Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7956
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy
Twoje róże w uroczych odcieniach powalają ;:108
Same cudeńka wyszukane :D
Piękna kolorystyka i kształty kwiatów.
Miałam różę ''Taniec Ognia'' i wiem ,jak potrafi mocno rosnąć ,tym bardziej współczuję ,że musisz ją odczepiać i przycinać.
Cieszę się ,że Córcia Cię odwiedziła i nacieszyłaś się ,nie wyobrażam sobie swojej nie widzieć tyle czasu.
Pokaż ten kącik orientalny ,z kamieniem może się poszczęści.
U nas akurat jest dużo kamieni ,trafiają się takie płaskie ,cięte do budowy z przed lat.
Płaski ,duży kamień by fajnie pasował do stylu ,może w jakimś składzie kamienia do ogrodu :?:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Cześć Agnieszko, dziękuję ;:167 ;:196 , w tym roku szału nie ma, ale niektóre różyczki dają radę :wink:
Pandemia wywróciła większości z nas życie do góry nogami, oby wszystko w końcu wróciło do normalności, tego wszystkim życzę.
Codzienne pogaduchy przez telefon nie zastąpią nam kontaktów osobistych, nawet tych rzadkich.
Zaraz poszukam zdjęć, obiecałam wstawić co nie co, ale jak zwykle wieczorem zabałamuciłam przy wekach ;:224

Obiecane fotki, nie są najbardziej aktualne, na pewno z lipca, w sierpniu jeszcze nie zdążyłam nic zrobić ;:224 . Coraz bardziej się zaniedbuję ;:108
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Festiwal motyli na jeżówkach :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Agnieszko okazało się, że nie mam jeszcze zdjęcia kącika a'la orient :shock: :( , muszę cyknąć kilka fotek. Może dlatego, że nie skończony, ale zrobię i wstawię, specjalnie dla Ciebie ;:167 ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy nie tylko Tobie jakoś ten czas szybko mija ,ale chociaż zasoby spiżarni się powiększają .Ja w tym roku nawet tego nie robiłam a i tak lenistwo do granic mnie ogarnęło i jakaś apatia do wszystkiego Możliwe ze upały tak na mnie wpłynęły, bo nawet do ogródka mnie nie ciągnęło ;:174 .Zresztą w tym sezonie więcej mnie nie było niż byłam a potem wszystko musiałam nadganiać, a ogródek nie czeka chwasty i ślimaki się rozpanoszyły wszędzie.Dzisiaj zaczęłam trochę porządkować ogródek muszę przesadzić liliowca albo i parę muszę to jeszcze przeanalizować.Cudne lipcowe kolory ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

A czy ten kosmos nie był przypadkiem z nasionek sklepowych?
Bo u mnie on zawsze wyrasta taki olbrzymi.
Dlatego staram się pozyskać ten ze starych ogrodów.
Zazdroszczę tego czasu dla ogrodu.
Jak ja bym chciał być już na emeryturze.
Jeszcze trochę musze poczekać
Jestem bardzo ciekawa tego kącika japońskiego
Awatar użytkownika
Shalina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1132
Od: 3 paź 2017, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witaj Daysy :wit
Przypadkowo wstąpiłam do Twego ogrodu i doznałam szoku. Takiego ogrodu z tyloma różami to jeszcze nie spotkałam, prawdziwy Różany zawrót głowy. ;:215
Oczywiście przeczytałam calutki wątek, gdzie jest bardzo dużo cennych porad, uwag i zdjęcia z podpisami, dziękuję ;:167
Rabata bylinowa też jest piękna, dużo ciekawych roślin, ale mnie nurtuję bardzo ten zielony palmowy klonik, który przebarwił się na czerwono ;:333 Może znasz nazwę?
Pozdrawiam Halina
Przydomowy ogród emerytki
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witam moje wytrwałe i cierpliwe czytelniczki ;:196 ;:167

Wiem zaspałam, nie ma co się tłumaczyć, bo zdarza mi się często tak długa nieobecność i trudno się przyznawać do lenistwa :oops:
Postaram się być częściej z Wami mimo nadchodzącej wiosny.
W tym roku posiałam już pierwsze kwiaty: petunie, lobelię, żeniszek/z własnych zbiorów/ oraz penstemony/nasionka od córci, pięknie powschodziły/, werbenę patagońską oraz trawy turzycę włosistą, ostnicę i śmiałka darniowego, te jednak jeszcze nie wschodzą
Jeśli pamiętacie w ubiegłym roku zaczęłam sobie przy tarasie robić mały kącik japoński, oczywiście jeszcze nie ukończony, co prawda misa przyszła ale nadal szukam fajnych kamieni. Czyli w tym sezonie nadal będę trwały tam prace, kącik jest malutki a tyle przy nim rozterek ;:224

Halinko ogród jak ogród, dużo jeszcze w nim pracy, słabym jestem ogrodnikiem, więc ciągle coś poprawiam i nadal nie wygląda tak jakbym chciała.

