Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

No cóż, musimy to zaakceptować, ale nie sądzisz, że to nieuczciwe w stosunku do osób, które wielkim wysiłkiem starają się kontynuować kozulkowe krzyżówki, nieraz od zera, wykazywać wszelkie rozszczepienia, kolejne efki?
Swojego czasu skrzyżowała mi się Copia z K/141, czy mam napisać, że to kozulkowa zebra?
Wiadomo, że Copia posłużyła do wielu kozulkowych zeber, czy to wystarczy, żeby ją nazwać "diamentową damą "kozulki?
Swoją drogą, z tego skrzyżowania nie wyszło nic ciekawego, więc zaprzestałam, jedno wiem, do prowadzenia od zera trzeba dużo samozaparcia, bardzo szanuję osoby, które się tego podejmują i dokumentują w wątku swoją pracę.


Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Muszę stanąć w obronie arii.
Co prawda nie podała jakie to były krzyżówki,ale także nasion nie przekazuje innym.
I to,że akurat pokazuje je w tym wątku mnie nie przeszkadza.Gdzieś trza je pokazać,a że tutaj akurat to pewnego rodzaju zachęta dla innych osób żeby u siebie także mieli te "kozulki".
Piszę to dlatego,że sama mam kłopot z nasionami z krzaków,z których zniknęły napisy.
Podam przykład:
krzyżówka K/131 której owoce powinny być czerwone i okrągłe, okazały się być podłużnego kształtu.
Etykiety wyblakły i nie ma mądrego żeby to wyjaśnić.To było 2 lata temu.
W tym roku wrócę do nasion sprzed lat i spróbuję je wysiać.

PS Widzę,że aria mnie wyprzedziła.Pozdrawiam ;:180
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Marysiu, po raz pierwszy od wielu lat nie zgadzam się z Tobą.

Aria nie ma obowiązku dzielenia się z nasionkami, to jej sukces i piękne pomidorki.
Trochę się dziwię, bo dla mnie byłaś chyba najbardziej " zakręconą" w uprawie kozulek ;:196

Nie piszemy o pomyłkach, piszemy o tym, że ktoś wystawia zeberki i twierdzi, że to są kozulki, czy mamy uwierzyć na słowo?
Gdzie droga rozwoju, gdzie kolejne pokolenia??
Mogę sobie pokazać Burrackers Favorite i powiedzieć, że to bicolor kozulki, kto mi udowodni, że nieprawdę mówię :uszy

Pozdrawiam Irena
Awatar użytkownika
yummyyummy
100p
100p
Posty: 115
Od: 8 wrz 2015, o 15:30
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Oko tygrysa wygląda na K/25 mam prawie takiego samego sprzed kilku lat ;)
Aneta
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Też je mam Anetko, tylko ciągnę własne pokolenia bo to co dostałam kiedyś z AWN jako F8 było mało plenne.

Obrazek
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
MagdaMisia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2814
Od: 17 mar 2009, o 20:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Witajcie,

wtrącę trzy grosze... no może pięć :)

Bo to przykład gdzie PRAWIE robi naprawdę wielką różnicę!

Pokazane "Oko tygrysa" może być wszystkim SERIO! co miało jako przodka - rodziców coś pasiastego - u Ani Kozuli lubiły się krzyżować np. Copia, Black Zebra, Big Zebra...
i tak dla przykładu:

Copia to krzyżówka Marvel Stripe z Green Zebra
Black Zebra to krzyżówka pomidora czarnego z Green Zebra
Big Zebra to również krzyżówka pomidora czarnego z Green Zebra...

więc na dobrą sprawę wystarczy, że skrzyżujemy coś pasiastego z czymś pasiastym, albo i nie pasiastym i możemy uzyskać Oko Tygrysa :D

Dlatego uważam, że podstawa aby mieć pewność to dokładne i skrupulatne opisywanie krzyżówek i pokoleń. A jak się coś pogubi, lub nie jest się pewnym to należy oznaczyć NN bez pochodzenia :)
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Amen Magdziu.
Skrupulatne opisywanie krzyżówek zabiera sporo czasu ale jak się powiedziała "A"
Wiesz dlaczego zaczęłam od niskich efek, skoro może mi życia nie starczyć na ustalenie?
Bo jestem za siebie pewna. Czasami takie głupoty wychodzą, że od razu widać przekrzyżowanie lub zwykły babol.
Takie krzaki umierają u mnie bezpotomnie, choć pomidorki zjadamy to nasion nie pobieram.
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Widzę, że pomidor Oko Tygrysa zrobił największe wrażenie :uszy Zdjęcie wyświetlone blisko 150 razy ;:oj
Wcale mnie to nie dziwi, jest niesamowity, kolory się przenikają, bardzo atrakcyjna skórka i wnętrze. Do tego orzeźwiający owocowy smak, świetny pomidor sałatkowy, owoce dochodzą do 500g.
Jeszcze ujęcie w zbliżeniu :tan


