Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

Suppa pisze:A jak Twoje maluchy forumowicz?

Lepiej nie pytać. Nie wytrzymały tego, co ja już przez przeszło 30 lat wytrzymuję. Małżeństwa z blondynką.
Nie powiedziałem żonie, że pomidor jest wrażliwy na mróz :;230 :;230 :;230

Posiałem na nowo
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

Nie powiedziałem żonie, że pomidor jest wrażliwy na mróz :;230 :;230 :;230
Otworzyła okno? Czy wystawiła na balkon w celu hartowania :;230 Tak na marginesie też jestem blondynką dlatego zamęczam Cię pytaniami, ale widzę że chyba jesteś do tego przyzwyczajony :;230 :;230 :;230
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

perdi

Co te pomidory przeszły ? ;:oj
Mózg staje w poprzek :;230
Najpierw zaatakowały je ziemiórki, jak już wydawało się, że się z nimi uporałem, to żona postanowiła mi zrobić dobrze i przewietrzyć mi pokój pod moją nieobecność. Powietrze o temperaturze - 8 * C z uchylonego okna dopełniło dzieła zniszczenia. Ale nie powiem, w jakimś tam stopniu te pomidorki przyczyniły się do pogłębienia doświadczeń przydatnych przy uprawie rozsad. Choćby sprawa ziemiórek. Zaimportowałem je z gotowym podłożem, które okazało się być z niesprzedanych zapasów ubiegłej wiosny . Przestrzegałem przed używaniem starego podłoża i sam wpadłem w te sidła. Ale zostałem wprowadzony w błąd przez kierowniczkę sklepu/ o kolorze włosów już nie wspomnę/. Prawdy dowiedziałem się od znajomego prowadzącego stoisko ogrodnicze, no i nie wypadało mi robić rabanu, bo chłopak miałby przechlapane.
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

To widzisz "nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło" :;230 A jako blondynka zadam pytanie. Czy pomoidory róznych odmian rosnące koło siebie zapylane przez pszczółki nie pomieszają swoich cech ?
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

Pszczółki są pomidorom niepotrzebne ponieważ pomidory są samopylne a ponadto kwiaty ich nie wytwarzają nektaru. Poza tym budowa kwiatu jest taka, że nawet gdyby nektar był i tak pszczoły nie miałyby dostępu do dna kwiatowego. Niektórzy tu twierdzili, że pszczoły i tak siadają na kwiatach pomidorów. Jak żyję nie widziałem u siebie pszczoły na pomidorach. Trzmiele- owszem, bywały. Trzmieli używa sie też w uprawach pod osłonami, ale ich rola zapylająca polega na przenoszeniu na kwiat wibracji jakie nadają ich skrzydłom mięśnie poruszające nimi . Dzięki temu pyłek osypuje się na znamię słupka powodując zapylenie kwiatu.
Do zapylenia obcym pyłkiem, już to przeniesionym przez owady, już to przez wiatr ,dochodzi wtedy, gdy kwiat ma defekt budowy tj nieosłonięty słupek. Najczęściej ma to miejsce w kwiatach staśmionych dlatego z owoców pochodzących z takich kwiatów/ zniekształconych owoców/ nie należy zbierać nasion.
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

Witajcie :wit
po chwilowej przerwie wreszcie będę regularnie na forum.
planuję też wysiać koktajlówki, co by je do doniczek wsadzić i cieszyć się pomidorkami wcześniej niż w lipcu....mam zamiar wysiać Glaciera i mikro Toma, w zeszłym roku najwcześniej były dojrzałe - siane w połowie marca, jedzone w połowie lipca, może w tym roku uda się wcześniej....
pozdrawiam
Iwona
perdii
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4522
Od: 21 mar 2006, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

forumowicz pisze:Pszczółki są pomidorom niepotrzebne ponieważ pomidory są samopylne a ponadto kwiaty ich nie wytwarzają nektaru. Poza tym budowa kwiatu jest taka, że nawet gdyby nektar był i tak pszczoły nie miałyby dostępu do dna kwiatowego.
;:180 Dziękuję bardzo Człowiek uczy się całe życie :D
Joane
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2124
Od: 27 paź 2009, o 23:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Niemcy

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

forumowicz a ja się cały czas zastanawiałam jak Ci idzie uprawa. Czasami myślałam jakie one już duże są. A tu taki numer. :(
Nie pisałam o tym, ale ja 14. 11 też wysiałam kilka moich. Już przepikowane i ładnie rosną. Muszę wstawić fotki.
Mam jednak pytanie. Pisałeś o ziemiórkach. Ja swoje wysiałam też do ziemi do siewu kupionej w listopadzie. Po wysianiu i podlaniu po kilku dniach miałam całe mnóstwo fruwających ziemiórek. Wyłapałam je na żółte tabliczki. Jakie mogły zrobić szkody?
x-p-o
ZBANOWANY
Posty: 10186
Od: 16 lut 2011, o 19:24
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

Te latające muszki są nieszkodliwe. Ich larwy natomiast obżerają najdrobniejsze korzenie.
Awatar użytkownika
GunnarSK
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1774
Od: 1 paź 2009, o 17:10
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warszawa (Chomiczówka)

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

leniawka pisze:Planuję też wysiać koktajlówki, co by je do doniczek wsadzić i cieszyć się pomidorkami wcześniej niż w lipcu....mam zamiar wysiać Glaciera i mikro Toma, w zeszłym roku najwcześniej były dojrzałe - siane w połowie marca, jedzone w połowie lipca, może w tym roku uda się wcześniej....
Może to wyjdzie, zwłaszcza z Mikro Tom, bo Glacier jest chyba gruntowy, chociaż owszem wczesny.
pozdrawiam, Gunnar
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

Gunnar, właśnie Glacier i Micro Tomy mnie miło zaskoczyły w zeszłym roku, zobacz na linka, to te stojące na tarasie i najładniej obsypane kwiatami i owocami...http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 1#p3148021 , dał im radę upał....nie nadążałam z podlewaniem.
pozdrawiam
Iwona
Awatar użytkownika
Rybka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1672
Od: 30 lip 2008, o 14:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Norwegia

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

Iwona, a jak ze smakiem Glaciera?
"Bo trzeba się śmiać, wariatkę grać, szczęśliwą być i z życia drwić"
pozdrawiam Beata
Awatar użytkownika
leniawka
500p
500p
Posty: 507
Od: 27 sie 2010, o 11:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Co można uprawiać w zimie w mieszkaniu?

Post »

Beatko, mnie aż tak smakiem nie zachwycał, ale jako pierwszy gotowy do konsumpcji i tak znikał natychmiast jak się tylko pojawiał na talerzu. Jest bardzo plenny, dosłownie był obsypany kwiatami i owockami, dlatego dla frajdy całej rodzinki zostaje. Ale smaki różne, mężowi bardzo smakował.
Ogólnie polecam.
pozdrawiam
Iwona
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”