Rzodkiewka (Raphanus sativus)Rzodkiew zwyczajna.cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Patrzyłam w Google ;:131 bo nawet nie słyszałam o takim wynalazku ,faktycznie mega to wygląda :)
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 603
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: Rzodkiewka- wszystko Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Są bardzo wygodne i estetyczne.
Kiełkowałam w kiełkownicach, na tackach, w słoikach przykrytych gazą, nawet woreczki lniane kupiłam (ale jeszcze nie próbowałam). I szczerze mówiąc, najbardziej jestem zadowolona właśnie z tych słoików. Są ładne i łatwe w obsłudze.
Największy wybór oczywiście na znanym portalu aukcyjnym. 8-)
Pozdrawiam,Vivien333
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Runda druga.Dzień 8. Rzodkiewka na listki tym razem bez doświetlania. Mix odmian i widać nieco różnicę.
Obrazek

Obrazek
Do jedzenia przycinam nożyczkami. A tutaj wyrwałam żeby pokazać w całości.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Rzodkiewka- wszystko Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

No nie powiem skusiłyście mnie dziewczyny do wysiewu rzodkiewki na listki. Ponieważ nasiona moich rzodkiewek Rondar F1 i Charito F1 są zaprawiane do zabawy wziąłem nasiona odmiany Lada. Dzisiaj trafiły na wacik a prawdopodobnie jutro o ile wykiełkują trafią do skrzynki balkonowej-oczywiście w mieszkaniu. ;:136
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Przemek Wyczytałam ,że odm. Charito F1 i Lada zalecane do uprawy od III-IX. Jeżeli wysiewałeś ich latem to napisz proszę jakie są efekty ? Czy latem lepiej posiać je na stanowisku zacienionym czy bez różnicy. Ja kupiłam właśnie odm. Lidka- też zalecana do uprawy od wczesnej wiosny do późnej jesieni.
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Miałam odmianę Lidka w ub roku, posadziłam zaraz po zimnych ogrodnikach,ładnie wzeszła lecz zaatakowały mi ją glizdy białe :roll:
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Na szkodniki robiłam eksperyment. Podlewałam gnojówką z pomidorów. Na inne z rodziny kapustowatych (kalafior, kapusta)to działa jak podlewałam pod korzeń to śmietka się nie pokazała. Ale rzodkiewka ma krótki okres wegetacji i część jadalna bezpośredni kontakt z ziemią, więc mam spore obawy przed bakteriami. W sumie rzodkiewkę podlewałam tą gnojówką do czasu jak zaczęła zawiązywać zgrubienia. Potem już tylko czystą wodą z nadzieją, że się te bakterie wypłuczą. Robaków nie było, ale dzieciom ani nikomu tych rzodkiewek nie dałam do zjedzenia (sama zjadłam :wink: ). Bezpieczną ochroną jest bariera przed owadami z cienkiej agrowłókniny lub specjalnej siatki. I na tej metodzie się skupię w tym roku.
Awatar użytkownika
Sukulencik36
200p
200p
Posty: 384
Od: 3 gru 2019, o 19:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Słyszałam właśnie o tej agrowłókninie. Może też spróbuję. ;)
Awatar użytkownika
Teresa Pszczola
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 968
Od: 6 sty 2016, o 17:28
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

A czy rzodkiew taką wielką, grubaśną i długą jak w supermarketach sprzdają
to można siać u nas? Bo to japońska Dajkon czy tak? Czy w Polsce jest jakaś tego typu?
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Rzodkiewka- wszystko Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Ja w tym roku ponownie spróbuję wysiać rzodkiewkę i zawalczę o nią z małymi paskudami, które w zeszłym roku mi ją całą pożarły - pchełki. Przykryję agrowłókniną i poczekam. Bo chyba nic lepszego na te małe stworki nie ma przy tak krótkiej wegetacji, jaką ma rzodkiewka? Mam nadzieję, że w tym roku wygram tą walkę ;:223 Planuję kilka odmian ale teściowa zachwala Carmen a nigdy jej nie miałam więc w tym roku będzie po raz pierwszy. ;:209
Pozdrawiam Ewcia :)
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Teresa Pszczola Bez problemu można kupić nasiona rzodkwi białej i posiać (pewnie taka długa jak w sklepie to nie urośnie :wink: ). Tutaj jest wątek o niej viewtopic.php?f=42&t=91916&start=17
fridka27 Carmen jest OK -moja ulubiona pozycja, ale dłużej dorasta. Warto posiać równocześnie jeszcze odmiany o wydłużonym kształcie Opolanka , Mila, Silesia-one są wcześniejsze. Ja do tej pory kupowałam nasionka właśnie takie dla amatorów, dostępne w pobliskim sklepie. Ale marzy mi się wejść o poziom wyżej :) i zaszaleć z nasionami dla profesjonalistów ;:3
fridka27
100p
100p
Posty: 104
Od: 25 kwie 2017, o 07:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Rzodkiewka- wszystko Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Dziękuję Telimenka za radę. Skorzystam i dokupię którąś z tych, które mi poleciłaś. A co myślicie o tych kolorowych rzodkiewkach tzn. żółtych, białych, fioletowych. Pic na wodę czy warto kupić? Co roku miałam najzwyklejszą rzodkiewkę jaka wpadła mi lub mężowi w rękę ale w tym roku chcę siać nieprzypadkowe odmiany rzodkiewki.
Pozdrawiam Ewcia :)
kulka79
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 11 gru 2019, o 23:46
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Rzodkiewka- wszystko Raphanus sativus-Rzodkiew zwyczajna

Post »

Z kolorowych wysiewam też odm. Malaga i Zlata, obie polecam. Smaczne i ładnie wyglądają w sałatkach.
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”