Gosiu nasiona kosmosu kupowałam 2 lata temu w sklepie, ale w zeszłym roku siane były już z nasion zebranych przeze mnie, niestety nadal bujają do nieba :D Kącik japoński wstawię wiosną, bo jeszcze nie wsadziłam kupionej jesienią a właściwie zimą/grudzień, tuż przed mrozami/ kosodrzewiny. Chciałam kupić gotowego bonzai ale pani zaśpiewała cenę od 1000zł górę, więc zrezygnowałam i postanowiłam sama pobawić się z małym krzaczkiem. Nie wiem co z tego wyjdzie, ale może być ciekawie :wink:
Teraz to wygląda mniej więcej tak /misa już wymieniona/

Obrazek

Jadziu u Ciebie w ogródku zawsze jak w raju, co tam chcesz porządkować, piękny busz wytrzyma nawet Twoje nieobecności, byłam i widziałam ;:215
W tym roku faktycznie poszalałam z przetworami, część w słoikach, część w zamrażarce zapasów na cały rok. Przy tej drożyźnie jak znalazł.
Dziewczyny odpowiedziałam po krótce, bo po takim czasie, to już jakby musztarda po obiedzie. Zapraszam na wspomnienia z ubiegłego sezonu Zdjęcia są od sierpnia do października, w listopadzie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jadziu, różyczka od Ciebie powoli się zaczyna rozpychać :wink:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jesienne stroiki na tarasie z tego co natura przyniosła w darze :D
Obrazek

Obrazek

I ostatnie różyczki w sezonie 2021 cieszyły krótko w wazonie. Coś się niechcący zrymowało ;:215
Obrazek

Obrazek

Takie krótkie podsumowanie 2021 roku w moim ogrodzie, szału nie było ale winna byłam Wam to za swoją nieobecność, bardziej szczegółowo postaram się wrócić do minionego sezonu w bieżących komentarzach.
Dziękuję Wam bardzo za wizyty ;:167 ;:196
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy fajnie ,że tez się pojawiłaś ;:196 to trochę będzie raźniej .Kącik japoński będzie śliczny już widać fajne zarysy i ten korzeń superowy ;:333 .Czy różanecznika też tam posadzisz ????? bo wiadomo kosodrzewina obowiązkowo i klonik też musi być ;:333 Piękne wspominki ;:168
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witaj Jadziu ;:196 , tak ten czas leciał szybko a ja chciałam nadgonić w domu i ogrodzie wszystkie zaległości, udało się tylko częściowo. Przed świętami nawet zapomniałam o kartkach za co Cię bardzo przepraszam. Przez cały czas coś planowałam, rysowałam rabatki, bo się okazało, że chyba dojdzie mi jeszcze ogród u mojej teściowej, która już nie bardzo się chce zajmować swoim ogrodem na wsi/nie mieszka już tam od kilku lat, ale zawsze przez lato tam przebywała/. Od czasu koronawirusa jest w mieście i żeby to jako tako ogarnąć musimy z mężem chociaż trochę się nim zająć.
Kącik japoński marzył mi się od dawna, po zrobieniu tarasu został mały kącik/3x4m/, który jest schowany między budynkami, stwierdziłam więc, że nie będzie kolidował z resztą ogrodu. Z uwagi na niewielkie rozmiary, nasadzenia będą minimalistyczne, chyba więc dla różanecznika czy azalii nie będzie tam miejsca, ale zobaczymy po pewnym czasie.
Na próbę posadziłam tam 2 kloniki, jeden szczepiony w formie płaczącej, drugi chyba będzie wyższy, oczywiście jak mu spasuje miejsce. Jest tam latarenka, misa z wodą już ta docelowa,chociaż wolałabym małe ciurkadełko :wink: , konar.
Szukam jeszcze 3 kamieni, też nie mogą być za duże,no i oczywiście kosodrzewina, na razie maleńka, do formowania - może dam radę ;:333 coś z niej zrobić sama bo cena jaką mi powiedziano za bonzai była nie do przyjęcia, tym bardziej, że miała nieproporcjonalnie duże do mojego kącika.
Ciekawa jestem jak to wszystko wyjdzie, ale lepsze to niż kawałeczek trawnika, którego nie ma jak kosić.

