Azalie - krok po kroku(herbata68)

Różaneczniki (rhododendrony), azalie, wrzosy i inne kwaśnolubne
ODPOWIEDZ
Kacper90
200p
200p
Posty: 354
Od: 10 maja 2016, o 22:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Azalie - krok po kroku(herbata68)

Post »

Herbato - azalie mam mniej więcej takich rozmiarów jak Twoje w początkowych postach, może niewiele mniejsze. Więc teraz obornik odpuścić i poczekać do kolejnych sezonów aż rośliny podrosną ? Kompostowana kora w mieszance z torfem i ziemia macierzysta zapewni wystarczającą ilość odżywczych substancji organicznych ? I czy dodać piasku i perlitu dla dobrej drenacji podłoża ?
Obornik mogę wykorzystać do nawiezienia rh które posadziłem rok temu i starszych (ponad 25 letnich) ?
vikii
200p
200p
Posty: 216
Od: 15 wrz 2013, o 21:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Azalie - krok po kroku(herbata68)

Post »

herbata68 - cudne...cudne... i jeszcze raz cudne azalie masz ;:138
Wpisuję się - żeby nic nie przegapić i przeczytać od początku :D :D
Pozdrawiam, Aneta:)
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16014
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Azalie - krok po kroku(herbata68)

Post »

Mam nadzieję, że w tym roku także pokażesz nam swoje różaneczniki i azalie, bo z ciekawością śledzę ich rozwój na Twoich rabatach od samego początku.
Mam pytanie o dwa Rh. Chodzi o odmiany Rasputin i Purple Splendour. Ponieważ masz obie, więc doskonale widzisz między nimi różnicę. Na Twoich zdjęciach wyglądają bardzo podobnie. Właśnie posadziłam Rasputina, a Purple mam zamówionego i nie wiem, jakie zaplanować mu miejsce. Jeśli są one niemal identyczne, nie chciałabym ich widzieć blisko siebie.
A może jeszcze ktoś inny się wypowie?
aberracje
200p
200p
Posty: 260
Od: 20 wrz 2017, o 10:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Azalie - krok po kroku(herbata68)

Post »

Piekna wystawa azalii i rododendronów i składam wyrazy głebokiego podziwu dla konsekwencji i wytrwałości przy zakładaniu tego zakatka!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Rhododendrony i azalie”