Szklarnia z poliwęglanu

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7460
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

O tym, ze ?6? jest mocniejsza od ?4? słyszałam od sąsiadów działkowców , którym grad wyrządził szkody. A czy to prawda ? Nie potrafię potwierdzić.
Zastanów się jednak na tym, ze ?6? jest cieplejsza, to na prawdę ma znaczenie.
Pozdrawiam! Gienia.
danter
100p
100p
Posty: 169
Od: 11 kwie 2018, o 00:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wyszków

Tunel z Poliwęglanu

Post »

Dobry Wieczór,
Mam już dość tuneli foliowych,ciągle psujących się zamków.Postanowiłem rozejrzeć się za szklarnią z poliwęglanu.Tylko nie wiem na co zwracać uwagę przy zakupie.Proszę o poradę.
toronto
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 21 maja 2022, o 17:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

witajcie,
specjalnie z powodu szklarni z poliwęglanu utworzyłam tu konto,żeby się wypowiedzieć. Jakieś dwa miesiące temu postawiono u mnie to "cudo". Wygląda ładnie , chociaż plastikowo, parametry cieplne , izolacyjne bardzo dobre...pod warunkiem ,że montaż idealny . U mnie niestety ekipa montująca przyjechała późnym popołudniem i kończyli w ciemności, na dodatek pogoda była niesprzyjająca, wiało i lało . To moja pierwsza szklarnia i nie wpadłam na to, że w takich warunkach w ogóle nie powinno dojść do montażu ! . Skończyli , przyszłam podpisać dokument, że nie mam zastrzeżeń, no nie miałam, szklarnia stała, ogólnie spojrzałam, przecież nie będę oglądać każdej śrubki, czy jest dokręcona, a niestety nie była.....Rano poszłam nacieszyć oko.....całość wygięta, drzwi trzaskają , bo klamka nie trzyma, panel dachowy odleciał. Od tego czasu składam reklamacje, albo poprawiają i wzmacniają, wymieniają zniekształcone elementy albo demontaż i good bye. Trwa to już ponad dwa miesiące. Reklamację przyjęli, czasem coś grzecznie odpiszą na nasze ponaglenia , ale poza tym nic nie robią. Co było możliwe , naprawiliśmy sami, drzwi ciągle muszę dociskać ciężkim kamlotem, bo inaczej same się otwierają .Zaczęłam uprawiać w niej pomidory, dopóki była ładna pogoda, wszystko idealnie. Dzisiaj kolejny silny wiatr, drzwi się rozpadły, dwa panele odleciały, nie wiem , co będzie dalej. Moje wnioski : szklarnia z poliwęglanu sama w sobie to bardzo dobry produkt. ALE ! Musi stać w naprawdę zacisznym miejscu i być idealnie zamontowana, dokładnie przykręcona, montażyści mają instrukcję, ale czy to klient powinien ją przeczytać i sprawdzać , czy wszystko zgodnie z nią zrobiono?????????
Plusy, świetna izolacja cieplna , przezroczyste ścianki , dach lekko przyciemniony, wywietrzniki w dachu , estetycznie ładna ( z bliska plastikowa ) Minusy, słaby szkielet , przy niedokładnym zamontowaniu cała konstrukcja staje się niestabilna.
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

Zamieść parę zdjęć - o ile jakieś śrubki można "zgubić" przy montażu, to "odlatujące panele" są dziwne, bo poliwęglan z reguły idzie z dużego arkusza i jest docinany - w przypadku "okrągłych" to praktycznie docinanie jest tylko na końcowych ściankach, gdzie masz drzwi z oknami.
pozdrawiam,
Tomek
kala
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 3 sty 2021, o 10:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

