyncze pędy do kratki i wygląda znacznie porządniej. Ciekawa jestem co tym razem wymyśli, żeby się porozglądać po rabatach? ;:306
You're Beautiful trochę brzydko przekwita, ale w tym roku u mnie strasznie zaszalała i ma ogrom kwiatów, które chociaż jaśnieją to i tak są wyjątkowo trwałe. Kwitnie już drugi tydzień, nic sobie nie robiąc z palącego słońca.
Jeszcze raz potwierdzam, że Twoja jest z całą pewnością You're ;:108 Jej kwiaty są dość specyficzne i stąd ta pewność.
Dobrego tygodnia! ;:196
x-ja-a

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Basia - jak ja bym się musiała przeprowadzać dwa razy to pewnie też bym nie była zachwycona :lol: Mam 3 Mary Ann i wszystkie trzy rosną silnie. Nie powiem, że najzgrabniej, ale silnie :D Coś za coś, ale uwielbiam ich kwiaty, więc przedziwne pozy, które przyjmują wychylając się w jedną lub drugą stronę, wybaczam im bez słowa. Crown Princess Margerita jest jednym z moich skarbów. Mam dwie, jedna słabsza bo też się musiała przeprowadzać, ale obie cudne

Obrazek

Daysy - myślę, że dobrze zrobiłaś przewietrzając nieco róże. Ja też mam zamiar ciachnąć mocno te pannice, które poskąpiły pędów, albo kwiatów. U mnie wszystkie zdjęcia już widać, mam nadzieję, że tak zostanie, bo nie wiem jak długo będę miała wenę na foty, dlatego teraz pędzę z wątkiem 8-) Dame Judi Dench jest prześliczna. Mandarynkowa landrynka - bardzo trafne ;:215

Obrazek

Dorotko - nie namawiam Cię więc na Madame Anisette, chociaż zapach ma zupełnie wyjątkowy. Żadna róża tak nie pachnie, nie w sensie mocy zapachu, ale koktajlu woni z anyżem na czele. No ja najbardziej klnę chcąc zrobić zdjęcie ciemnym różom typu Darcey Bussel czy Munstead Wood. Darcey ma właśnie obłędne dwa kwiaty a w obiektywie robią się buraczkowo-czerwone :evil: Co do Alexandry masz rację - na zdjęciach to po prostu różowa róża a na żywo cieniowane, delikatne cudo ;:167 Mój Young Lycidas jeszcze w pąkach, ale myślę, że jutro zakwitnie. Rośnie na rabacie z Chippendale, gdzie obaj są zaplątani w dzwonek kropkowany, więc czekam jaki będzie efekt, bo YL ma spętane nogi, więc może się okazać, że nie będę go musiała zbierać do kupy ;:65 You're Beautiful u mnie też pięknie kwitnie i tak, to na 200 procent ona, bo mam to samo: kwiaty bieleją, są nawet lekko przybrudzone, ale płatki przyklejone twardo!

Obrazek

;:3

Upały znowu przed nami, więc biegam z aparatem, bo nie wiem jak szybko przekwitnie to co teraz kwitnie. Tak jak pisałam Dorotce, Darcey Bussell kwitnie właśnie cudownymi kwiatami, ale zdjęcia nie umiem im zrobić, więc może wstawię link do katalogu Mistrza, czy coś, bo mnie trafia. Na dowód, że róża jest piękna niech starczy fakt, że właśnie zamówiłam drugą :D
Bardziej fotogeniczne dzisiaj były inne panny. Tu bukiecik I am Grateful. Na zdjęciu powyżej widać prawie cały krzew. Świetna róża ;:167

Obrazek

Z Olivia Rose jestem mega zadowolona. Posadzona jesienią, przesadzona wiosną 2018, tę zimę bez kopca przyjęła na klatę bez słowa. Wiosną była od razu gęstym, zgrabnym, purpurowym krzewem. Nie jest jeszcze wysoka, sięga mi do kolana, ale Dorotka mówi, że ma potencjał :D Kwitnie pięknymi, delikatnymi kwiatami, które nad podziw długo trzyma. Kilka oberwałam, reszta się szykuje

Obrazek

Obrazek

Nie mogę się nazachwycać Leonardo da Vinci. Z tremą przesadzałam go tej wiosny, bo to już był duży, kilkuletni krzew. Bałam się, że będzie teraz przez dwa lata miał focha. A tu niespodzianka. Do obrażalskich nie należy, jak widać :)

Obrazek

Nie wiem dlaczego tak mało pokazuję Lady of Shalott w tym roku. A przecież ona jest jedną z naj...

