Aluminiowa obudowa kosiarki - opinie

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
ODPOWIEDZ
Kuba001
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 27 lut 2009, o 17:18
Lokalizacja: podkarpacie

Aluminiowa obudowa kosiarki - opinie

Post »

Witam. W tym roku staję przed kupnem nowej kosiarki, starą niestety muszę wyrzucić bo zjadła ją rdza :evil: . Wyczytałem w internecie że teraz są na topie kosiarki z aluminiową obudową - nie ulega korozji, za to jest równie wytrzymała co stalowa. Miał ktoś styczność z kosiarką wyposażoną w taka obudowę? Jak wrażenia po użytkowaniu?
stiga36
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 22
Od: 24 maja 2014, o 21:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aluminiowa obudowa kosiarki - opinie

Post »

Aluminium - fajna sprawa, ale to nie rozwiązuje wszystkich problemów. Równie wytrzymałe są plastikowe. Również nie rdzewieją i nie gniją. Jeśli trafisz na kamień, zatęsknisz jednak za stalową obudową :wink: .
Zakładam, że w swoim ogrodzie nie masz jednak kamieni więc ryzyko rozwalenia obudowy nie zachodzi.
Ja mam na działce aluminiową. Było parę kamieni, więc kawałka obudowy już nie ma :)
Koło domu (blok, koszę społecznie, takie małe zboczenie) używam elektrycznej plastikowej i jest ok.

Wg mnie bardziej istotne jest, czy ma być z koszem, czy - bez i czy ma mieć funkcję mulczowania ? Jaka szerokość ?
Jeżeli szeroka i z koszem, to co z napędem ?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
nicol_sw
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 6 lut 2015, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aluminiowa obudowa kosiarki - opinie

Post »

W mojej ocenie, materiał z którego jest wykonana kosiarka nie jest aż tak ważna. Stawiałbym bardziej na jakość ogólną, Co z tego że będziesz miał super hiper materiał na obudowie jak np. po jednym sezonie kółka będą odpadać, a po skończonej gwarancji, nie naprawisz już sprzętu... ? Poza tym każdy materiał ma swoje zalety i wady; aluminium nie jest tak twarde. Jak masz do obrobienia teren z różnymi atrakcjami jak np wspomniane przez stiga36 kamienie, krawężniki, nierówności itp to metalowa obudowa może się bardziej sprawdzić.
wawiak
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 14 kwie 2010, o 16:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Aluminiowa obudowa kosiarki - opinie

Post »

Przekażę Ci mądrość michów buddyjskich z Tybetu:) Kosiarkę po każdym użyciu należy oczyścić, szczególnie od spodu, tam gdzie śmiga nóż, a następnie osuszyć i będzie spokój z rdzą. Oczywiście nikt tego nie robi. Ja też nie. Dodam jedynie że aluminiowa misa, by była równie wytrzymała jak stalowa, będzie ważyła tyle co stalowa. Tak jak z felgami alu. Często są cięższe od stalowych. Szkoda kasy.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Aluminiowa obudowa kosiarki - opinie

Post »

Aluminium jest super, ale moim zdaniem nie warte wydawania dodatkowych pieniędzy w kosiarce. Mam chiński wynalazek o nazwie Husar, która ma już ponad 10 lat i stalowa lawet wciąż nie ma dziur pomimo, że czyszczę ją dwa razy na sezon. Teściu ma kosiarkę marki Honda (stalowa) ponad 20 lat i też wciąż śmiga.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”