Szkodniki w ogrodzie: krety, dziki, sarny,zające

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
elusial
50p
50p
Posty: 62
Od: 30 kwie 2012, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

Ja złapałam już kilka krecików w kupioną pułapkę rurkę. W moim przypadku ta metoda sprawdza się jeśli chodzi o skuteczność łapania ( zazwyczaj to dzień dwa czekania), a nie sprawdza z tym, że jak już kreta wywiozę do lasu to za chwilę wprowadza się nowy i poprawia tunele po koledze dodając swoje! Nie wiem ile ich żyje w okolicy ale chyba nie mało. Żałuję bardzo że nie położyłam siatki pod trawnik i że nie zrobiliśmy podmurówki wokół działki. Nie jest to aż taki wydatek a problem byłby z głowy. A tak zastawiam pułapki, sprawdzam co kilka godzin czy czarnuch w nich nie siedzi a na noc wyjmuję bo raz w ciągu nocy wlazł i zdechł z głodu... mają bardzo szybka przemianę materii i po 10 godzinach bez jedzonka umierają. Do tej pory mam wyrzuty sumienia ...
Awatar użytkownika
docent1773
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 paź 2012, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

Razem ze szwagrem który ma firmę ogrodniczą zakładaliśmy siatkę pod murawę. Nie jest to trudne, tylko czasochłonne. Jest za to w pełni skuteczne. Wadą jest tylko to że musimy przekopać cały ogród i potem posiać albo ułożyć (w rolkach) trawę, bądź inne rośliny. Nie trzeba tej siatki układać głęboko.
elusial
50p
50p
Posty: 62
Od: 30 kwie 2012, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

eh. gdyby ktoś mądry podpowiedział mi to zanim założyliśmy trawnik...
Awatar użytkownika
docent1773
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 paź 2012, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

zawsze mozesz jeszcze raz rozkopac i to zrobic, przy okazji mozesz sobie nawadnianie i drenaż zrobic:)
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

Na dziki i sarny tylko siatka jest skuteczna - z powodu grupy saren musieliśmy część naszego pola grodzić i zmienić na ogród. Na całe szczęście dały sobie spokój z naszym ogrodem.
Awatar użytkownika
docent1773
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 10
Od: 3 paź 2012, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

na polu u znajomego skuteczne okazały się ambony i myśliwy:D
ale tak jak mówię NA POLU :)
elusial
50p
50p
Posty: 62
Od: 30 kwie 2012, o 08:47
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

Oj nie dziękuję. W to lato nakopałam się , nagrabiłam i nasiałam wystarczająco. Na razie myślę, że na całe życie :)
Awatar użytkownika
zielonaalesuper
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 27 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

Hej, na naszej działeczce kretów nie było jakieś 2 lata. Nie wiem co było przyczyną. Kupiłam odstraszacz elektryczny na baterie słoneczne, ale tak do końca nie wierzę, by miał aż taką moc. W tym roku wróciły, nie dość, że pełno kopcy to jeszcze ryją głęboko i pułapki raczej się nie założy. Ktoś nam powiedział, że najlepszy sposób na kreta to... łopata ;:138 no i pewnie miał rację. Po pierwszym ataku rozgrabiliśmy kopce i trzeba było dosiać trawy. Teraz planujemy je zebrać, ale nie wiem już co lepsze. Próbowałam świec, karbidu, psa sąsiadów i nic. Chyba się odurzają karbidem... Kiedyś najlepszym rozwiązaniem była ta łapka - rurka wkopywana w kanał kreta, ale kanał idzie w dół i ciężko ją umieścić tak by dał się nabrać. Czytałam w jednym poście, że to wina pędraków, że jedzonko przyciąga krety i zaczynają buszować. Tylko jak się pozbyć pędraków i czy to 100% pewności, że krecie el dorado się u nas skończy? Pzdr :wit
Love all, trust a few, do wrong to none. W.S.
kaktus_59
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 14
Od: 6 sie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

Z tymi kretami to niefajna sprawa. Wiem z obserwacji, że jak raz upodobają sobie jakieś miejsce, to koniec..Ale polecam artykuł: ...zmoderowano reklamę

Zapoznaj się proszę z regulaminem forum -aniawoj
ANNA1976
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 27 paź 2012, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

U mnie co prawda nie ma kretów ale mam za to całe mnóstwo pędraków.
Podobno krety są ich naturalnymi wrogami, więc czemu nie ma ani jednego tam gdzie miałyby dużo pożywienia?
Awatar użytkownika
zielonaalesuper
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 27 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

ANNA1976 pisze:U mnie co prawda nie ma kretów ale mam za to całe mnóstwo pędraków.
Podobno krety są ich naturalnymi wrogami, więc czemu nie ma ani jednego tam gdzie miałyby dużo pożywienia?
Hi. W tym artykule od kaktus_59 jest napisane m.in., że krety mogą zostać powstrzymane przez przeszkody typu podmurówki ogrodzeń, wkopane głębiej siatki itp. może masz to szczęście (i pędraki też ;)) że nie mają się do Ciebie jak dostać. Mam wrażenie, że do nas przyszły od sąsiadów, bo też z nimi walczyli, a nie mamy podmurówki pod całym ogrodzeniem. Żaden sąsiad jednak nie chwali się, że pozbył się kretów. Jedyny sąsiad który nie ma kopców ma nawiezioną jakąś dziwną ziemię z piaskiem, nie wiem skąd on to wziął, chyba z lasu. Podobno w takiej nie lubią kopać. No i mają psa na stałe. Ech, wiosnę trzeba zaczynać od załatwienia sprawy kopców ;:174
Love all, trust a few, do wrong to none. W.S.
ANNA1976
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 27 paź 2012, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

Nie mam podmurówki, nie mam nawet jeszcze ogrodzenia :wink:
Działka obok lasu = kwaśne piaski :)
Wokół domu mamy nawiezione kilka wywrotek ziemi z kolei z kamieniami i tłuczniem. Może te kamienie jakoś je zniechęcają do kopania u nas :?:
Pędraki za to czują się świetnie :?

Na jaką głębokość należy wkopać taką siatkę lub podmurówkę aby stała się przeszkodą dla kretów?
Awatar użytkownika
zielonaalesuper
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 27 paź 2012, o 11:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Sandomierz

Re: Szkodniki w ogrodzie;krety, dziki i sarny

Post »

No to ładne miejsce do życia. Kamienie i tłuczeń to pewnie główny powód tego, że krety nie ryją, nie mają się jak przebić. Pędraki nie mają się czego obawiać ;:172 Z tego co kojarzę siatkę na 60cm, a podmurówkę to nie wiem. Z podmurówką betonową jest tak, że z założenia i tak osiądzie z czasem i dobrze zrobić ją ciut wyższą. Wiem po swoim ogrodzeniu, które miało wielką podmurówkę, bo 1. różnica poziomów 2. dawniej woda z ulicy płynęła nam pod dom, teraz już nie, bo jest zrobiona burzówka. Robione 15 lat temu osiadło i najniższe przęsło wraz z betonem niebawem zrówna się z ziemią... ale to może za kolejne 15 więc o tym nie myślę. Tak czy inaczej czeka nas malowanie w przyszłym roku.
Love all, trust a few, do wrong to none. W.S.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”