Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
GRANIA
500p
500p
Posty: 909
Od: 3 lut 2012, o 20:29
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Mi on wygląda na K37, ale mogę się mylić. Mało kwiatków w gronie,krótka łodyżka, masywny krzak i te żeberka na owocach, typowe dla 37-mek. Rudy u mnie miał większe grona, małe kwiatki, delikatniejszy krzaczek.
Niecierpliwie czekam do wybarwienia owocu.
Awatar użytkownika
mymysteryy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2363
Od: 6 sie 2014, o 07:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Jaworzno

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

No to czekamy ;:65
Jeśli się okaże, że to K37 to się nie obrażę, bo "teoretycznie" nie mam go w swych sadzonkach (ani nasionkach), więc tragedii nie będzie, a Rudego najwyżej skosztuję za rok :wink:. No ale jest nadzieja, że to wypasiona wersja Rudego ;:173
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Czy u Was K/75 też wyglądał jakby chciał za chwilę paść. Mam go pierwszy raz, wierzchołek i nie tylko ma oklapnięty, nie jest przelany ani przesuszony.
Mam się martwić czy on tak ma. Reszta pomidorów w takich samych warunkach ok.
pozdrawiam Karina
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Jak prowadzicie Winogronka, mam go w donicy 15l, ma kilka pędów bocznych, czy prowadzić go jak każdą koktailówkę i nic nie obrywać, czy też na określoną ilość pędów.
To samo pytanie dotyczy K/ 17 mam go w gruncie i w wiadrze, w wiadrze zrobił się strasznie krzaczasty.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
TomekD
200p
200p
Posty: 280
Od: 16 lut 2013, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

No to fajnie, bo ja Winogronka K/14/1/F8 mam po raz pierwszy, posadziłem 2na1 i prowadzę na 1 pęd:

Obrazek
(kliknij na obrazku aby powiększyć)

Z tego co wyczytałem to ma trochę inny temperament niż K/14 Megagron, chyba że się mylę...

Pozostaje gromko zawołać - Krysiu (Krystyna551) ratatuj i coś po rodzicielsku podpowiedz :wink:
pozdrawiam, Tomek
aria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4267
Od: 20 sty 2011, o 17:33
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Rzepka pisze:Jak prowadzicie Winogronka, mam go w donicy 15l, ma kilka pędów bocznych, czy prowadzić go jak każdą koktailówkę i nic nie obrywać, czy też na określoną ilość pędów.
To samo pytanie dotyczy K/ 17 mam go w gruncie i w wiadrze, w wiadrze zrobił się strasznie krzaczasty.

Pozdrawiam
Winogronek ma po kilkanaście pomidorków w gronie, więc warto go prowadzić na kilka pędów o ile miejsce na to pozwala.
K/17 może mieć małe grona, wtedy lepiej prowadzić na kilka pędów. Inna wersja może mieć setkę kwiatów i wtedy lepiej prowadzić jak megagrona. Trzeba dokładnie przyjrzeć się gronom kwiatowym i samemu decydować, to jeszcze nie ustalone krzyżówki. Najcenniejszy będzie czarny mały pomidorek o dużym rozbudowanym gronie, podłużny.
Awatar użytkownika
Rzepka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2729
Od: 30 mar 2014, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Dziękuję za pomoc, dobrze, że się powstrzymałam z usuwaniem pędów. Pokolenia Winogronka nie znam, natomiast K/17 to F 6 opisana jako brązowa słodka koktailówka, ciekawie będzie obserwować, jakie będzie miała owocki. ;:65

Pozdrawiam
Dorcinda
500p
500p
Posty: 912
Od: 4 maja 2009, o 14:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Stargard

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

pouder pisze:Czy u Was K/75 też wyglądał jakby chciał za chwilę paść. Mam go pierwszy raz, wierzchołek i nie tylko ma oklapnięty, nie jest przelany ani przesuszony.
Mam się martwić czy on tak ma. Reszta pomidorów w takich samych warunkach ok.
On tak ma. U mnie zawsze wygląda jak obraz nędzy i rozpaczy, póki nie zaowocuje. Tzn. później też ma czubek klapnięty, ale można zawiesić oko na owocach i jest OK.
Dorota
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Dorcinda dzięki, obserwuję go i przestałam się martwić bo poza klapniętym czubkiem ma się dobrze.Czy ktoś ma zdjęcie początku grona na megagronie ?
Jedna sadzonka ma zaczątek grona i jakoś podejrzanie to wygląda, a to mój pierwszy mega.
pozdrawiam Karina
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Znalazłam zdjęcia Leginy z zaczątkiem grona na megagronie i jutro będę dokładnie oglądać to co u mnie wyrasta ale chyba ;:145
pozdrawiam Karina
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Tu masz zaczątek mega: Obrazek Obrazek
Nie są zbyt wyraźne,ale może coś rozpoznasz. ;:333 ;:333
pouder
200p
200p
Posty: 351
Od: 21 sty 2013, o 20:53
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pomorze

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Na podejrzanej sadzonce mam zaczątek grona i centymetr wyżej to samo, pąków nie za dużo. Dzięki za zdjęcia.
pozdrawiam Karina
Awatar użytkownika
legina
1000p
1000p
Posty: 1065
Od: 21 maja 2013, o 11:19
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Nasiona pomidorów od kozuli - cz. 3

Post »

Za parę dni sprawa się wyjaśni jak grono bardziej się rozwinie.Zaczątek to taki guziczek rozwijający się b.szybko. U mnie w b.r. dwa grona się wyrównały i tworzy sie ogromny parasol kwiatków.;:333 ;:333
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”