Obrazek

Zakwitła też Rose vom Ruhrtal. Rośnie właściwie w półcieniu, słońce ma tylko rano, do 13tej, ale fajnie sobie radzi. No i ma świetne te obwódki na płatkach

Obrazek

No i mam w ogrodzie trzy dołki zaprawione kompostem. Czekają na drugą Darcey Bussell, drugiego James'a L. Austin'a i pierwszą Stephanie Baronin zu Guttenberg, bo już chyba tylko ja jej nie mam ;:174
Awatar użytkownika
irpam
500p
500p
Posty: 541
Od: 10 lip 2017, o 17:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opole

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Oj piękne róże pokazałaś Jagno. U mnie w zasadzie juz po kwitnieniu. Kwitną jeszcze te , które późno zaczęly, ale mnóstwo juz jest przyciętych albo konczę przycinanie.
Moze się kiedys skuszę na Mareczka, problem w tym ,ze nie mam gdzie sadzić. A czasami się zastanawiam , czy to nie szaleństwo tyle róż. Przecież trzeba kazdej poświęcić chociaż trochę czasu, a i tak nie bardzo chcą rosnąć.
Moja Queen of Sweden tez jakaś taka chuda i wysoka. Ciekawe, czy przybierze trochę ciałka?
A Twoja Dame Judi Dench na jakim stanowisku rosnie i jak reaguje na upały?
Moja Pashmina taka jakaś blada, ale to chyba przez te upaly.
Pozdrawiam :wit
Pozdrawiam i zapraszam, Irena
Ogród i róże Ireny
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Już prawie Ci uwierzyłam, że te Twoje róże z tych bardziej rozleniwionych, jak i moje. Myślę sobie, nie jest źle, skoro nie tylko moje różane rabaty nie wyglądają tak jak u innych :tan Wystarczyło jednak, że tylo przeleciałam się po Twoich rabatach, a już widzę, że daleko minęłaś się z prawdą. Chociażby taka Lady of Shalot, zgodzę się z Tobą, że cudna, pokazała jak na razie zaledwie ze cztery kwiatki i to każdego z osobna ;:202
O Mareczku mogę napisać w samych superlatywach, mimo iż zima to dla niego ciężki okres. Buduje ładny krzaczek, kwitnie może bez szału, ale za to jakimi kwiatami ;:oj Zupełnie mnie nie rażą jego paseczki, a nawet twierdzę, że są cudne.
You're beautiful i I am Grateful też posiadam i bardzo lubię obie, chociaż gdybym miała wybrać tylko jedną, to wybrałabym tę drugą. Ale obie przypadły mi do gustu, aczkolwiek nie porównuję ich, bo nie rosną koło siebie. I jeszcze Oh! Wow- jak dla mnie cudowna. No, ale to porównanie buraczka ze śmietaną- jakoś mało smaczne ;:306
To tak tylko dla porównania ;:196
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Jagno, róże masz prawdziwie zjawiskowe! Lady of Shalott zrobiła na mnie największe wrażenie ale cieszę się, że dobrze napisałaś o Clair Reneissance, bo w tym roku posadziłam dwa krzaczki tej odmiany. Życzyłabym sobie, żeby zachowywała się tak, jak u Ciebie.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
x-ja-a

