Dżdżownice kalifornijskie! hodowla i inne zagadnienia

Ogólne tematy działkowe, nowości w ogrodnictwie
Zablokowany
mutagen
200p
200p
Posty: 318
Od: 4 lis 2006, o 11:42
Kontakt:

Re: Dżdżownice kalifornijskie! hodowla i inne zagadnienia

Post »

Pozdrawiam.
W wątku Kompost cz.1 jest film reklamowy znanej firmy na E.
Tam właściciel opowiada co trzeba robić z kompostem nim zasiedlimy go dżdżownicami.Uważne obejrzenie i posłuchanie da odpowiedź na pańskie pytanie.
Zamieszczam na wszelki wypadek link do filmu
youtu.be/PHlbJibKoCc
Mam nadzieję, że pomogłem, a jednocześnie nie naruszyłem regulaminu forum.
Jelizawieta
200p
200p
Posty: 204
Od: 23 sty 2021, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wyspa Uznam

Re: Dżdżownice kalifornijskie! hodowla i inne zagadnienia

Post »

Dzień dobry.
Rozumiem zamiłowanie do kwiatów a nawet warzyw w ogrodzie, ale hodowanie robaków, to już przesada.
Pozdrawiam, Jelizawieta
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 989
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Dżdżownice kalifornijskie! hodowla i inne zagadnienia

Post »


youtu.be/jNau5BUvxCg

A na poważnie to dżdżownice mają korzystny wpływ na nasz ogród. Dzięki ich działalności warstwa podziemna jest lepiej nawilżona i spulchniona, a jej jakość i żyzność znacznie się poprawia.
Dzięki za cenne porady. Od wiosny startuję z hodowlą dżdżownic.
grazyna255
100p
100p
Posty: 107
Od: 8 lut 2013, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podlaskie; Grajewo

Re: Dżdżownice kalifornijskie! hodowla i inne zagadnienia

Post »

Jelizawieta pisze:Dzień dobry.
Rozumiem zamiłowanie do kwiatów a nawet warzyw w ogrodzie, ale hodowanie robaków, to już przesada.
Dobre, dobre... Ty tak na serio? Ja zawsze chciałam mieć dżdżownice kalifornijskie nie dla przyjemności hodowli a do tego by mieć szybciej lepszy kompost. Nie miałam czasu dla nich za dużo więc całą hodowlę wysypałam do sterty obornika. Część obornika, którą zajęły, szybko została rozłożona i to rozłożone mieszam z ziemią ogrodową i w to sadzę rozsady pomidorów i papryk. Ktoś mi powie, ze ziemię można kupić, tak można. Nigdy nie kupiłam tak dobrej ziemi jak własna mieszanka, poza tym mi tej ziemi idzie naprawdę dużo. Kilkanaście taczek. Dżdżownica kalifornijska to super sprawa.
mutagen
200p
200p
Posty: 318
Od: 4 lis 2006, o 11:42
Kontakt:

Re: Dżdżownice kalifornijskie! hodowla i inne zagadnienia

Post »

Pozdrawiam.
Zaczął się sezon zasiedlania kompostowników dżdżownicami.Chciałbym przypomnieć, że dżdżownice nic nie kompostują, a
tylko przyspieszają kompostowanie i polepszają jakość kompostu.Dlatego jak wrzucisz byle co i byle jak do kompostu i dodasz do świeżego kompostu kupione dżdżownice , to one albo uciekną albo zdechną z głodu.Dżdżownice kompostowe nazywają się tak, nie dlatego, że robią kompost, ale, że w nim żyją.
Trzeba też obalić mit o cudownym gatunku zwanym dżdżownice kalifornijskie.Nie ma takich dżdżownic, a historię o nich wymyślił Polak, który w 1986 roku wrócił do Polski z USA i zaczął hodowlę dżdżownic.Ten pomysł hodowli dżdżownic został wyśmiany w filmie Kogel-Mogel, a tymczasem ten pan został milionerem.
W micie o dżdżownicach kalifornijskich prawdą jest, że w latach 70tych w Kalifornii były prowadzone badania nad dżdżownicami.Chodziło jednak nie o użycie
dżdżownic do kompostowania, ale do usunięcia toksyn z kompostu miejskiego i i osadów stałych w oczyszczalniach ścieków.
Najlepsza okazała się Eisenia Fetida.
Obecnie pod nazwą dżdżownica kalifornijska są sprzedawane różne dżdżownice, zależnie od fantazji sprzedającego.
To by było na tyle na dzisiaj.Mam nadzieję, że nie naruszyłem regulaminu i mój post nie zostanie usunięty.
mutagen
200p
200p
Posty: 318
Od: 4 lis 2006, o 11:42
Kontakt:

Re: Dżdżownice kalifornijskie! hodowla i inne zagadnienia

Post »

Pozdrawiam.
Fajny film o hodowli dżdżownic wczoraj widziałem.Film jest w języku niemieckim, ale wystarczy poprosić wujka Google i przetłumaczy.
Polscy hodowcy są oszczędni w opowiadaniu o swoich hodowlach.


youtu.be/j41pscJJm44
mutagen
200p
200p
Posty: 318
Od: 4 lis 2006, o 11:42
Kontakt:

Re: Dżdżownice kalifornijskie! hodowla i inne zagadnienia

Post »

Pozdrawiam.
Wczoraj widziałem fajny film o hodowli dżdżownic.Niestety jest po angielsku, bo polscy hodowcy nie chcą pokazywać swoich hodowli, a jak coś pokażą , to same głupoty.
Film jest tak dobrze zrobiony, że niewiele potrzeba umieć po angielsku, aby zrozumieć co hodowca robi.



youtu.be/1CLgkO8BiRg
mutagen
200p
200p
Posty: 318
Od: 4 lis 2006, o 11:42
Kontakt:

Re: Dżdżownice kalifornijskie! hodowla i inne zagadnienia

Post »

Pozdrawiam.
Warto się przyjrzeć na filmach z farm jak hodowane są te wielkie,tłuste dendrobeny, czy przerabiają jakieś odpady na kompost?
Powiem wam, że te dendrobeny tak się nadają do kompostowania na działce, jak wielkie, tłuste, domowe koty nadają się do łapania myszy.
Zablokowany

Wróć do „Pozostałe tematy działkowe i ogrodowe - Dyskusje OGÓLNE, NOWOŚCI”