Komputer - podstawy, część 1 (Print Screen/zrzut z ekranu))

Sekcja zapoznająca z możliwościami Forum
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Admiiin
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 467
Od: 6 wrz 2006, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie
Kontakt:

Komputer - podstawy, część 1 (Print Screen/zrzut z ekranu))

Post »

Sporo osób nie korzysta z wbudowanej funkcji Windows: PrintScreen, robiąc czasami karkołomne nawet rzeczy typu fotografowanie ekranu aparatem cyfrowym. Przypomina mi to nakładanie masła na kromkę chleba za pomocą koparki :wink: ale i tak można też... ważne jest poczucie humoru.. przy tym.. :D


Aby mieć fotkę całego ekranu i następnie ją zapisać w pliku, wystarczą 2-3 kliknięcia.

Procedura:
Są 2 możliwości do wyboru w zależności, czy chcemy "sfotografować" wszystko co widać w tym momencie na ekranie , czy tylko okno aktywne aplikacji - (belka tytułowa jest wtedy innego koloru na ogół niebieskiego a nie szarego. )

A. Wciskamy klawisz na klawiaturze "Print Sreen" lub
B. ALT+ Print Screen

Następnie otwieramy dowolny program graficzny (w najgorszym wypadku Paint) i wklejamy do niego obrazek np za pomocą CTRL+V, zapisujemy do pliku pod postacią JPG lub dowolnym innym.

Jeśli ktoś nie wie o czym tu piszę , proponuję otworzyć Worda i wkleić obrazek do pliku tu też za pomocą skrótu klawiaturowego CTRL+V lub Edycja/Wklej..

Mam nadzieję , że opisałem prosto i dokładnie całą procedurę.
Pozdrawiam.
---...== Admin ==...---
Przyjazne Forum.... dla Kochających Rośliny...
www.FORUMOGRODNICZE.info :arrow:
Mariola54
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4858
Od: 11 wrz 2006, o 00:33
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawy

Post »

Dla tych co nie pojęli to Adminek pisał o"Zrzutach ekranu"

Obrazek
Reposit-09
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1955
Od: 26 cze 2007, o 19:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

O kurteczka, nie wiedziałam, że to takie proste.... dlaczego ten klawisz nazywa się "Print Screen" a nie "Zrzut ekranu"? :? Zaraz bym sie połapała, o co biega :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pierwsze kroki na Forum. Informatory. Tutoriale.”