Witam. Chciałbym się podzielić moim doświadczeniem z szklarnią z poliwęglanu. To 4 sezon gdzie jest w moim ogrodzie i nie żałuję decyzji. Na dzień dzisiejszy to /chyba/ najcieplejsze co może być na rynku dla roślin. W lutym 2021 były promocje więc zakupiłem, 3mx4m i poliwęglan 6mm. Nie montowałem stelaża. Kotwy które są w zestawie, zrobiłem szalunki i zabetonowałem Obrazek
Kilka mocnych wiatrów u mnie przeszło i szklarnia stoi jak dzwon :D
Obrazek
Nasionka wysiewam sam i od 2 lat postanowiłem zaryzykować z sadzonkami pomidorów i wsadzam do szklarni w połowie kwietnia kilka krzaków, monitorując temperaturę. Były chłodniejsze noce więc paliłem świeczki w szklarni i zrobiłem też stelaż który stawiam nad roślinami i przykrywam agrowłkniną zimową :) Pierwsze pomidorki w zeszłym roku zrywałem 30 czerwca :D I poprzednim było podobnie/nie mam zdjęć/
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obok domu mam wygospodarowany kawałek ziemi i noszę się z zamiarem postawienia nowej szklarni z poliwęglanu. Myślę że będzie 3mx4m poliwęglan 6mm, ale tu jest ciekawostka. Na rynku jest nowy poliwęglan który w opisie jest lepszy jak zwykły "Zbiory+, nie biały. Ma ktoś doświadczenie z tym poliwęglanem?
Nie potrafię obrócić zdjęć.
Pozdrawiam.
adam-z
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 28 lut 2024, o 20:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Kontakt:

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

"Tradycyjne" tunele foliowe odchodzą w zapomnienie. Może i sprawdzają się między budynkami, które nieco hamują wiatr, ale na wolnej przestrzeni nadają się do remontu po pierwszej wichurze. Małe gospodarstwa nie mają wyboru, bo ich wymiana to spora inwestycja, ale warto pomyśleć z odpowiednim wyprzedzeniem o alternatywie. Faktem jest, że szklarnie z poliwęglanu są drogie, więc tylko nieliczni decydują się na budowę. Coraz popularniejsze stają się hale namiotowe - mocne, ekonomiczne w montażu, łatwe i szybkie w rozbudowie ;:3
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

kala....Mam dwa pytania:
1. czy takie coś jest traktowane jako tunel, czy jako szklarnia? Chodzi mi oczywiście o biurokratów z gminy/powiatu.
2. czy to jest zakotwione tylko na rogach ( słabo widać ) i wisi w powietrzu? Co z podwiewaniem od ziemi?
Oczywiste, że wiatry będą będą coraz silniejsze, i tunel na plastykowych rurkach nie ma szans. Może na stalowym stelażu...Ale wtedy nie ma co oszczędzać na poliwęglanie.
Spodobał mi się system jednej firmy. ale czuję odrazę do załatwiania spraw w powiecie. ;:223
SzarimMusty
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 5 mar 2024, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

Hej,

Przychodzę tu z takowym zapytaniem czy macie doświadczenie z jakąś szklarnią sprzedawana w necie, która z czystym sumieniem byście polecili?

Planuje postawić u siebie na działce szklarnie z poliwęglanu i zastanawiam się czy oferty znajdujące się na szczycie wyszukań w Google są dobrym wyborem. Druga sprawa to "podobne" szklarnie na pierwszy rzut oka różnią się mocno w cenie i w sumie z powodu braku doświadczenia ciężko mi cokolwiek wybrać.
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1054
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Szklarnia z poliwęglanu

Post »

Nie podałeś swojej miejscówki. Co do cen to patrz przede wszystkim na szkielet. No i mocowanie w ziemi. Poliwęglan zawsze można wymienić. Ale jak lichy szkielet aluminiowy się pognie- no to mogiła! W takich sprawach nie ma co oszczędzać bo można się zdrowo przejechać. Na YT wrzuć hasło szklarnia z poliwęglanu i patrz na doświadczenia użytkowników a nie reklamy firm. Jest tego sporo. Na tym forum też jest sporo na ten temat.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”