Monitoring ogrodu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
mirzan
---
Posty: 4279
Od: 23 maja 2005, o 06:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Tak, dają nawet dokument z informacją,ze możesz wnieść zażalenie na czynności śledztwa.Pracowici w tej Legnicy policjanci,tak dokładnie badają i informują.Szkoda czasu
na zgłaszanie,nie licz na wykrycie.Miałem taki ogród,że złoedzieje wiedzieli lepiej niż ja,gdzie co rośnie.A złodziei można było na kategorie podzielić,tyle tego było.Złomiarze,łamali widly,szpadle,
grabie,zdejmowali drut z malin.Głodomory,zeżarli nawet niedojrzały winogron,co nie zjedli,poniszczyli.
Fachowcy,umieli odczytać łacińskie nazwy na etykietach roślin,potrafili wynaleźć pochowane
po krzakach rośliny.Po zgłoszeniu przychodziło pismo,jak bardzo się władza napracowała,a sprawcy
nie zostali wykryci.
53jaro
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 7 sie 2010, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Witam.Wracając do tematu.Postanowiłem spróbować poznać bliżej telefon komórkowy i metodą prób i błędów spróbować zainicjować połączenie telefoniczne wysyłając impuls bezpośrednio ze źródła prądu.Najlepszym miejscem będzie druk pod przyciskiem wywołania numerów (ostatnie połączenia) - jeden impuls uruchamia połączenie.Tylko muszę pomierzyć wielkości prądów jakie inicjują połączenie.Miłego dnia.
Augusto
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 29
Od: 19 lip 2011, o 21:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Witam wszystkich, dobrze, że zaczęto ten temat, Ja również miałem podobne przygody i pomysły. W biały dzień dwójka dzieciaków wtargnęła na teren, zwodowała łódkę i pływali po stawie a teren ogrodzony wzdłuż i wszerz ;)
Mam o tyle dobrze, że z domu jest kontakt wzrokowy z działką - ok. 250m.
Myślałem o kamerze IP z wifi, do tego jakaś antena kierunkowa z obydwóch stron( przy okazji na działce miałbym internet ;) )w tej kwesti chyba nie ma więcej do przedyskutowania ale myślałem również o jakieś fotokomórce,czujniku ruchu, aby wykrywała ruch postać człowieka a nie np. kota lub psa, może ktoś podrzuci jakąś myśl ? Jak alarm mógłby nawet służyć mały brzęczyk w domu.
god23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 2 sty 2012, o 21:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpackie
Kontakt:

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Można by też zainstalować alarm , głośną syrenę która by odstraszała tego typu intruzów
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Ta syrena to niezły pomysł, tani ale skuteczny, teraz w ostatnie święta miałem wizytę... co ciekawe obok domku gospodarczego jest kojec z psem, pies szczekał, ale że wcześniej szczekał na sąsiada, każdy go w domu zlekceważył, gdyby nie sąsiad który wrócił wcześniej i spłoszył złodzieja na czujce który zaczął hałasować ostrzegając wspólników za domem, to okradli by mnie z tego i owego... Wracając do tematu, w moim przypadku alarm profesjonalny nie opłaciłby mi się dla kosiarki na przykład, ale taki mały piszczyk za 30 zł, używałem podobnego do c.o. na 3 bateryjki, podłączony do drzwi w szopce, zaalarmowałby co poniektórych, zaś deski z gwozdziami, przy naszym prawie gdzie złodziej ma większe prawa niż właściciel okradany, jest nieco niebezpieczny... ;:223
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Przypomniałem sobie jeden reportaż, gdzie było iż u nas w kraju jak ktoś ma płot, to nie może go wykończyć na ostro, żadnych ostro wyciętych sztachet, płaskowników ciętych na ostro, drutu kolczastego ( osobne zezwolenie w domu prywatnym) żadnego potłuczonego szkła na murkach, bo grozi to uszczerbkiem na zdrowiu uczciwie zarabiającego złodzieja, przechodzącego przez płot z naszym dobytkiem... mieli to zmienić ale nie wiem co z tym dalej :wink:
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
53jaro
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 7 sie 2010, o 19:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Legnica

