Kosa spalinowa - jaka, dobór,montaż żyłki i inne sprawy

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Ja bym najpierw sprawdził czy nakrętka/wał ma zerwany gwint. Jeśli tak to trzeba będzie coś rzeźbić. W przeciwnym wypadku użyłbym kleju czerwonego i dokręcił z odpowiednim momentem (klucz dynamometryczny konieczny). Takie rzeczy zawsze na klej, bo tam są duże wibracje. Jak chcesz użyć swojego sposobu, który pewnie zadziała, to już na własną odpowiedzialność.
Daws892
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 23 maja 2021, o 23:40
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaka kosa spalinowa

Post »

Witam.
Mam działkę ok 700m2 porośniętą trawą, mleczem i chwastami wszystko max 30cm. Brak pokrzyw, krzaków itp.
Działka nie jest równa, kretowiska, dołki, górki.
Chciałbym kupić kosę spalinową do koszenia. Nie za milony ale też nie badziewie żeby posłużyło trochę i żeby był dobry serwis, części dostępne.
Proszę o doradzenie jaką kosę kupić.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
toolpusher
500p
500p
Posty: 543
Od: 5 maja 2017, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło - winne klimaty

Re: Jaka kosa spalinowa

Post »

Napisał byś coś o budżecie bo tak to odpowiedź będzie kup Stihla lub Husqvarnę. I zobacz 2 wątki niżej.
Damian193
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 maja 2021, o 08:20
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Witam.
Mamy zamiar kupić kosę spalinową. Areał 500m2, a w nim dom 10x10m. Póki co jest to teren budowy z dużą ilością gruzu, drewna, badyli i jakichś samorodków w ziemi. Moim zdaniem zwykła kosiarka spalinowa z napędem odpada, bo co rusz nóż by pewnie uderzał o kamień, kawałek cegły lub inne badziewie i ten zakup odkładam dopóki nie uporam się z trawnikiem. Wybór padł na kosę spalinową. Do tej pory pożyczałem kosę firmy Texas od taty. Dawała radę ale jednak w tym roku będziemy mieli się plan wprowadzać to wolałbym mieć jakiś sprzęt pod ręką. Ewentualnie jak Texas dokona żywota to pożyczyć Tacie żeby mógł też sobie skosić trawę. U niego jest ok 25 ar plus rów melioracyjny. Myślę, że ma długości ok 80m. Co moglibyście mi polecić? Kwota jaką dysponuję to ok 1500 zł. Może jeszcze jakieś zaskórniaki bym wydrapał.
Pozdrawiam serdecznie
Awatar użytkownika
toolpusher
500p
500p
Posty: 543
Od: 5 maja 2017, o 12:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jasło - winne klimaty

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Zerknij na Oleo Mac Sparta 381T. Sprawdź też czy masz serwis w okolicy.
WojWyrwi
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 12 cze 2021, o 09:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Witam.

Poszukuję kosiarki na mocno pochyły, duży (0.5ha) teren.
Wiem, że optymalnym rozwiązaniem jest zakup mini traktorka z kosiarką ale to wydatek rzędu 13k za używany sprzęt.
A na to mnie nie stać. Kasa potrzebna na budowę.

Możecie coś polecić?
Adaxis
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 35
Od: 13 mar 2016, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

leszeg pisze:Ja bym najpierw sprawdził czy nakrętka/wał ma zerwany gwint. Jeśli tak to trzeba będzie coś rzeźbić. W przeciwnym wypadku użyłbym kleju czerwonego i dokręcił z odpowiednim momentem (klucz dynamometryczny konieczny). Takie rzeczy zawsze na klej, bo tam są duże wibracje. Jak chcesz użyć swojego sposobu, który pewnie zadziała, to już na własną odpowiedzialność.
Tak to wygląda po zdjęciu obudowy rozrusznika, totalne zakleszczenie rozrusznika i nawet nakretki nie widzę, zerwana?

Obrazek


Obrazek
tomus258
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 22 cze 2021, o 10:03
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Witam.
Mam zamiar kupić kosę spalinową. Dziaka 23 ar, a na niej dom w budowie
Póki co jest to teren budowy, gdzie nie jest wyrównany teren. Na chwile obecna chce kosić tą działkę przez najbliższe 2,3 lata, dwa - trzy razy do roku
Kosa ewentualnie później może zostać do podkaszania.

Byłem zdecydowany na Demon RQ580 ale jego cena skoczyła do 450 zł przez co wydaje się to być nieopłacalne, wiec warto dołożyć do czegoś firmowego co posłuży dłużej.

