Rozdrabniacz do gałęzi, zielonych pędów, liści itp. ?\

Jak zbudować tanio i szybko ? Rozwiązania, praktyczne pomysły i wskazówki. ZRÓB TO SAM. Narzędzia, sprzęt do ogrodu.
boru
50p
50p
Posty: 95
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

W budżecie do 1000pln poszperałem i wyselekcjonowałem poniższe pozycje. Proszę o opinie.

Co sądzicie o sprzęcie Lider czy Faworyt. Wydaje się z filmików, że GTR2800 daje radę. Opinii złych też nie znalazłem.

Hecht 626 też wygląda na to, że wciąga i w miarę szybko rozdrabnia gałęzie z gałązkami
Trochę droższy 6280XL widać z filmików, że trochę szybszy ale tez głośniejszy.
Są też modele 6285XL i 6288XL .. jakoś nie mogę znaleźć czym się konkretnie różnią od siebie te trzy 628x XL

Czy hamulec noża to przydatna funkcja?
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

boru pisze:Trochę droższy 6280XL widać z filmików, żę trochę szybszy ale tez głośniejszy.
Są też modele 6285XL i 6288XL .. jakoś nie mogę znaleźć czym się konkretnie różnią od siebie te trzy 628x xL
czy hamulec noża to przydatna funkcja?
6285XL ten jest ok , czym się różnią - wielkością przecinanego materiału, wyglądem, i trochę konstrukcją jeden ma 4 kółka jezdne, inny większe gumy, ogólnie tylko ten z 6288XL ma możliwość smarowania smarem frezu - ale to zbyteczne bo po pierwsze każdy można - jeśli się dba, a po drugie nie wychwycisz głośności pracy.
Hamulec jest dobry przy talerzowym, frezowy i tak dość wolno się kręci :wink:
Dla takiego urządzenia ważne jest - bieg wsteczny i pojemnik - ktoś napisze, że podstawi: wiadro, worek, bezpośrednio na ziemię - ;:145
Jak działka jest zadbana to sprzątanie jest porażką po czymś co się wysypuje po rozdrobnieniu.
Pozdrawiam Paweł
boru
50p
50p
Posty: 95
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

W katalogu Hechta przy 6280 jest informacja o automatycznie wciąganych gałęziach. natomiast przy 6285 nie ma takiej informacji. Wydaje mi się, że napęd jak i frezy są te same tylko tak jak piszesz sprzęt różni się obudową i konstrukcją. Mam rację?
https://images92.fotosik.pl/322/0612e380450a29ccmed.png
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Tak
Pozdrawiam Paweł
dziad_Jag
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1067
Od: 14 paź 2014, o 12:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/północne Mazowsze

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

CityMatic...Tylko jak podstawisz wiaderko to widzisz co Ci leci i możesz podregulować. A do pojemnika wciśnie Ci wymemłaną a nie pociętą gałąź i musisz się szarpać żeby toto otworzyć. W dodatku za tę wątpliwą przyjemność musisz zapłacić kilka stów więcej. ;:222
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Jak już lecą kawałki nie pociętych gałęzi to albo ktoś nie umie ustawić urządzenia, albo jest już tak zużyte i tępe, że nadaje się do remontu.
Jest instrukcja jak i kiedy ustawić, kiedy przestać dokręcać śrubę regulacyjną i jak ją zablokować. Ustawia się raz na wiele godzin pracy co oczywiście nie zwalnia, że zawsze można zajrzeć do zbiornika i ocenić jakość pracy urządzenia.

