Sezon 2013 - rozpoczęty

Powojniki
ODPOWIEDZ
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Sezon 2013 - rozpoczęty

Post »

My tu gadu-gadu, a tymczasem trzeba chyba otworzyć nowy sezon ;:306 ;
To są skutki zimowania Józefinki w nieodpowiednich warunkach. Na swoją obronę mogę powiedzieć, że w zeszłym roku zimowałem tę odmianę w "normalnych" warunkach, ale niestety nie przeżyła.

Obrazek
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Sezon 2013

Post »

Mimo raczej nieciekawego obrazu - widać,że żyje ;:303
Oby do wiosny Jurku....
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sezon 2013

Post »

A ja powiem, noooo... taaaa... Typowe? :roll: Ten typ widocznie tak ma. Zachowuje się identycznie jak w zeszłym roku u mnie. Ciepła zima... (tfu, tfu, tfu, żebym w złym momencie tego nie powiedziała!). Zimowałam dwie sztuki- jedną w piwnicy przy oknie, drugą zadołowaną w zimnej szklarni. Ta pierwsza obudziła się właśnie tak na przełomie roku, niemal bez okresu spoczynku. Niestety nie lubię datowników na zdjęciach, w dodatku przenoszę je na komputer nader... nieregularnie, więc tylko na podstawie zdjęć sąsiednich jestem w stanie powiedzieć, że moja widoczne(bardziej zaawansowane w rozwoju niż u Ciebie) pąki kwiatowe i pędy miała już w okresie 7 stycznia. Zdjęć chwilowo nie będzie- Fotosik strajkuje... Szczerze powiedziawszy to zostawiłam ją gdzie stała. Rozważałam przez moment przeniesienie jej do cieplejszego i przede wszystkim bardziej oświetlonego pomieszczenia, ale zrezygnowałam. W lekką panikę wpadłam dopiero koło lutego jak miała już regularnie duże, normalnej wielkości, otwierające się pąki kwiatowe przy nitkowatych, żółtawych pędach. Też to wytrzymałam... Wyniosłam ją dopiero tak koło marca, bo widzę na zdjęciach stojącą ją koło donic z już wyciągniętymi donicami, które były podczas zimy zadołowane. O ile pamięć mnie nie myli, to wszystkie nitkowate pędy padły(spalone przez słońce mimo, że roślina stała w cieniu) a nowe rozwinęły się wręcz błyskawicznie. Wstawiłam ją "na przejściówkę" do zimnej szklarni. Jeżeli masz Jurku możliwość, to zapewnij jej więcej światła przy niskiej temperaturze, ale powyżej zera. Podlewaj bardzo, bardzo oszczędnie. Będzie to wyglądało koszmarnie, ale czystymi nożyczkami wytnij wszystkie stare, martwe i zasuszone liście. Wiem, że trzyma je mocno, ale wytnij. Pilnuj też by w doniczce nie zalegały(co ja będę ojca uczyła... :wink: ). Trzymaj ją w maksymalnie czystych warunkach.

Ze swoich zdjęć również widzę, że Józefina, ta zadołowana, też ma już całkiem duże, zielone oczywiście, nowe pędy, też już widać pąki kwiatowe(ale w etapie "wystartowała"). "Rozwój liściowy" obu Józefinek wyrównał się tak po miesiącu, ta piwniczna zakwitła dużo wcześniej(kwitły naprzemiennie :D ) i kwiaty nie wybarwiły się tak soczyście jak powinny. Pierwsze kwitnienie dość bladawcowe było.

Nooo...

Pozdrawiam serdecznie w nowym roku wszystkich sympatyków powojników i wszystkich czytelników :wit życząc zdrowia i pomyślności !
Pozdrawiam- Liliana
Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sezon 2013

Post »

Udało się- zdjęcia w uzupełnieniu słów. Ostatnie zdjęcie na dole po prawej to Józefina zadołowana, po lewej na dole- z takimi pąkami wyniosłam Józefinę piwniczną na dwór, widać też zamierające pędy liściowe. Trzy zdjęcia górne to roślina koło 7 stycznia.



Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam- Liliana
Jurek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2075
Od: 28 kwie 2006, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: z Nienacka

Re: Sezon 2013

Post »

Liliano, każde zdjęcie wykonane aparatem cyfrowym ma w sobie dane dotyczące wszystkich jego parametrów, również dokładnej daty jego wykonania.

Otwórz sobie zdjęcie jakimś programem (ja używam irfan view) i ( na jego przykładzie) kliknij w niebieską literkę I (jak -informacje). :wink:
Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sezon 2013

Post »

:;230 ...wiesz...to trzeba jeszcze mieć poprawnie ustawioną datę w aparacie... ;:306

(Tak, to całkowita ignorancja 8-) Picasa, której używam też ma taką funkcję. Prawy przycisk myszy i - właściwości)
Pozdrawiam- Liliana
Awatar użytkownika
asta6265
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2409
Od: 8 sty 2012, o 12:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Sezon 2013

Post »

U mnie też powojniki zaczęły się budzić niestety za wcześnie. Są w donicy. Pomieszczenie jasne, ale chyba im za ciepło około 10-12 stopni. Mogę je przenieść do chłodniejszego pomieszczenia, ale ciemnego i jestem w kropce i nie wiem co robić?
Mój kawałek świata
Pozdrawiam Anka
Awatar użytkownika
dodad
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 21 cze 2009, o 18:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska Gorlice

Re: Sezon 2013

Post »

Moja Józefina tez w donicy, ale w pomieszczeniu z bardzo niską temp. (około 0 a nawet jakies minusy sie trafiają) Dzis oglądałam, na razie spi, jedynie w katach lości jakieś zielone kuleczki sie pokazują.
Ogród - moje miejsce na ziemi
Zapraszam serdecznie - moje linki
Pozdrawiam, Dorota
Awatar użytkownika
iwciach
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1476
Od: 18 sty 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Głogów
Kontakt:

Re: Sezon 2013

Post »

oooo, sezon 2013 się zaczął ;). No to się wpisuję, żeby szukać ( jak co roku) inspiracji.
Awatar użytkownika
edi13
1000p
1000p
Posty: 1187
Od: 14 maja 2007, o 13:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Sezon 2013

Post »

Moja w ogrodzie , mówicie , że może nie przeżyć :( naszej zimy ;:145
Pozdrawiam Serdecznie i zapraszam do mnie
Edyta
No to jestem ogrodnikiem
ella52
200p
200p
Posty: 342
Od: 8 lut 2011, o 18:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj łódzkie

Re: Sezon 2013

Post »

Moja jest w donicy przechowywana w ciemnym i zimnym pomieszczeniu, na razie nie sprawdzałam co z nią.Trochę się martwię czy przeżyje tą zimę.
Pozdrawiam Ela
Maleńki ogródek Eli
Awatar użytkownika
LilaRose
200p
200p
Posty: 385
Od: 22 paź 2009, o 23:02
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Sezon 2013

Post »

Edi13, nie, absolutnie nic takiego nie mówimy! Koleżanka widzę zachodniopomorska i około szczecińska. W tym roku, jak do tej pory(odpukać!!!!)mamy wręcz wzorcową zimę. Józefina spokojnie przezimuje! Bądź tylko czujna pogodowo- jeżeli zapowiedzą bezśnieżne przymrozki- okryj roślinę. :D
Pozdrawiam- Liliana
Awatar użytkownika
anasstasia
500p
500p
Posty: 502
Od: 27 sty 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Romania 6b

Re: Sezon 2013

Post »

Good evening to all :wit
At me has flourished Daniel deronda and Jerzy Popieluszko

Dobry wieczór wszystkim :wit
Dla mnie rozkwitła Daniel Deronda i Jerzego Popiełuszki

Daniel
Obrazek
picture hosting
Obrazek
image ru
Obrazek
images

Jerzy
Obrazek
image hosting sites
Obrazek
picture hosting
Obrazek
online photo storage
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=59&t=62905" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 29&start=0" onclick="window.open(this.href);return false;
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powojniki”