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Irenko - dziękuję bardzo ;:167 Mareczek jest dziwny. Mam trzy krzewy i każdy zachowuje się inaczej. Jeden składa się z małego pędu i nie wiem czy coś z niego będzie, drugi wysoki, za to łysawy w nogach (to przeze mnie, za mało go cięłam) i już przekwita, a trzeci wyglądał fatalnie po zimie, ale się ogarnął i będzie raczej zgrabny, jeszcze nie kwitnie. Nie wiem czy miałaś okazję widzieć go na żywo, bo w takim wydaniu wiele zyskuje i przez te jego śliczne kwiaty, znoszę jakoś te jego fanaberie.
Mam dokładnie te same przemyślenia co Ty (i wiem, że nie tylko Ty), róże potrzebują słońca i wody a to co ostatnio dzieje się w pogodzie zapewnia pierwsze w nadmiarze i dramatycznie mało tego drugiego. Mimo, że obiecałam sobie wiosną, że nie będę szaleć z różami i docenię bardziej te niekłopotliwe byliny, to jednak jak te kolczaste badyle zaczęły kwitnąć, to znowu biegam i im usługuję :roll: Ja sobie myślę, że Queen potrzebuje dużo jedzenia. Ja w tym roku za późno dałam obornik i myślę, że są róże, które na takie przegłodzenie mocno reagują, ona między innymi. W przyszłym roku dam jej dużo, dużo nawozu, ciekawe co powie.
Kochana, o Dame Judi Dench to wiele Ci nie powiem, bo mam ją zaledwie od kilku tygodni, ale przyjechała z pąkami, więc mogę patrzeć co się dzieje z tymi pierwszymi kwiatami. Moja rośnie na rabacie, na którą wczesnym popołudniem wpełza trochę cienia, ale rano i w południe ma pełne słońce. Z tego co widzę, to dość szybko przekwita, ale w przypadku tej mojej to wczesna aklimatyzacja, więc ma prawo trochę histeryzować :wink: Moje Pashminy, przesadzane wiosną dopiero teraz zaczynają kwitnąć, ale rumieniec mają

Obrazek

Iwonko - cześć :D No jak patrzę na rabaty np. u Dorotki, to choćbym nie wiem jak się kładła przy rabatach, to takich zdjęć nie zrobię, bo nie mam takich cudnych róż, słowo. Niektóre moje jeszcze wcale nie zakwitły, np. Voyage. A jak długo masz Lady of Shalott, bo nie pamiętam? Moja dosyć szybko zbudowała ładny krzew, ale to "dość szybko" to jakieś dwa lata :? Drugą przesadzałam późną wiosną, więc zaczyna wszystko od nowa. Teraz to kilka patyków z niewielką ilością liści, pokazać Ci? :lol: Ale znając jej możliwości, posadziłam ją bardziej z tyłu rabaty. O Mareczku to mogę się tylko podpisać pod każdym Twoim słowem. Zimuje fatalnie, potem szybko nadrabia i kwitnie tymi cudami. Też nie lubię pasiastych róż, ale on... ;:167 Podobnie zgadzam się z opinią o You're Beautiful i I am Grateful, obie fajne, ale też wolę tę drugą. Moje ponieważ rosną obok siebie, więc sobie tak po angielsku gadają. Jedna co rano mówi "Oh, You're Beautiful!" a druga odpowiada "Really? Thank you, I am Grateful!" :;230 Oh Wow! jest super, nie? Naprawdę miałam wątpliwości jak sobie tej wiosny przypomniałam, że ją posadziłam, ale teraz jak patrzę na tę rabatę, to właśnie ona przyciąga wzrok. Świetny kolorystyczny akcent, nie mogę się doczekać, aż dorośnie, bo moja to jeszcze dziecko. I buraki i śmietana są smaczne, nie grymaś :lol: No i jakby tak ostatnio widzę w niej ten fioletowy odcień jakby... Dla Ciebie wspomniana Lady of Shalott

Obrazek

Kasia - Lady jest świetną różą, na mnie też niezmiennie robi wrażenie :D Clair Reinassance mam dwie, każda z innego źródła i obie rosną wysoko, mocnymi pędami. Ale obie też kwitną głównie na górze krzewu, więc albo trzeba umieć je ciąć (ja raczej mało zdolna jestem w te klocki), albo trzeba im dosadzić szybko niższe koleżanki :lol: Śliczne ma kwiaty, takie delikatne, będziesz zadowolona. To zdjęcie dzisiaj zrobiłam specjalnie dla Ciebie :)