Obrazek


Tu rozkrojony z odmianą Fioletowy Tygrys ;:215

Obrazek
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

agaM pisze:Witaj Aria,
przejrzałam kilka poprzednich stron i powiem Ci, że bardzo ładnie nazwałaś odmiany pomidorków, które wyprowadziłaś z kozulowych krzyżówek. Pomidorki ładnie i apetycznie też wyglądają. GRATULUJĘ ;:138

Inne odmiany, o których wspomniałaś bez zdjęć: Ariadna, August
Dzięki za odpowiedź
Pomidor August wygląda tak



Obrazek

Ma tylko dwa kolory ale w mocnym natężeniu, krzak wysoki, dobrze wiąże, plenny, owoce do 500g jak widać na obrazku.
Soczysty, duża ilość galaretki, efektowny pomidor sałatkowy.
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3750
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Na dworze odwilż,przynajmniej u mnie,ciepło coraz cieplej i widzę że w wątku kozulkowym też ciepło a nawet gorąco.Sądzę że to pierwsze symptomy że może wiosna zawita do nas wcześniej niż się spodziewamy i pójdziemy w grządki aż się będzie za nami kurzyło. ;:306 :;230

Nie omieszkam zabrać głosu w sprawie ostatniej dyskusji.Nie mam osobiście nic przeciwko temu że aria nadała nazwy odmianom dla własnej wiedzy a nasiona ma wyłącznie dla własnego użytku.Nie wiem jak w smaku,ale to co pokazujesz na zdjęciach bardzo ładnie się prezentuje. ;:108 ;:333

Sam uprawiam kilka a sporo posiadam jeszcze nasion odmian które dopiero planuję wysiać.Dwie K68 i K142 są u mnie corocznie i są już odmianami ustalonymi.Jeśli uznam że pora nadejszła bym przestał się posługiwać numerami to zapytam Anię czy zechce nadać im jakąś ładną nazwę bo taka jest kolej rzeczy.
Sam od kilku lat zacząłem bawić się w tworzenie nowych krzyżówek.U jednych mniej u innych więcej czasu zajmie zanim się w pełni ustalą,ale kiedyś to nastąpi,jeśli nie u mnie to u osób które moje krzyżówki posiadają.Suma sumarum jak to już nastąpi decydujący głos w sprawie nadania nazwy będę miał ja.To tak na logikę.
I to by było na tyle tego krótkiego wywodu z mniemanologii stosowanej. ;:306
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4244
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Faworyt, dziękuję :wit

Patrząc na to co się z ludźmi dzieje kiedy widzą ustaloną odmianę z krzyżówek Kozuli :pogon to wcale się nie dziwię, że nie spieszysz się narazić :lol:

Znalazłam jeszcze parę zdjęć Augusta, oglądajcie, uprawiajcie krzyżówki Kozuli bo są tego warte. A jeśli potrzebujecie porady odnośnie ustalania i selekcji, piszcie na PW, podzielę się doświadczeniem :uszy


Obrazek
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

Myślę Witku, że dziewczynom nie chodzi o to, że Aria nie mogła nadać swoich nazw i nasiona ma tylko dla siebie.
Pewnie, ze mogła, ustaliła odmianę, więc jest jej.
Chodzi o to, że każdy z nas ma swoje preferencje.
Startując z F1 czy F2 jest tyle możliwości, każdy wysiewa tylko po 1-4 krzaki danej krzyżówki, więc na co się trafi lub co wybierzemy jest loterią.
Wspomniany " Pod palmami" K/117 rozszczepił się na mnóstwo wariacji.
Magda pokazała swoje, ja, Kasia i jeszcze nie mamy kompletu tego co z tej krzyżówki wyjdzie.
Miło jest sprawdzić co wyrosło koleżance.
Mało kto ma możliwość wysiewać w kolejnych pokoleniach tyle sztuk, by mieć wszystkie kombinacje, i tu ukłon do Magdzi ;:180
Jak to jest z tym dziedziczeniem?
W F1 wystarczy 1 szt pod warunkiem, że skrzyżowało się dwie odmiany ustalone, w F2 4 a przy pechu więcej niż 4, a potem w F3 -16?
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8517
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 4

Post »

:wit Słuchajcie a taki np. Czekista , przecież to też krzyżówka kozulowa ,
której nazwa już się przyjęła w terminologii forumowej .
Aria pisz na forum o swoich doświadczeniach .
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”