Dlatego zastanawiam się nad
AL-KO BC 225 B (509 zł)
Stihl FS 55 (750 -800 zł)

Czy jest jakaś inna kosa która warto się zainteresować w tym przedziale cenowym, te 800 zł to max które chce wydać.
Czy warto dopłacać te 300 zł do stihla czy al-ko jest wystarczające. Moc maja tą sama.
leszeg
200p
200p
Posty: 399
Od: 5 cze 2013, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Adaxis pisze: Tak to wygląda po zdjęciu obudowy rozrusznika, totalne zakleszczenie rozrusznika i nawet nakretki nie widzę, zerwana?
Ten element na kosie (zabierak) jest chyba z gwintem i nakręcony na wał, więc w tym przypadku nie było tutaj nakrętki, bo jest niepotrzebna. Spróbuj odkręcić zabierak i sprawdź czy wał się kręci. Jeśli nie to może jednak coś w silniku się wydarzyło.
luizjoliwia23
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 kwie 2020, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosiarka spalinowa

Post »

Do nierównego terenu dobrze sprawdza się kosiarka listwowa. Bardzo się różni od zwykłej kosiarki, można nią ciąć bardzo wysokie chaszcze na praktycznie dowolnym terenie. Świetna sprawa, gdy masz do wykoszenia większy teren - przez listwy szerokość robocza jest większa niż normalna ;:136 mówie z doświadczenia, sama mam 0,6ha ;:108 od zeszłego roku mam kosiarkę Faworyt JK87-196L, sprawdza się bardzo fajnie ;)
szorstki
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 14 sie 2021, o 15:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Cześć,
Mam zamiar kupić kosę spalinową, ale jestem zielony w temacie. Trochę tylko poczytałem. Mam do koszenia jakieś 25 arów wysokiej trawy. Mam zamiar to robić 2-3x w roku. Chciałem najpierw kupić Demona, ale trochę poczytałem, zrezygnowałem i postanowiłem się poradzić. Mój budżet to max 1000 zł. Co sądzicie o NAC MEX620-K38A-1? Czy może coś innego? Widziałem też Makitę za 800 zł ale nie wiem czy 1,13 KM to nie mało na mój areał. Z góry dziękuję za porady.
Darek237
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 gru 2021, o 13:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Kosa spalinowa - jaka ?

Post »

Witam wszystkich
Potrzebuję kosę o mocy około 2KM Mam trochę tarniny do wyciecia 8-10 arów a potem by pracowała przy trawie niskiej i wysokiej około 30 godzin rocznie. W tym ze 2 godziny z piłą Co koledzy byście doradzili. Forum przeczytane ale ceny się pozmieniały
1. Stiga 252 cena około 1000zł
2 Ryobi RBC52FSBO 2.1 KM cena 1050zł
3 Oleo mac sparta 381T 1.8 KM cena 1600zł
4Oleo mac sparta 441t 2.1KM cena 1800zł
5Maruyama FE362 2.1KM cena 1850zł
6Cedrus KW45 1.9KM 2000zł
7Stihl fs 120 1.8KM 1800zł (nigdzie już go niestety nie znalazłem a u dealera sthil fs 311 ma 1.9KM 2800zł ;:oj )
8Makita ma 1.5KM to za mało a te mocniejsze strasznie drogie
Biorę pod uwagę sparte 381T bo na moim terenie jest sklep oleo i dużo ludzi to ma i im sie psują ale jest sklep z serwisem. Dobry byłby stihl fs 120 gdyby był aczkolwiek nie wiem czy ten model w ogóle dostępny jeszcze i czy jest trwały i dał by rade z zamontowaną piła taką widiową. Osiedlowe sklepy ogrodnicze bardzo zachwalają cedrus i maruyama ( dawniej chwalili stige i SHINDAIWA ale już ich nie polecają) Nikt na forum nie pisze o ryobi jest to sprzęt mało popularny u nas ale miałem z nim styczność był wręcz katowany na byle jakiej proporcji mieszanki bez smarowania głowiczki bez jakichkolwiek przeglądów i kosił wiele lat (aż zepsuje się pierdołka jakas której nigdzie nie dostaniesz bo nie ma części) ale wytrzymałością nie ustępuje stihl czy oleo z tym że ryobi raczej nie naprawisz a oleo i sthil raczej tak.
Co byście wybrali z tego zestawu przy obecnych cenach??????
roboat
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 2 sty 2022, o 14:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Pomoc w wyborze kosiarki do około 3500zł

Post »

Cześć

Jeżeli nie ten dział to proszę o przeniesienie mianowicie stoję przed wyborem kosiarki zostały mi do wyboru dwa modele może ktoś doradzi:
1: 4858 VS ALU Kosiarka spalinowa SOLO https://techfix.pl/4858-vs-alu-kosiarka ... -solo.html
2: Kosiarka Honda HRX 426C SDE https://axam.net.pl/kosiarki/1791-kosia ... c-sde.html
3: Kosiarka Honda HRX 476 C2 VKE/VYE https://axam.net.pl/kosiarki/2156-kosia ... 76-c2.html


Może ktoś coś doradzi odnośnie silnika wytrzymałości, korpusu
Aluminium stal garwanizowana czy wzmacniany połyplastik
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”