Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Tak ,Kozula pisała ,że im wcześniej się posadzi megagrona(oczywiście w ramach rozsądku) tym większe zawiązuje grona,lepiej rośnie :?
Samsu
500p
500p
Posty: 742
Od: 24 lis 2011, o 16:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Jaki w smaku i twardości był u Was Megagron. ?
Aga
Pelasia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5860
Od: 23 wrz 2010, o 14:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie
Kontakt:

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

;:167 Chrupki i słodziudki... cukierek pomodorowy ;:173 mam dwie sadzonki i nie oddam nikomu ....
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

No to teraz nie pozostaje mi nic innego jak trzymać kciuki, by nie było przymrozków, to może wcześniej doczekam się tych cukierków ;:173
Kolejne podejścia z wysadzaniem pozostałych sadzonek Megagrona oczywiście już rozsądne, po zimnych ogrodnikach ;:108. Ze 3 sztuki rozdam sąsiadom :wink:
Awatar użytkownika
Faworyt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3748
Od: 2 gru 2014, o 14:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

W czwartek wysadziłem moje jedyne trzy z siedmiu Megagron do tunelu.Cztery nie wzeszły. Przed chwilą wszystko przykryłem agrowłókniną bo znów u mnie planowana noc z przymrozkiem. ;:306
Serdecznie pozdrawiam.
MK
Żadną sztuką jest trwać i oczekiwać,lecz dawać nad miarę. Bruno/ Ew. wg. Św. Mateusza 25, (31-46).
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Bardzo proszę o pomoc, dziś będę wysadzała kozulki pod daszek, dosyć dokładnie czytałam wątki, ale najczęściej wszystkie są opisane jako wysokie.Mam odmiany:K/20, K/25, K/37, K/37/2, K/37/4, K/100, K/122, K/125,K/127, K/141, K/185.
Czy jest jakaś zauważalna różnica w wysokości, bo nie wiem jak je umiejscowić pod daszkiem?
Wszystkie mam zamiar sadzić metodą 2/1, czy któraś odmiana nie nadaje się do takiego nasadzenia?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
emilka79
200p
200p
Posty: 358
Od: 29 maja 2014, o 12:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Ja będę prowadziła 2/1- odmiany: K/37/2, K/122 i K/141. Sugerowałam się trochę jakie były oryginalne pomidory brane do krzyżówek. A tak w ogóle, to wydaje mi się, że większość kozulek się nadaje do takiego prowadzenia.
Oczywiście poza Megagronkiem/Winogronkiem :wink:
Pozdrawiam -Marta
Awatar użytkownika
whitedame
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3456
Od: 17 lut 2012, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice 6B

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Rzepka pisze:Bardzo proszę o pomoc, dziś będę wysadzała kozulki pod daszek, dosyć dokładnie czytałam wątki, ale najczęściej wszystkie są opisane jako wysokie.Mam odmiany:K/20, K/25, K/37, K/37/2, K/37/4, K/100, K/122, K/125,K/127, K/141, K/185.
Czy jest jakaś zauważalna różnica w wysokości, bo nie wiem jak je umiejscowić pod daszkiem?
Wszystkie mam zamiar sadzić metodą 2/1, czy któraś odmiana nie nadaje się do takiego nasadzenia?

Pozdrawiam
Rzepko, sama mam problem z określeniem wielkości i wysokości krzaków, a to dlatego że nastąpiły różne rozszczepienia i wszystko zależy od kogo są nasionka. Poczytaj tu http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 8&start=28 i sama zauważysz, że niektóre odmiany są zupełnie różne.
Np. taki K/152 u jednych: Samokończący, ale nie niski, ok. 1,20m. Typowo generatywny. Owoce malinowe. a inny: Krzaki były typowo wegetatywne, grube, liściaste. Zajmowały duuużo miejsca.
Co prawda mam dużo wyższe F-ki, ale i tak nie wiem jakie cechy preferował darczyńca i z jakich owoców pobrał nasionka.
Tu nam wychodzi przewaga własnoręcznego hodowania pomidorka po skrzyżowaniu. :wit
;:233 Beata
Umysł jest jak spa­dochron. Nie działa, jeśli nie jest ot­warty Frank Zappa
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Posadziłam, kierując się wielkością sadzonek, wyszłam z założenia, że jak wyższa sadzonka, to i pomidor będzie wyższy, tylko K/178 samokończący umieściłam na skraju zagonka.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Mój oskubany " chyba megagron " zawiązał 4 grona, które zostawiać?
Obrazek





Pozdrawiam
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Rzepko na pewno zerwałbym to na samym dole,jest nisko i grono wygląda słabo.I ewentualnie ostatnie.Choć nie wiem,czy nie zaryzykowałbym 3 grona.U mnie jak na razie są dwa,bardzo blisko siebie.Trzecie pokazuje zaczątek.Czy zostanie jeszcze nie wiem. ;:304 ;:304
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

O tym na dole to też myślałam, bo wyrastają z niego listki, zostawiać te trzy grona, jest w 25 l wiadrze, więc miejsca ma chyba dosyć?
Kompletnie się na tym nie znam , a to mój pieszczoszek :)
;:304 ;:304
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Przed chwilą sprawdzałem u siebie megagrona w 20 l.donicy.Aktualnie dwa pierwsze grona są na jednakowym poziomie,a 3 jest już widoczne w odl.ok.10 cm. od nich.Nie mam jak zrobic fotki,bo balkon jest cały osłoneczniony. ;:215 ;:215
Trzeba by było znaleźć zalecenia Kozuli,bo coś mi świta,ze wspominała konkretnie,gdzie prowadzić na 2 i 3 grona. ;:124
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”