BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Pierwsze dwa selery wczoraj przywiozłem do domu. Jak na moje możliwości są piękne. :)

Obrazek

Wczoraj też zebrałem kolejny zzbiór fasoli z orzełkiem. Jest na tyle wilgotno, że strąki dotykające ziemi podgniwają. Wcześniejsze zbiory już wyłuskane.

Obrazek

Obrazek

Zebrałem pietruszke. Z mniejszych planuje zrobić domową vegete, a większe powędrowały do piwnicy. Co ładniejsza natka została posiekana i zamrożona.

Obrazek

Obrazek
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Jak robisz domową vegetę ?
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Nie jest to nic że tak powiem wymyślnego. Tarkuje lub siekam standardowe warzywa, które lądują w zupie, czyli: marchew, pietruszke, seler, natke pietruszki, lubczyk. Jeśli mi coś wpadnie fajnego, co by urozmaiciło, to również dodam ale raczej to jest główną bazą. :)


Wczoraj przywiozłem buraki. Najpierw były to dwie torby ale jak kuzyn zobaczył, że jade to zapytał czy zbieram więcej to przy okazji mi podrzuci. Ogólnie nie było takiego planu ale skorzystałem z propozycji.

Obrazek


Obrazek
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

BobejGS pisze:Nie jest to nic że tak powiem wymyślnego. Tarkuje lub siekam standardowe warzywa, które lądują w zupie, czyli: marchew, pietruszke, seler, natke pietruszki, lubczyk.
Zamrażasz to czy suszysz?
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Ah, faktycznie nie dodałem. Susze. :)
Awatar użytkownika
ullak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1666
Od: 10 mar 2015, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kozienice

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Można też zasypać sporą ilością soli i trzymać w słoiczkach w lodówce. Podobno dobrze się tak przechowuje. Ja w tym roku pierwszy raz próbuję tej metody.
Słomiany zapał, czyli u leniwego ogrodnika
Tilling the soil is the equivalent of an earthquake, hurricane, tornado, and forest fire occurring simultaneously to the world of soil organisms.
USDA
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Moja babcia tak robiła dla całej rodziny. Soli było tyle że zupy już nie trzeba było solić. Ale słoiki stały w piwnicy, nawet nie w lodówce i trzymały się super.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 603
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

BobejGS pisze:Po zeru ale kierowałem się tunelem kreta. ;:306 Inaczej nie szło nawet łopatki wbić, a i tak mnie dłoń boli od dłubania w ziemi. ;:224
;:112

Najważniejsze, że urosło. ;:215

Jak już znajdziesz patent na sklonowanie się, to daj znać, bo choć mam o wieeele mniejszy areał, to mam identyczny problem i spostrzeżenia....
I jeszcze coś.... Pomyśl nad jakimś innym hostingiem, bo szkoda tych znikających fotek, które zamieszczasz. Bez nich wątek już nie tak atrakcyjny, jak się tu zajrzy po czasie.
Masz ciekawe patenty. Warto by je zachowac na dłużej.
Latem nie miałam kompletnie czasu, bo jak Ty, często wracam z pracy po 19-tej i ledwo mi czasu wystarcza, żeby te wszystkie pojemniki podlać przed nocą. A teraz zaglądam do Twojego wątku i znów połowy zdjęć nie udało mi się zobaczyć. :(
Za to, to, co zobaczyłam, daje po oczach. Piękne plony!
Pozdrawiam,Vivien333
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Wiem o tym niestety ale z mojego trybu funkcjonowania, tzn ciągle po za domem, mam dostęp do forum i hostingu głownie przez tel i tu już tak dużego wyboru nie ma. Albo coś ciężko ładuje zdjęcia albo szybko znikają.

Dziś może uda się przed zmrokiem zerwać coś fasolki, bo już miałem dwa podejścia po pracy ale mimo iż udało się szybciej wrócić, to znowu teraz szybciej ciemno się robi. ;:124

Mam też w planach w najbliższym czasie wybrać marchew, coś buraków, sprzątnąć poletko dyniowe, by w weekend ruszyć z dynią na konkurs i zacząć wysadzanie dymki cebuli zimującej.

