Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1051
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Na korzenie to głębosz ( taki stalowy, półmetrowy hak ) i ciężki traktor. U ciebie wystarczył by zwykły ze względu na młode drzewka. To co dodają do traktorka jednoosiowego w charakterze pługa to zawracanie głowy. Może się sprawdzić jako tako na piachu, albo dobrze uprawionej ziemi.
lubielubie
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 13 kwie 2021, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

GAZTO pisze:Hej,
W kwestii: "W tym Hortmaszu 620 podobno glebogryzarka jest odczepiana" - na pewno jest odczepiana -ja dokupiłem jeszcze pług i radło + odpowiednie zaczepy. Nie wypróbowywałem jeszcze tych akcesoriów.
Witam,
czy jest szansa na zdjęcia/ link tych zaczepów ? jestem zdecydowany kupić ten model ale możliwość podpięcia bron, znacznika, pługa to kluczowa sprawa.



zenmach pisze: Istnieje możliwość odłączenia noży zewnętrznych ale maszyna dostaje kopa i wyskakuje do przodu bo wszystko kręci się do przodu, noże zewnętrzne kręcą się do tyłu i to równoważy wszystko i maszyna jest potulna.
Rozstawu nie zmierzę bo mam teraz set do odśnieżania, ale jak Ci zależy to postaram się zmierzyć, daj znać.
Napęd kół i noży niezależny od siebie ale załączany jednym sprzęgłem, czyli działa albo jedno albo drugie albo dwa naraz.
Glebogryzarkę odczepiasz i wszystko jest szczelne i ma swój oddzielny olej. Firma Weima ma bliżniacze modele i ma wiele akcesorii dodatkowych. Jak cos więcej potrzeba to chętnie odpowiem. Ale mozesz znowu przypomniec na maila w razie w.


Witam,
gdzie ten set do odśnieżania można znaleźć ? na stronie nie ma nic takiego.

I sposób montażu jeśli można to jakieś zdjęcia albo opis co i jak.
Chcę kupić ten sprzęt ale najpierw bym się dowiedział co i jak z dodatkowymi "końcówkami" do tej x620n
swiadziu
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 10 kwie 2012, o 15:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Witam,
zastanawiam się nad zakupem jednej z poniższych glebogryzarek Hortmasz HGS X620N lub Cedrus GL03PRO-LC ale nie wiem
na którą się zdecydować :(
Z tego co przeczytałem w necie, wynika że obydwie mają napęd na koła ale nie mam zielonego pojęcia jak jest praktyczna różnica w napędzie na noże - Cedrus ma 2 ramienne a Hortmasz 4 ramienne.
Z góry dzięki za pomoc w wyborze lepszego modelu, wyszczególnienie zalet i różnic między powyższymi modelami.
Wielkość mojej działki to ponad 60 arów, więc szukam glebogryzarki z napędem przy pomocy której w łatwy sposób będę wstanie obrobić ziemię.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1051
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Wszystko zależy od tego do czego ma służyć działka. Jeśli trawka + aksamitki i bratki + tuje, to glebogryzarka w sam raz. Jeśli chcesz mieć warzywa korzeniowe - traktor, pług, sprężynówka, brona. Głęboka uprawa niezbędna. Glebogryzarka ruszy ci ziemię na 15 cm max. W dodatku posieka na drobno perz i t p chwasty. 60 arów to ponad pół hektara. Nie zazdroszczę uprawy nawet glebogryzarką.
diesello
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 17
Od: 6 wrz 2017, o 15:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Witam
Miał ktoś styczność z glebogryzarka Weima?
Slyszalem od sprzedawcy, ze WM900M-3 to odpowiednik Hortmasz HGS 900. Podobno Hortmasz zamawia produkty od Weimy.

