Grill gazowy,elektryczny. Jaki?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill gazowy,elektryczny,jaki?

Post »

Ja bym na takim malowaniu nie położył jedzenia, w wędzarni mięso nie styka się ze ścianką.
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Grill gazowy,elektryczny,jaki?

Post »

Jak jesz wędliny to na pewno jadłeś z tego lakieru bo gościu maluję wędzarnie nim na całą Polskę i nie tylko wędzarnie :wink: nie będe wymieniał tutaj komu ,jakie nazwiska itd..także smacznego @ newrom ;:333
Reposit-11
Konto usunięte na prośbę.
Posty: 1788
Od: 2 lut 2013, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill gazowy,elektryczny,jaki?

Post »

W wędzarni mięso nie dotyka ścianek, to raz. Dwa, obecnie to żadne wędzarnie - raczej malarnie do nanoszenia "płynu wędzarniczego" :-)
Trzy, wędzonych i napompowanych kolagenami, skrobią i soją wędlin w zasadzie nie jadam. Od czasu do czasu biorę surowe mięso, pekluję i później wędzę w dymie drzew owocowych. Co oczywiście jest bardzo rakotwórcze, niebezpieczne, niezdrowe - więc nie polecam żadnemu miłośnikowi grilla gazowego :heja :wink:
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1046
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Grill gazowy,elektryczny,jaki?

Post »

Zupełnie nie rozumiem Waszej awersji do aluminium. ;:185 Przecież pokryte jest warstewką tlenku glinu (kwarc inaczej mówiąc) i żeby je uruchomić chemicznie trzeba by ok 3000 stC lub gotować rosołek na kwasie fluorowym. A tenże fluor w teflonie Wam nie przeszkadza? Rozkłada się w temperaturze 300 stC z kawałkiem.
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Grill gazowy,elektryczny,jaki?

Post »

newrom pisze:Ja bym na takim malowaniu nie położył jedzenia, w wędzarni mięso nie styka się ze ścianką.
Przecież nie maluje się rusztu tylko przynajmniej w moim przypadku chodzi o boczną ściankę pokrywy. Nie dotyka ona w żadnym wypadku jedzenia. Po prostu szkoda mi, żeby rdza ją zjadła.
jacula
200p
200p
Posty: 369
Od: 28 lip 2010, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Grill gazowy,elektryczny,jaki?

Post »

Kto ma pojęcie to wie co się maluje :heja w moim wypadku to jest pokrywa która zamyka się grilla od góry która została pomalowana ;:138
Matifcb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 14 cze 2016, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

płomienie w grilu gazowym

Post »

Witam,

w moim grilu gazowym tłuszcz kapiący z potraw zapala się przez co pali potrawy. Czyszcze regularnie grila ale to nie pomaga. Używam folii aluminiowej co zapobiega spływaniu tłuszczu ale jest to bardzo niewygodne i potrawy lekko przywierajace do folii i tak ja rozdzierają i tłuszcz docelowo trafia na aromatycezry czy na palnik i się i tak zapala. Myślałem nad wymianą aromatyzerów na takie, które nie maja dziur i tłuszcz by nie kapał przez nie na palnik ale wydaje mi się, że płomień powstaje również poprzez kapanie na sam aromatyzer ( jest on pewnie bardzo gorący i spala kapiący na niego tłuszcz). Palniki odkręcam na bardzo niską moc, więc tutaj też nie szukałbym problemu... Tak na prawde tylko pierwsze użycie grila bylo ok a przy kolejnych płomienie doprowadzają mnie do frustracji przy grilowaniu a nie relaksu.
Matifcb
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 48
Od: 14 cze 2016, o 23:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Grill gazowy,elektryczny. Jaki?

Post »

nie mogęedytować posta. Co myślicie o takim rozwiązaniu jak siatka na płomień>?
https://allegro.pl/oferta/stop-plomieni ... 1455767039
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”