Obecnie mam małą zagwozdke z truskawkami, które zamówiłem i na dniach dotrą, czy kłaść pod nie agrotkanine, czy zyskać miejsce między nimi na cebule właśnie. Przez pomyłkę w wiadomości zamiast 10kg mam jej 20kg i się robi pewna zagwozdka. ;:306
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 603
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Rozumiem. Sama zaniedbuję/chwilowo porzuciłam swój wątek ze względu na brak czasu i kłopotliwy sposób dodawania zdjęć. Też mam wybór: pisać i na szybko wrzucać fotki wiedząc, ze za chwilę ich nie będzie, albo poczekać, aż będzie więcej czasu na wybranie i zamieszczenie zdjęć na hostingu, a później wgranie ich tu. Ja wolę ta druga metodę, bo jednak wątki ogołocone ze zdjęć bardzo zniechęcają do lektury.
Próbowałam czytać stare wątki sprzed czasu, kiedy Fotosik pokasował fotki i przyznam, że nie mam dość samozaparcia i chyba wyobraźni mi brakuje, żeby zobaczyć oczami duszy to, co autorzy opisują na nieistniejących obrazkach.
Idzie jesień, będzie więcej czasu, to siądę i wrzucę to, co zgromadziłam w sezonie.
Jeszcze się zastanawiam (bo nie pamiętam, co mówi na ten temat regulamin), jak sprawa wygląda z pokazywaniem zdjęć, czy odsyłaniem do nich na Instagramie... :roll: Może to jakiś sposób, żeby dotrzeć do fotek konkretnego forumowicza?
W tej aplikacji wklejanie i pokazywanie zdjęć jest szybkie i proste. Niestety, nie da się ich wkleić na Forum. :( Za to, jak byśmy podali swoją nazwę na Instgramie, to można by łatwo odnaleźć fotografie danego użytkownika...
A truskawki z cebulą, to fajny pomysł. Zamiast szmaty daj słomę, albo zrębki.
Pozdrawiam,Vivien333
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Nad tym właśnie coraz bardziej się zastanawiam. Szkoda mi tej dymki teraz, a dwie pieczenie na jednym ogniu, to też w sumie fajnie. Zwłaszcza że tak czy siak trzeba tam skoczyć i doglądnąć.

Sporo mam zagwozdek ostatnio odnośnie obsady działki. A tu jeszcze doszła cebula zimowa, nie wspominając, że już niedługo czosnek.

Muszę jakoś się ogarnąć. :D
Awatar użytkownika
vivien333
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 603
Od: 11 paź 2015, o 12:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Czosnek podobno też dobrze jest sadzić z truskawkami.
Ja wiosną miałam je razem, ale to tylko donicowe uprawy, no i zarówno cebulka, jak i czosnek były pożerane na zielono.
Pozdrawiam,Vivien333
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: BobejGS- Walka z przeciwnościami, czyli warzywnik Błażeja cz.4

Post »

Czosnek też był na myśli..

Sezon dyniowy zakończony. :) Wynik 416kg to nawet fajny wynik w skali tegorocznych wyników w Polsce ale niedosyt zostaje, że mogło być ponad 500kg.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tymczasem na działce w każdej możliwej chwili zbieram warzywa korzeniowe i ogarniam działkę. W ten weekend tylko w sobotę działałem, bo w niedziele był konkurs ale za tydzień na pewno i w niedziele będe działał, bo sadzonki czekają na wysadzenie, a i w tygodniu dzień już tak krótki, że praktycznie wracam o ciemku, także nie ma innej opcji, by w miarę nadrabiać zaległości, a nie dać sobie za dużo też w kość po całym tygodniu w pracy.


Wczoraj o ciemku przy lampce zrywałem fasolkę szparagową. Wszystko nawet byłoby ok ale do światła gnało tyle muszek, że to jakaś masakra była. :D

Obrazek

Obecnie systematycznie wybieram marchew, pietruszkę, buraki i seler. Czeka na wysadzenie cebula zimująca z dymki. Niedługo czas myśleć o czosnku.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”