Sekator - jaki wybrać?

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
rustin
100p
100p
Posty: 101
Od: 19 mar 2014, o 12:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Co z tego ? 45zł na sekator patrząc po cenach innych nie jest mała ani duża. Tańsze mają metalowe wszystko.
Mniejsza z tym, ma być plastik niech będzie.
Regulamin Forum
dsk121
500p
500p
Posty: 590
Od: 5 sie 2016, o 10:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: wwa

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Chyba nie ma aktualnego wątku nt sekatorów...więc zapytam tu

Jaki polecacie sekator do gałęzi ?
Nożycowy?
Kowadełkowy?
Konkretne firmy itp?
Dziękuję
Awatar użytkownika
Biotit
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2296
Od: 20 cze 2014, o 00:09
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: W-wa

Re: Nożyce do żywopłotu - co polecacie?

Post »

Wszystko zależy jaka jest grubość gałęzi. Mi wystarcza kowadełkowy Friskars o dłuższych rączkach.
Widzę, że jesteś z W-wy, na ul. Syrokomli 1 jest sklep, sprzedawca z pewnością dobrze i fachowo Ci doradzi.
Moje wątki
Festina Lente
krawat12
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 wrz 2020, o 14:09
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Wybór sekatora

Post »

Dzień dobry.
Proszę o pomoc w wyborze sekatora i podzielenie się wiedzą na temat innych sekatorów tej klasy.
Z wiedzy znalezionej w internecie wywnioskowałem że jednym z najlepszych wyborów będzie kupienie sekatora: LOWE 8.107 lub LOWE 8.104 (tu nie wiem który lepszy)
Tutaj moje pytanie, czy na rynku dostępny jest sekator o zbliżonych parametrach {1} tylko w niższej cenie, ceny wyżej wymienionych sekatorów wahają się w granicy 190zł
Proszę o podanie modelu i ewentualnie opinii.
Ps sekator koniecznie dla lewo i prawo ręcznych użytkowników.

Dziękuję za rady.
Radosław :D
{1}-(cięcie dość grubych gałęzi, rozmiar dłoni mniej więcej M, lekkość cięcia, główne wykorzystanie-drzewa owocowe winogron krzewy)


linki - usunięte/Karo
zimnyogrodnik
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 2
Od: 6 mar 2021, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Sekatory jednoręczne, dwuręczne, nożycowe, kowadełkowe - wasze doświadczenia

Post »

Witajcie, tak jak w temacie chciałem Was zapytać jakie sekatory polecacie i jakie macie doświadczenia w pracy ze sekatorami.
Czy jednoręczne nożycowe czy kowadełkowe?
Czy dwuręczne nożycowe czy kowadełkowe?
Okulizatory w postaci nożyka czy nożyc? Jakie polecacie?

Które są warte zakupu?

Ważne kwestie to: grubość cięć, jakość cięć, wykonanie ostrza i żywotność ostrza.

Pozdrawiam!



Czy ktoś używał Fiskarsa i innej produkcji jednocześnie i może dokonać porównania?
Awatar użytkownika
furious
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1956
Od: 28 wrz 2010, o 11:06
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Siema Forumowicze.
Korzysta ktoś z Was z sekatorów Cellfast? Szukam czegoś budżetowego i zastanawiam się, czy seria ERGO nie będzie lepszym wyborem niż podstawowe modele Gardeny/Fiskarsa?
peggy_brown
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 17 lis 2021, o 11:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Pomożecie z wyborem sekatora?

A właściwie dwóch:

1) dwuręczny kowadełkowy (do suchych i grubych)

i

2) jednoręczny nożycowy (do raczej cienkich i mokrych/świeżych)


Chciałabym taki zestaw kupić na prezent. Budżet ok. 200 zł za dwa.


Z góry dziękuję za pomoc.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Peggy, mam swoje ulubione, ale ja jestem kobietą i preferuję lekkie sekatory. Inni członkowie rodzinki nie przepadają za nimi.
Jednoręczny nożycowy - to Fiskars P94 (około stówy) z obrotową rączką, siostra go nie cierpi, bo ją ta rączka właśnie denerwuje.
I drugi -dwuręczny , kowadełkowy, bardzo lekki, z krótszymi niż te standardowe rączkami, ma takie tryby, bardzo pomocne - ale ja nie potrafię wytłumaczyć. To jest fiskars L31 - trochę ponad stówę.
Świetny przy wycinaniu np malin, przecinaniu innych krzewów, nawet grubszych gałęzi- przez te tryby właśnie. Jeśli to dla kobiety to warto, troszkę budżet przekroczysz ale niewiele.
Pozdrawiam! Gienia.
leff
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 794
Od: 21 sty 2008, o 17:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dębe Wlk.

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

@krawat12
Sekatorami Loewe możesz pracować zarówno prawą jak i lewą ręką, te z końcówką .107 chyba będą bardziej uniwersalne (mam 6.107, chyba ze 2 szt, i jestem zadowolony).
Moim zdaniem kowadełkowe powinny mieć proste kowadełko/przeciwostrze dlatego dawno temu wybrałem serię 6.
Pozdrawiam,

J
Awatar użytkownika
ryszard b
100p
100p
Posty: 171
Od: 18 mar 2011, o 22:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Z moich obserwacji wynika że tanie fiskarsy z seri "ergo" to ujmując delikatnie nie za dobry wybór.Łapią luzy stal może ok ale rozchodzą sie przy twardszych gałązkach.
Kocham roslinki.Pozdrawiam Ryszard
Awatar użytkownika
Szczurbobik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2094
Od: 17 lut 2016, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Ja przerzucam się z Fiskarsa na Gardenę, Te pierwsze, poza szpadlem i widłami nie zachwycają. W lisich ogonach łamią się ostrza, noże się szczerbią :evil:
Pozdrawiam Lucyna
Awatar użytkownika
wiridiana
500p
500p
Posty: 529
Od: 1 maja 2017, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wołomin

Re: Sekator - jaki wybrać?

Post »

Te nowe fiskarsy są zbyt plastikowe. Te zębatki (kowadełko?) wydają się strasznie kruche. Mam stary jakiś model i ciągle działa. Ten nowy nie wydaje się tak trwały. A wycinałam już bardzo grube gałęzie. Jednoręczne też nie zachęcają do kupna. Mam za to jeden na razie Felco - używam raczej tylko do prac przy różach i jest super. Jeśli będę kupować jakieś inne to raczej tej firmy.
synogrodniczki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 25 lis 2022, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaki sekator akumulatorowy wybrac?

Post »

Witam,

Nie jestem ogrodnikiem, ogrodnikiem jest moja mama - ktora od jakiegos czasu boryka sie z problemem zdrowotnym, ktory utrudnia jej prace w ogrodzie, a w szczegolnosci prace sekatorem do obcinania galezi itp. Natrafilem na cos takiego jak sekatory akumulatorowe, na serwisach internetowych jest tego masa, czy moglby ktos polecic mi jakas marke lub model godny polecenia? Nie interesuja mnie tanie modele z panstwa srodka, ale taki bosh pro pruner wydaje mi sie ze jest to przesada (na YT widzialem Pana ktory mial taki model wlasnie, uzywal go do podcinania sadu, mama ma ogrod, nie sad :D ). Taki pomysl na swiateczny prezent, licze ze ktos mi pomoze bo ja jestem w tym temacie zielony!

Pozdrawiam :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”