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Witam.- ogrodzenie nie może stwarzać zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi i zwierząt. Do wysokości 1,80 m ogrodzenie nie może być zakończone zaostrzonymi elementami, drutem kolczastym, tłuczonym szkłem (z Prawo Budowlane ). Czyli ogrodzenie wraz z drutem kolczastym na górze lub szkłem powinno mieć minimum 181 cm.
Awatar użytkownika
mr25ur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1115
Od: 10 lis 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Nowy Sącz

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Z innej beczki... tak się zastanawiam, będzie burek szczekał, wypuszczę go z kojca i pójdę sprawdzić ogrodzony sad, i będzie na moim terenie złodziej, i burek go pogryzie... i co wtedy? Będzie to z mojej winy, burka czy złodzieja? Siatkę mam na 150 cm. czyli wychodzi że skoro nie zrobiłem na co najmniej 181 cm, i nie wykończyłem na ostro, to znaczy się że nie mam nic przeciwko wizycie złodzieja, i sam mu ją umożliwiłem stawiając niższe ogrodzenie :?: Może przesadzam, ale skoro ostatnimi czasy winniczek jest rybą, to wszystkiego można się spodziewać...
Opryski pod wieczór, i nigdy gdy kwitnie!!!
piszczywtrawie
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 32
Od: 18 kwie 2013, o 11:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Monitoring ogrodu

Post »

moim zdaniem sam monitoring nic nie zdziała, lepsza będzie taka ochrona, wtedy firma z która podpiszesz umowę będzie stale obserwować czy coś się dzieje na tym terenie i w razie jakiegoś zagrożenia mogą tam od razu przyjechać, nagranie nawet jakby miało zostać wykorzystane na policji samo w sobie ma małą siłę działania


Pisownia!!!
Luizka
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 lut 2017, o 04:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Hej wszystkim :)
Moim zdaniem alarm w ogrodzie to niepotrzebny i irytujący krzykacz, który wcale nie odstrasza potencjalnych złodziejaszków. W przypadku monitoringu, jeżeli się samemu nie siedzi przez 24/7 to tylko i wyłącznie agencja ochrony. Osobiście korzystam z usług firmy ochroniarskiej na całej posiadłości, włącznie z ogrodem. Choć u mnie prócz monitoringu częściowo jest zainstalowany system czujników ruchu, dzięki czemu automatycznie jest wysyłana ochrona w przypadku nieproszonych gości. Świetne rozwiązania z tą bezprzewodową siecią alarmową - polecam
marcinbb
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 857
Od: 24 mar 2015, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Na pograniczu

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Faktycznie świetna agencja w przypadku każdorazowego alarmu najpierw dzwonią pod wszystkie podane nr. w celu podania hasła a później jadą sprawdzić. Dokładnie taka sama sytuacja w przypadku "cichego alarmu". No ale jak ktoś ma "posiadłość" a nie dom z ogrodem to może faktycznie są inne zasady.
danlodz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 3
Od: 27 lut 2017, o 22:02
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Nie oszukujmy się ale za dobrą kamerę która coś w nocy widzi trzeba zapłacić ładnych parę złotych koło 500 od stuki plus rejestrator. Zawsze można system z alarmem zintegrować, w razie włamania właściciel od razu jest powiadamiany przez GSM wraz z obrazem na telefonie. Satel takie rozwiązania prowadzi. Ale znowu koszta :wink: Agencja ochrony dobra rzecz, ale jaki jest ich czas reakcji?, 20 min? tyle złodziejowi wystarczy :wink: Tylko internet był by potrzebny na działce, np plusa play itp. z sztywnym adresem.

Ewentualnie można założyć czujniki PIR i "kilka" lamp na działce aby w razie złodzieja na działce widno jak w dzień się zrobiło ;:oj
Juzek
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 4 maja 2022, o 17:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Monitoring ogrodu

Post »

Ja kupiłem kamerę na kartę sim zewnętrzną orllo z11 i dobrze się sprawdza ma tryb nocny, powiadomienia na telefon po wykryciu ruchu i alarm. Można sobie też podejrzeć obraz z telefonu przez ich apke
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”