MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
Zablokowany
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Sporo u mnie zamurowały oby tak dalej ;:215
Obrazek

a tak jest w każdym pakiecie :heja





Pozdrawiam zagiel
Pozdrawiam zagiel
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

U mnie tak dobrze nie ma, naliczyłem ok 50-60 zamurowanych rurek ale u mnie zaczeły się wygryzać dwa tygodnie później niż u Ciebie.
Pozdrawiam Paweł
kenaj5389
200p
200p
Posty: 215
Od: 11 cze 2018, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie Białystok

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Na Podlasiu jest zimno w noc kilka stopni powyżej zera a w dzień dochodzi do kilkunastu stopni na plusie zamurowywanie idzie słabo widziałem kilka zamurowanych trzcinek, kokonów było ok 500. Była też zadrzechnia pokręciła się trochę przy rurkach i poleciała dalej
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Ja też miałem około 500 kokonów i zaglądałem do pudełka z nimi i zostało jeszcze ze 100sztuk nie wygryzionych a mam zamurowanych gniazd tak ze 110 rurek ale myślę że to nie koniec murowania ? dni są u mnie zimne :cry:
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Jak na początku było mało zamurowanych rurek tak teraz przybywa ich w oczach. Wyjeżdzając z działki widziałem kilka pszczół które zamurowywały wloty rurek ;:138
Pozdrawiam Paweł
zagiel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 876
Od: 16 kwie 2018, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

W domku miejskim jest zamurowane około połowy rurek na działce w zaczęły dopiero murowanie ten rok będzie dobry ;:215





Pozdrawiam zagiel

-- 8 maja 2020, o 21:02 --

zeszły piątek





;:306
Pozdrawiam zagiel
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Cztery gatunki pracują, dwa kolejne, jak już pisałem wygryzają się. Porobnice znowu wiercą dziury, więc będą minimum 4 gniazda. Jako że jest to gatunek "wielkoobszarowy" , jest super i nie bardzo chcę więcej w tym roku. Muszę suszyć kolejną "cegłę" na przyszły rok. Ruszyły z kopyta nożycówki, wywalały śmieci z ubiegłorocznych gniazd nawet przy zimnicy jaką miałem w tym tygodniu. Samice nożycówek są ogólnie mocno "gapowate" i nieśmiałe , ale zauważyłem, że potrafią toczyć zażarte walki między sobą o stare gniazdo.
Rogate dalej robią swoje. Ogrodowe to wielki dramat, ale chyba udało mi się go opanować. Dzisiaj miałem wolne, więc poszedłem na moje ukochane błotka. 2 tys. rurek docięte, pójdę spać nieco spokojniej. W tygodniu w przelocie jeszcze coś tam dotnę i może im wystarczy, chociaż nie jestem pewien.
Straszne ilości kleszczy są w tym roku, tak jak piszą w mediach. Już się musiałem skubać, Nimfy takie małe się wkłuwają , że trudno dziadostwo wypatrzeć. Dopiero jak zaczyna swędzieć i się człowiek przypatrzy, to suk...na da się zlokalizować.
adam_k27
200p
200p
Posty: 265
Od: 21 kwie 2020, o 07:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie, okolice Rzeszowa

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Wczoraj wróciłem z pracy i wypatrzyłem pierwszą zamurowaną rurkę. Czyli pszczółki też pracowały ;). Dodam jeszcze że mam długoie rurki bo 30 cm.
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

klik pisze: Ruszyły z kopyta nożycówki, wywalały śmieci z ubiegłorocznych gniazd nawet przy zimnicy jaką miałem w tym tygodniu. Samice nożycówek są ogólnie mocno "gapowate" i nieśmiałe , ale zauważyłem, że potrafią toczyć zażarte walki między sobą o stare gniazdo.

To co za gniazda masz z tamtego roku formatki ?
Luck
100p
100p
Posty: 179
Od: 18 sty 2020, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

klik pisze:Dzisiaj miałem wolne, więc poszedłem na moje ukochane błotka. 2 tys. rurek docięte, pójdę spać nieco spokojniej. W tygodniu w przelocie jeszcze coś tam dotnę i może im wystarczy, chociaż nie jestem pewien.
Mnie pewnie też rurek braknie, jeszcze mało zamurowane ale od wczoraj pracują ostro. Niestety nie mam dostępu do trzciny- obserwuję sytuację i najwyżej w przyszłym tygodniu dokupię.
klik
1000p
1000p
Posty: 1045
Od: 16 wrz 2015, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

jacula Normalne rurki trzcinowe + wynalazki. Nożycówek się nie wyłuskuje, bo mają delikatne błoniaste kokony, które łatwo uszkodzić w trakcie otwierania gniazda. Samice wykorzystują te same rurki przez wiele lat, przy czym bardzo dokładnie je czyszczą. Wywalają resztki ścian komórek, resztki kokonów, resztki ubiegłorocznego pyłku i pasożyty jeżeli są w gnieździe. Te stare rurki są ich ulubionym miejscem do założenia gniazda. Dopiero gdy się nie załapią na starocia lub gdy zapełnią go, zajmują nową nieużywaną rurkę. W przyszłym roku będę musiał kłaść gniazda na siatce, lub jakimś podwyższeniu, bo śmieci zasypują dolne rurki i samice nie mają jak do nich dojść.
kenaj5389
200p
200p
Posty: 215
Od: 11 cze 2018, o 14:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podlaskie Białystok

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

Porobnica
Obrazek
brodus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 671
Od: 12 lis 2019, o 10:27
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Włocławek, Kujawsko-pomorskie

Re: MURARKI.Hodowla dzikich pszczół i trzmieli w ogrodach.Cz.8

Post »

7 maja było ok 60 zamurowanych rurek, dziś naliczyłem 150 ;:138
Pozdrawiam Paweł
Zablokowany

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”