Napisałem jaki jest skutek tego, że wysypuje się na zewnątrz, jeśli ktoś woli sypać poza zbiornik to i ten można wyjąc, po założeniu blokady maszyna również działa bez niego.
Porównując to jest tak jak wiercisz otwory wiertarką udarową to można nie zwracać uwagi na sypiący się materiał po wierceniu, a można kupić przystawkę która ten pył zbiera bezpośrednio z wiertła. Kosztuje, ale ile oszczędza pracy.
Pozdrawiam Paweł
boru
50p
50p
Posty: 95
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Nie mogę namierzyć nigdzie informacji ile dB ma Hecht 6285XL. Jedyne co znalazłem to jakaś fińska instrukcja i jest tam info: Äänenpainetaso LpA = 92,3 dB(A) (ciśnienie akustyczne)
Udało mi się natomiast znaleźć instrukcję do 6280XL i tam jest taka informacja:
Zmierzony i przeliczony poziom mocy akustycznej: LWA = 86,59 dB(A) K=3 dB(A)
Ciśnienie akustyczne zmierzone w miejscu operatora LpA = 79,8 dB(A)
Gwarantowany poziom mocy akustycznej LWA = 89 dB(A)

Wygląda więc na to, że ten 6285 jest dużo głośniejszy niż 6280. Coś jednak nie do końca mi tu gra ponieważ nazywa się "Silent"
boru
50p
50p
Posty: 95
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Zapytałem mailowo hecht.pl o poziom głośności tych dwóch urzadzeń. Odpowiedzi poniżej:
6285 XL -94dB
6280 XL - 89dB "Jest cichsze ze względu na zastosowany tutaj system rozdrabniający, jakim jest frez"
chyba trochę indolenci pracują w tym polskim oddziale, ponieważ oba urządzenia mają frez.


jeszcze jedna różnica, która może mieć jakiś wpływ na obsługę to popychacz. W jednym urządzeniu jest w kształcie płetwy w drugim w kształcie grubego pręta. Myślicie, że ten prętowy się sprawdzi ?
boru
50p
50p
Posty: 95
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

kupiłem 6285 XL . Póki co przycięty winogron i kilka gałęzi z krzewów przemielone. Praca głośna nie jest. Póki co trafiony zakup
Sierak2012
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 kwie 2020, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Jaki rozdrabniacz do ogrodu?

Post »

Witam.

Mam w ogrodzie dużo żywopłotu, krzewów, róż, krzewów owocowych (malin), drzewek owocowych(wiśnie), regularnie zbierają się oczywiście spore ilości odpadów po ścinkach. Pozbywanie się ich jest uciążliwe więc pomyślałem o rozdrabniaczu do gałęzi. Problem w tym, że nie wiem jaki model wybrać. Do użytku 2/3 razy w roku, dla tego typu odpadów odpada spalinowy, szkoda pieniędzy na urządzenie które nie będzie się zmagać z niczym powyżej 3cm średnicy. Elektrycznych jest od cholery modeli, myślałem o Hecht 626, ale czy frez poradzi sobie w większości z drobnicą? Czy może lepiej kupić jakiś tani marketowy z nożami?
boru
50p
50p
Posty: 95
Od: 28 lut 2015, o 16:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

z drobnicą jest problem.. ja sobie radzę tak, że daj edrobnice na przemian z gałęziami które przepychają drobnice. Samą drobnicę trzeba by byo gałązke po gałązce.
Sierak2012
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 4
Od: 18 kwie 2020, o 17:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Czyli do drobnicy typu róże, maliny czy żywopłoty rozdrabniacz jest średnim pomysłem? Myślę, że suche cieło by lepiej, mokre może frez wciągać a nie ciąć
CityMatic
100p
100p
Posty: 151
Od: 13 lis 2014, o 19:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rozdrabniarka do gałęzi

Post »

Sierak2012 pisze:Czyli do drobnicy typu róże, maliny czy żywopłoty rozdrabniacz jest średnim pomysłem? Myślę, że suche cieło by lepiej, mokre może frez wciągać a nie ciąć
Maliny i żywopłot to nie drobnica. Drobnica Ti krótkie gałązki iglaków, brzozy, patyczki róż-te powyginane trudno wepchnąć do freza.
Pozostałe wciągnie i mieli. :wink:
Pozdrawiam Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „NIEROŚLINNE tematy ogrodowe. Budowa domu. Wyposażenie ogrodu”