Obrazek

;:3

U Was pada? U mnie sucho, na szczęście dzisiaj zrobiło się troszkę chłodniej na chwilę. Teraz błogosławię to, co martwiło mnie jeszcze niedawno: coraz więcej cienia w ogrodzie. Mam kilka potężnych, podciętych wysoko świerków, które stały się naturalnymi parasolami, na dodatek brzozy rosnące od południowej strony też na niektórych rabatach dają cień coraz zuchwalej i to, plus glina pod nogami daje mi poczucie, że jeszcze trochę poczekam zanim zacznę kupować kaktusy. Acz muszę przyznać, że w każdej rabacie mam inne byliny, które dobrze znoszą suszę typu jeżówki, mikołajki i liliowce i stopniowo dosadzam tego więcej. Ale taka gipsówka czy perovskia, kochająca suche stanowiska, u mnie nie chce rosnąć, czyli jeszcze tragedii nie ma. Myślę sobie, że zawsze w rolnictwie są lepsze i gorsze lata, więc może za rok, dwa, będziemy narzekać, że róże mokną i kwiaty im gniją a ja zacznę sadzić tatarak.
Niektóre róże już kończą kwitnienie, ale mam też takie, które jeszcze nie pokazały ani jednego kwiatu, jak na przykład Voyage, który po prostu tak ma i warto go mieć w ogrodzie, bo ma piękne kwiaty i przedłuża oczekiwanie na to pierwsze kwitnienie ;:65
W tej chwili dwie róże wiodą prym jeżeli chodzi o ilość i trwałość kwiatów. W obu przypadkach to moje starsze rezydentki, więc już zadomowione, dorosłe krzewy. Pierwsza jest Mariatheresia, niezawodna róża. Mam ich cztery, porozrzucane po całym ogrodzie

Obrazek

Druga pozycja to Chippendale, który teraz osiągnął apogeum kwitnienia, a że jest duży, więc trzeba go fotografować z różnych stron :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jego siostra Mary Ann też nie próżnuje. Co ciekawe, pierwszy zakwitł krzew, który aż się wychylił z rabaty w poszukiwaniu słońca. Drugi, rosnący w bardziej komfortowych warunkach z dużą ilością słońca, jest jeszcze w pół-rozwiniętych pąkach

Obrazek

Obrazek

Moja Jalitah jest dowodem na to, że nie można oceniać róży po jednym sezonie. Moja w pierwszym była zjawiskowa. W drugim beznadziejna. W trzecim, obecnym, jest nawet ok, bez szału, ale dużo lepiej niż rok temu. Nie mam pomysłu na nią na kolejny sezon. Przychodzi mi tylko jedna opcja do głowy, ale wolę nie mówić głośno, bo jeszcze poddam jej pomysł, że jeszcze przecież można w ogóle nie przeżyć ;:224 A byłoby szkoda, bo kwiaty ma misternie ubarwione

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Na tyłach jednej z Mary Ann posadziłam Crocus Rose, na którą liczę, że przerośnie Mary i będzie ją lepiej widać, bo w tej chwili jeszcze jest młodziutka, ale potencjał ma

Obrazek

Kurfurstin Sophie pierwsze kwiaty miała nietypowo jednokolorowe. Czekam na jej rumieniec w jasnej obwódce. Mam dwa krzewy, kupione w tym samym miejscu i czasie. Posadzone jedna obok drugiej. Jeden krzaczek nie przeżył zimy 2017/18, drugi radzi sobie bardzo dobrze i świetnie przezimował. I bądź tu człowieku mądry.

Obrazek

A na koniec Prix P.J. Redoute, który odtwarza najwyraźniej jakiś układ słoneczny ;:218

Obrazek

Jeżeli wydaje Wam się, że na moich zdjęciach widzicie chwasty, to Wam się nie wydaje. Nie wyrabiam z pieleniem ;:219

Ach, jakże mogłam zapomnieć. Pierwsze zdjęcie mojego świeżutkiego nabytku. Przedwczoraj posadzona Stephanie Baronin zu Guttenberg. Już mi się podoba ;:167

Obrazek
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Jagna, Twój Chippendale jest zjawiskowy ;:138 Ja zrobiłam do tej róży drugie podejście - pierwszy egzemplarz nie przetrwał którejś zimy i zmarzł. Dwa lata temu kupiłam drugi. Jest nadal mały, ale kwitł całkiem ok. Siedzi przycupnięty w nogach ogromnej Gefylt i wygląda przy niej jak krasnoludek ;:306 Kwiaty w tym roku ma mocno wyblakłe, prawie białe. Wśród innych róż jest prawie niezauważalny.
Szkoda, że nie mam I am Grateful, więc nie mogę porównać jej z You're Beautiful. Natomiast ta ostatnia mnie w tym roku powaliła nie tylko ilością kwiatów, ale ich trwałością. Nadal cała w kwiatach - pomimo spiekoty, słońca i suszy. Trwałością i obfitością kwitnienia dorównuje Gefylt a nawet ją przewyższa, bo ta ostatnia już zaczyna przekwitać. Zupełnie ją pominęłam w rankingu tych naj... :oops: A miejsce na podium jej się należy, bo jest także zdrową odmianą. Jeszcze całkiem niedawno pisałam u kogoś, że jej kwiaty brzydko przekwitają i wyglądają jak brudne ścierki. Ona najwidoczniej uwielbia słońce, a nie znosi długotrwałych opadów, na które źle reaguje.
Jalitah u mnie wygląda podobnie. Ona czaruje co drugi sezon. W tym roku raczyła pokazać aż trzy kwiaty :roll: Co z tego, że trwałe, skoro tak ich skąpi? Będzie chyba szósta na liście do eliminacji...
Awatar użytkownika
kania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3197
Od: 25 maja 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i okolice