Podoba mi sie jeszcze AGROMA T1050L3G (14KM na papierze).
Paduszynka0102
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 11 paź 2021, o 12:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Witam czy ktoś z was uzywal glebogryzarke hortmasz hgs x620 z plugiem czy jest to za delikatny sprzęt do takich rzeczy ?
mirass
100p
100p
Posty: 150
Od: 12 sie 2019, o 14:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. Jasła
Kontakt:

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Mam w planach zakup niewielkiej glebogryzarki, za niezbyt duże pieniądze. Glebogryzarka spalinowa jako dodatek, ponieważ posiadam traktor. Glebogryzarka ma pomagać ostatecznie przygotować grządki, ewentualnie jeśli będzie miała możliwość zmniejszenia szerokości to również pielenie pomiędzy rzędami warzyw. Szukam sprzętu w okolicach 1000-1500zł, ale przerosło mnie ogarnięcie tego sprzętu, bo się na tym nie znam. Macie sprzęt z podobnej półki cenowej i możecie coś polecić?
Zastanawiam się nad tym Hortmaszem - https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/ ... 7qEALw_wcB
robert45
200p
200p
Posty: 252
Od: 6 mar 2006, o 12:56
Lokalizacja: małopolskie

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

To tak zabawka, do płytkiego rozdrobnienia ziemi. Noże 26cm czyli użytkowo ok.13cm jeśli przekładnia pozwoli. Szukaj czegoś z większymi nożami i raczej z napędem łańcuchowym. W Jaśle jest firma która dawniej sprzedawała dobre glebogryzarki " Mustang". Mam taką od kilku lat nie do zajeżdżenia. Noże 36cm z rozłączanymi sekcjami. Może jeszcze mają w ofercie.
chudziak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2423
Od: 8 maja 2010, o 22:55
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: gm.Konopiska k/Częstochowy

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Może ktoś ma jakieś nowe spostrzeżenia - dopytuję bo dojrzewam do kupna - ogródek ok 150m2 .
zielonka10
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 24 cze 2021, o 23:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Witam. Podłączę się do pytania. Również planuję zakup glebogryzarki spalinowej, przeglądałem na YT recenzje różnych modeli jednak nie znalazłem nic konkretnego. Głównie dlatego że na prezentowanych filmikach maszyna często puszczona jest na już wcześniej spulchnionej glebie, lub pokazane jest jak pracuje bez zagłębiania elementów roboczych w glebie i ciężko jest stwierdzić jak realnie sobie radzi.
Szukam glebogryzarki:
- która bez problemów przerobi glebę co najmniej na głębokości szpadla, czyli powiedzmy 27cm a najlepiej głębiej (będzie miała odpowiednią moc silnika)
- będzie można podłączyć pług, który faktycznie zagłębi się w glebie (czyli maszyna będzie miała odpowiednią wagę)
- z napędem na koła
- z możliwością regulacji szerokości roboczej
- konstrukcja ergonomiczna
Powierzchnia uprawy to 150-200m2. Gleba klasy 3. i 4. co roku na wiosnę zawsze spulchniania. Z chwastów największy problem to perz, skrzyp, komosa.
Do dyspozycji mam około 4tys. zł.
bociankrasna
200p
200p
Posty: 204
Od: 25 mar 2013, o 14:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Kolega ma oleo maca mh 198 i powiem że robi robotę. Odpowiednia moc, nawet w mojej glinie w lato zrobiła robotę. Wiadomo kilka razy trzeba było przejechać a szczerze wątpiłem w nią. Nóż roboczy teoretycznie ma mniej niż oczekujesz ale przy umiejętnym prowadzeniu do 30 cm jesteś w stanie spulchnić glebę.
zielonka10
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 38
Od: 24 cze 2021, o 23:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

Dzięki. Wezmę pod uwagę Oleo.
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5746
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Glebogryzarka jaką kupić?Opinie użytkowników.

Post »

A jest jakaś nie duża, na mały areał , z którą dała by sobie radę kobieta? :roll:
chodzi mi o taka , która by rozbiła grudy ziemi , po przekopaniu np. jesienią do wyrównania gleby w warzywniaku .przed siewem....
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”