Jadziu pięknie przechowały mi się pelargonie od Ciebie, chyba obsadzę nimi nie tylko donice ;:215 , wielkie dzięki ;:167 ;:167 ;:167 za to szałwia Amistad nie przeżyła ;:222
Dużo zdrówka Jadziu i jeszcze raz przepraszam, że zapomniałam o Tobie przed świętami.
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Daysy moje Amistad na korytarzu maja się dobrze ,ale nie robiłam żadnych sadzonek.Spróbuje wyczarować jakąś odnogę ;:196 Spokojnie Daysy ja też miałam totalne zakręcenie przed świętami nawet życzeń na Forum dziewczętom nie złożyłam [jak nigdy dotąd] :( Cieszę się że te czerwone pelargonie tak dobrze się mają u Ciebie ;:196 Powinnyśmy mieć po 4 ręce i dwie głowy żeby ze wszystkim zdążyć :;230 Oby tylko zdrowie nam dopisało reszta jakoś tam będzie ;:196 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Jadziu, nie wiem czy tylko czerwone, bo widzę, że też białe /one mają inne liście/super się przechowały a były też takie w koralowym kolorze,
Żaden krzaczek nie wypadł, więc chyba wszystkie przeżyły. Jesienią na wszelki wypadek pobrałam sadzonki i większość się przyjęła.
Bałam się, bo zostawiłam w nieogrzewanym domku gospodarczym a przecież w grudniu były noce z temp.-15 , na szczęście były okryte i okazało się, że przeżyły. Teraz już stoją w domu na oknach i myślę w marcu przenieść je z powrotem do gospodarczego, żeby je hartować, powinny dać radę. Tam jest widno, bo okna są od południa i wschodu, więc będą dobrze doświetlone.
Wiesz , głupia sprawa, bo kartkę miałam wcześniej przygotowaną dla Ciebie i zupełnie zapomniałam ją wysłać, no cóż chyba oznaki "sks" :wink: . Niestety coraz częściej się łapę na tym, że o wielu rzeczach zapominam tych błahych i tych ważniejszych również :roll: .
Masz rację, zdrowie to podstawa, nadchodzi wiosna i kondycja nam potrzebna, już mam ochotę wyjść do ogrodu robić porządki, pogoda jednak skutecznie mnie powstrzymuje. Na mojej glinie trudno myśleć o porządkach do połowy marca chyba, że będzie wyjątkowo sucho ale rzadko się zdarza tak sucha wiosna.
W ramach eksperymentu zebrałam nasiona Gilenii i w lutym posiałam nasionka, ciekawa jestem czy wzejdą, na razie nic nie widać, na trawy i werbenę patagońską również jeszcze czekam ;:224
Na Amistad chętnie poczekam ale nie ma pośpiechu :)
To cóż życzmy sobie zdrówka na nowy sezon ;:196 ;:167
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
pelagia72
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7956
Od: 2 mar 2009, o 21:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pomorskie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Witaj Daysy
Zastanawiam się czym karmisz róże ,trawy i całą resztę ,że taki spektakl dają :!:
Super ,że już roślinki nowe rosną na parapetach :D
Kącik japoński zapowiada się super.
Faktycznie kamienie płaskie przydały by się.
Teraz żwirek będziesz grabić :lol:
"Krewnych daje nam los. Przyjaciół wybieramy sami"
Moje linki
Awatar użytkownika
daysy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4554
Od: 13 lut 2014, o 12:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Cześć Agnieszko, miło, że nie zapomniałaś o mnie ;:196
To chyba bardziej zasługa ziemi w moim ogrodzie niż moja, że roślinki bujają :wink: .
Zeszły rok zszedł mi na porządkowaniu terenu po pracach przy tarasie, troszkę mi panowie nabałaganilili, musiałam wykopać część roślin przy ścieżce, bo nie mieścił się ciągniczek . Trochę rozjeździli rabatę i ścieżkę.
W tym roku będziemy znowu robić podjazd dla samochodów to przy okazji naprawi się ścieżkę i rabatę. Ta praktycznie jest do przeróbki, więc siedzę z ołówkiem i kartką próbując ją rozplanować od nowa :wink:
Troszkę posiałam kwiatków, jeszcze czekam na wschody traw i werbeny patagońskiej, ona podobno długo każe na siebie czekać, wystawiłam ją na tydzień do przemrożenia i teraz stoi już w domu.
Za kamieniami rozglądam się od ubiegłego roku, szukamy w pobliskich okolicach, na razie nic nie wpadło mi w oko, masz rację trzeba troszkę zgrabiać gałązki z brzozy, która śmieci niemiłosiernie, szczególnie po ostatnich wichurach narobiła nam strasznego bałaganu. Stosik wyzbieranych gałązek już czeka na zagospodarowanie ;:333. Lepsze jednak to, niż koszenie trawy w takim niewielkim kąciku, zwłaszcza, że teraz ślimaki mają ograniczony dostęp do tarasu.

Troszkę czerwcowych wspomnień :)
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Daysy
Zapraszam
Róże i bajkowy świat ogrodów 2018
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Róże i bajkowy świat ogrodów 2018

Post »

Cudne widoczki Daysy aż serce mocniej biję gdy patrzy sie na takie obrazki ;:167 ;:167 .Tak chciałoby się widzieć takie widoki w realu ;:196 Teraz tęsknimy za takimi widokami bo one tak szybko mijają i dobrze ze mamy je uwiecznione to zawsze można powspominać.Ja lubię podziwiać moje fotki z 2016 gdy miałam na prawdę różany ogród ;:167 ;:167
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Moje róże !”