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Jagno, mów co chcesz, ale ja na Twojej Kurfurstin Sophie (gdyby nie możliwość opcji "kopiuj-wklej" nie podjęłabym się komentarza o tej róży :roll: co za nazwa!) widzę wyraźny rumieniec w bladej otoczce :uszy .
Dialog róż bardzo mnie rozbawił :lol: . Obawiam się, że bliżej jesieni moje róże mogą wymieniać doświadczenia niczym pacjenci w poczekalni pod gabinetem dermatologa specjalisty od chorób grzybowych :wink: .
Z Twoich róż znam tylko Chippendale. Piękny masz egzemplarz tej odmiany! Mary Ann też niczego sobie siostrzyczka 8-) . Chippendale taki duży Ci rośnie na szerokość w wzwyż? Bardzo ładne dobrałaś mu towarzystwo drobnych kwiatków w tle.
Krzaczki Kani
Krzaczki Kani(2)
Pozdrawiam :) - Kasia
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25116
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Ja już dawno z róż wyrosłam, ale jak kwitną nadal jestem nimi zachwycona
Miałam etap bylin
Teraz zaczyna się etap krzaków
Jak widać, nie można spokojnie w ogrodzie posiedzieć
Ciekawe co u Ciebie będzie następne
x-ja-a

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Dorotko - u mojej przyjaciółki Chippendale też zmarzł i ona już nie próbowała dalej. Mój jest jedną z lepiej zimujących róż, więc chyba znowu - szczęście w sadzonce :D Mam nadzieję, że Twój krasnoludek pokaże na co go stać, bo powinien bronić honoru mięśniaków ogrodowych, jakby nie było. Tak, You're Beautiful kwitnie dłuuuuugo i obficie, chociaż moja postawiła w tym roku na pracę nad masą, bo cały czas trzymając kwiaty wypuściła dołem sporo nowych pędów, więc mam nadzieję, że jak nie w tym, to w przyszłym roku będę miała jeszcze więcej powodów do radości z tej przypadkowo kupionej róży :) I am Grateful też warto przemyśleć, bo również kwitnie na całość, bardzo długo trzyma kwiaty i jest zdrowiuteńka. No i wąsko rośnie, więc wiesz... ;:224 Moja Jalitah też nie poszalała z kwiatami, ale widać, że się stara, wiec o eliminacji na razie nie myślę. No i ślicznie wygląda z James L. Austin

Obrazek

Kasiu - Nie wiem na czym to polega, ale akurat imię Kurfurstin Sophie pamiętam od ręki, za to nie jestem w stanie zapamiętać (i tu sięgam do notatek) imienia Prix P.J. Redoute ;:219 Naprawdę tylko Chippendale jest Ci znajomy? Ja mam w większości takie "oklepane" róże, jak mi się wydawało :D Chippendale rośnie bardziej w szerz niż wzwyż. Ma jakoś z metr, może troszkę ponad. A kwiatki to bardziej same się dobrały, bo to w większości ślaz piżmowy, zwany przeze mnie glusiem. I mam o wszędzie. Rozsiewa się koszmarnie, jest jak hydra - wyrwany w jednym miejscu odrasta w trzech innych. Daruję mu tylko dlatego, że pszczoły go bardzo lubią. Pacjenci u dermatologa to nie to samo co komplementy po angielsku, ale zejdźmy na ziemię, nawet gwiazdy filmowe czasem łapią to i owo :lol: A tu wyżej wspomniana róża o trudnej nazwie

