Pomidory w donicach cz.4

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
babcia 102
100p
100p
Posty: 129
Od: 23 sty 2013, o 19:22
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Nie są zbyt wysokie,uprawiałam w dużych donicach i dały rade nawet na balkonie.
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Które odmiany fajne do doniczek dostanę w ogrodniczych sklepach najczęściej? Też bym chciał pierwszy raz coś uprawiać w donicach :tan
Awatar użytkownika
krabik
200p
200p
Posty: 296
Od: 28 gru 2021, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Ja sadziłam do doniczek te odmiany sklepowe - Venus, Vilma, Gartenperle, Ola Polka, Betalux. Rosły i owocowały bezproblemowo.
Anna
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

A ktora z nich była najwcześniej? 10l donica da radę? Olka1 polka, vilma, betalux akurat widziałem jakiś czas temu, dzięki.
Awatar użytkownika
krabik
200p
200p
Posty: 296
Od: 28 gru 2021, o 16:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Były siane w różnym czasie, Venus w połowie lutego, rósł ładnie bez doświetlania, nie wybiegał. Ta odmiana jest krępa, zwarta, z fajnymi pomarańczowymi owocami. To typowy pokojowy pomidor, w smaku nie powala, ale cieszy oko i da się wrzucić do sałatki. On rósł w niedużej doniczce, może 3l. Natomiast pozostałe (Betalux i Ola Polka) siane w połowie marca, z nich Betalux pierwszy owocował. Siedziały w skrzyni ze sklepu budowlanego, takiej do mieszania zaprawy, a skrzynia była na tarasie. Chyba 5 krzaczków w niej pomieściłam. Owocowały dość wcześnie, sąsiadka przychodziła i dziwiła się, że u mnie pomidorki się wybarwiają, a u niej w folii dopiero rosną:) Smak też był w porządku.
Dlatego donice 10l w zupełności wystarczą, bo to są karłowe pomidory.
Anna
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Kupiłem 10l donice i betalux, venus wysiew za tydzień bedzie jak coś pójdzie nie tak to powtórzę pod koniec lutego .
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8512
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Bigbluee , Karlik ma za mało światła .
A jaka temparatura na parapecie ? Być może za niska i dlatego słabo kiełkują .
deltoro
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 804
Od: 10 mar 2017, o 22:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Słupsk

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Bigbluee,
Podłóż coś pod pojemnik, tak aby rama okna nie ograniczała światła.
pozdrawiam,
Tomek
Awatar użytkownika
Świnka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 424
Od: 8 mar 2009, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków Nowa Huta

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

deltoro pisze:@jonatanka Asia
Podniosę temat dwarfów sprzed przenosin serwera.
Krótkie przypomnienie
- czy każdy karłowy to dwarf?
- anglojęzyczne nazwy karłowych jako dwarfy
Dyskutowaliśmy, czy dodawanie przez sprzedawców/hodowców słowa 'dwarf' do karłowych jest prawidłowe. Trzymając się definicji projektu DTP (Dwarf Tomato Project) nie każdy pomidor karłowy jest dwarfem. [...] Sam sugerowałem wcześniej, że dodanie słowa "dwarf" dla odmiany karłowej byłoby dobrym rozwiązaniem. Niestety definicja określa konkretnie cechy dwarfa.
Rozumiem ideę DTP, skomentuję to od strony lingwistycznej. Powinniśmy owe pomidorki, z listy odmian, po polsku nazywać karłowymi lub karłowatymi, bo te przymiotniki są odpowiednikami znaczeniowymi słowa "dwarf". A te odmiany, które w projekcie nie będą do dwarfów zaliczane, nazywać po polsku inaczej. Np. pomidory niskie. Wtedy nie będzie bałaganu.
Pozdrawiam, Ilona
ogrodnik2
50p
50p
Posty: 65
Od: 24 lis 2019, o 17:00
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Hej, czy możecie mi doradzić co będzie lepsze, planuje około 15 pomidorów na tarasie w donicach około 15l , może dam większe, czym lepiej wypełnić doniczki
substratem torfowym odkwaszony taki w bialozielonym worku 250l, można go kupić za około 40zl. Czy może zwykłym torfem odkwaszonym ? Torf cenowo wypada drożej.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

W zwykłym torfie da się, tylko pilnuj wilgotności, bo torf łatwo ulega przesuszeniu. No i składników odżywczych nie ma - trzeba pilnować nawożenia.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Sylwester88
200p
200p
Posty: 443
Od: 14 sty 2022, o 13:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Łuków

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Wysiew micro odmian do donic w lutym był złym pomysłem, 70% odmian wyglada źle ,kilka tylko dało rade mało światła znieść jako tako. Bedzie nowy wysiew razem ze wszystkimi po 15 marca. No nic spróbowałem i teraz wiem że nie warto.
dariadarla
50p
50p
Posty: 53
Od: 9 mar 2021, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Pomidory w donicach cz.4

Post »

Zawsze można próbować doświetlać. Jak ma się lampy to raczej powinno wypalić ;) Ja też sieję dopiero jak już wiem, że będzie dostatecznie słońca. Bo co to da, że przygotuję ziemię, zadbam o ilość próchnicy, wydam kasę na florahumus, a się okaże że słońca tyle co kot napłakał :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”