Obrazek

Gosia - ja nie mogę przejść etapu krzaków, bo nie mam miejsca ;:202 Krzaki z kolcami się liczą? ;:131 Oczywiście, że nie ma spokoju w ogrodzie. Jakiś czas temu mówiłam, że nie podoba mi się trawa na środku i rabaty dookoła. W tym roku zrobiłam rewolucję, mam trawę na środku, rabaty dookoła i jestem zachwycona. Wywaliłam jeżówki z rabaty różanej a w tym roku z pietyzmem przesadzałam je z powrotem... I dobrze. Kto ma ogród, ten się nie nudzi 8-)

;:3

Chyba jak co roku piszemy, że dziwne to lato. Sucho koszmarnie, zimno i nadal sucho, czyli nic pozytywnego. Wczoraj zobaczyłam to na co chyba większość z nas czeka:

Obrazek

i popadało. Może z godzinę :( Na szczęście mam studnię do podlewania ogrodu, ale dobrze wiemy, że nie ma to jak solidny deszcz, tym bardziej, że wkoło same pola z uprawami i tam nie ma jak podlać.
Nadal zwiedzam strony internetowe pt. "Byliny znoszące suszę" i dlatego mam już sporo krwawników, kupiłam perovskię, gipsówkę i lawendę. Może tym razem się uda je zachować przy życiu. Mam nadzieję, że krwawnikom się u mnie spodoba, bo one podobają się mi

Obrazek

tu, z nadal mizernym, ale kwitnącym pojedynczymi kwiatami Charles'em Darwin (nie oblewałam go specjalnie, to prawdziwy, najprawdziwszy DESZCZ! ;:215 )

Obrazek

Ogólnie rzecz biorąc mam wrażenie, że róże i tak nieźle sobie radzą z tą koszmarną pogodą. Teraz już kończą pierwsze kwitnienie i z przyjemnością oglądam powstające młode pędy, chociaż nie w takich ilościach jakbym sobie życzyła. Ale do głosu dochodzą lilie i cały ogród pachnie upojnie aż zapach wchodzi do domu. Czeka mnie rozsadzanie lilii, dzielenie cebul itd., bo mają za ciasno. A ja już mam stres, bo nigdy tego nie robiłam :(

Obrazek

Zakwitł wreszcie maruder Voyage. Wcześniej był zajęty, bo rósł. Posadziłam go z przodu rabaty bo co przecież miał mieć od 0,7m do 1m, więc niewiele, a ten mi wystrzelił na 1,5m i ma w nosie, że zaburza moją koncepcję. Ale kwiaty ma śliczne, więc wkurzam się tylko trochę. Wiosną przytnę go niżej, zobaczymy co on na to, he he :twisted:

Obrazek

Marc Chagall wrócił niemal do formy z zeszłego roku. Mam ich trzech i jednego oddam przyjaciółce, niech ją przyprawia o zawał co wiosnę, cały czarny i pozornie martwy :roll:

Obrazek

Jego przeciwieństwem jest Olivia Rose. Ona już w marcu mi powiedziała "Będę ładna" i jest. A raczej była, bo już część kwiatów musiałam ściąć, ale widzę kolejne pąki

Obrazek

Ładna też miała być Pride and Prejudice. Właściwie to jest fajna róża, bardzo żywotna, ciągle ma kwiaty, bardzo ładnie się rozrasta, no ale ledwo zakwitnie a już cała jakby wytytłana. To nie słońce raczej, bo ona ma tylko kilka godzin słońca, po południu już spowija ją cień. No nie wiem :?

Obrazek

A taka Clair Reinassance. Pąki piegowate, ale kwiat po rozwinięciu jak prosto z fabryki. Mogłaby dłużej trzymać kwiaty, ale przy rozmiarach tej róży, jak wreszcie uda mi się ją dobrze przyciąć będzie miało to mniejsze znaczenie

Obrazek

No i jeszcze coś tam mi zajrzało w obiektyw:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A wczoraj przyjechał z F. cały zapączkowany Matthias Claudius Rose ;:333
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Kolczaste serce Jagny II

Post »

Sugerujesz, że przy dzieleniu lilii należy się zestresować? Kurcze, jakoś nigdy tego tak nie przeżywałam, ale jak mus-to mus :;230 Też muszę się do tego zabrać, ale teraz jak już wiem jak, to pójdzie mi jak z płatka ;:306
Zablokowany

Wróć do „Moje róże !”