Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.8

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sky12
200p
200p
Posty: 258
Od: 10 wrz 2016, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie - Kraina lasów i jezior

Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.8

Post »

Poprzednia część jest tu :arrow: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... &start=938

Od wczoraj wieczorem zaczęło padać z przerwami. Główne strefy opadowe mnie raczej miną ale i tak dużo popada, gorzej będzie od Dolnego Śląska, przez Wielkopolskę po Pomorze. Tam może dosyć mocno popadać. Dzisiaj dyni nie mierzyłem. Jest opatulona z każdej strony kocami, żeby trzymała ciepło z zeszłych dni i w bunkrze z foli żeby jak najmniej wody się przedostawało do dyni.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

U mnie leje od wczesnego poranka do teraz. Trochę obawiam się tych deszczy. Dzisiaj pojadę ocenić sytuacje.
Awatar użytkownika
Sky12
200p
200p
Posty: 258
Od: 10 wrz 2016, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie - Kraina lasów i jezior

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Oby od deszczu dyni nie rozsadziło. Przez te pęknięcia skórki straciłem bardzo dużo na wzroście, codziennie tracę kilka kilogramów ( łącznie straciłem kilkadziesiąt kg), eh szkoda gadać :shock:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Straty zawsze będą i każdy je ponosi. Jeden od stwardniałej skórki, inny od wymycia składników przez deszcze, inny przez brak słońca, itp itd. Taka to już jest zabawa.
Awatar użytkownika
Sky12
200p
200p
Posty: 258
Od: 10 wrz 2016, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie - Kraina lasów i jezior

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Najgorzej że to problem, który mogłem szybko zniwelować, tylko po prostu brak wiedzy. Teraz wiem co to spowodowało. Miałem szansę szybko zareagować ale cóż. ;:14 Tak naprawdę to mój pierwszy sezon z dyniami AG gdzie wzbogaciłem ziemię(mam 4klasę). Wynik niezły, jakaś satysfakcja jest. Przez ten sezon dużo się dowiedziałem. Kolejny sezon będzie znacznie lepszy. Po studiach wracam z dynią 600kg :;230
Nie ma bata, taki wynik musi być. ;:134
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

A Ja na spokojnie. Z roczku na roczek jak będe swój PB przebijać, to będe bardzo zadowolony. :D Dziś znalazłem chyba 30kg podrzutka, bo go wytaszczyć nie mogłem w tym deszczu z poletka i inne mniejsze dynie, więc może przyrost podskoczy, choć i tak jak na te temperature jest dla mnie ok(6kg dziennie). Oby tylko nie przyrosła za dużo. ;:224
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Moja przez ostatnie kilka dni OTT 3...
Wczoraj zerwałem kilka liści z białym nalotem, dziś też kilka jest, ogólnie krzak umiera, inne dynie też, tykwa żółknie. U mnie zbliża się koniec sezonu dyniowego.
Pomidory również padają, robią się czarne łodygi... W zeszłym roku 2 września dynia została odcięta, w tym jeszcze ze dwa tygodnie potrzymam.
Pomiar dzisiejszy to OTT565. Plan został osiągnięty jaki sobie założyłem. Dynia dostała ostatni oprysk kristalonu z florovitem. Jutro rozbiorę namiocik, bo chyba słońca prędko nie będzie...
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Najważniejsze że plan został osiągnięty, za co Tobie gratuluje. ;:333 Chyba to jest najważniejsze. W każdym razie Ja tak o tym myśle.
Awatar użytkownika
mdabr
200p
200p
Posty: 249
Od: 12 paź 2014, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zarzecze, powiat jasielski, podkarpackie
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

U mnie tez plan osiągnięty. Miała być dynia AGP +400kg - są dwie, squash miał być +200kg, też jest (nawet +300kg). Już powoli zaczynam przygotowania do następnego sezonu, jutro najprawdopodobniej powycinam pędy boczne i zostawię owoce na pędach głównych. Dziś na 2095 pojawiło się kolejne pęknięcie obok poprzedniego (na szczęście jest mniejsze niż to pierwsze).

Jaki poplon polecacie na ciężką, gliniastą ziemię IV klasy? Na zimę na pewna będzie wysiane żyto ale chciałbym teraz wysiać coś jeszcze. Pierwsza myślą było wysianie lucerny (rozluźnienie gleby ze względy na bardzo głęboki system korzeniowy) oraz gorczycy (duża ilość masy zielonej). Ale lucerna rośnie chyba znacznie wolniej i obawiam się, że zostanie przygłuszona przez gorczycę (kiedyś pod trawnik siałem gorczycę z facelią i ta druga została niemal całkowicie zagłuszona przez gorczycę).
Pozdrawiam, Mateusz
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
RingoJelcz
200p
200p
Posty: 343
Od: 1 mar 2012, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lesznowola

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Dokładnie tak jest. Założyłem sobie setkę, a te 120 to byłoby miłe zaskoczenie. Więc jest miłe zaskoczenie.
Choć nie powiem, że nie mam nadziei na jeszcze 5 kg...

Przygotuję się lepiej na następny rok i podniosę poprzeczkę o jakieś 50 kg. Teraz myślę jak ją dokładnie zważyć, waga łazienkowa powinna wytrzymać...
Trochę Wam zazdroszczę miejsca w warzywniaku, mógłbym zaszaleć:)
Odezwę się po oficjalnym zważeniu podsumowującym.
A tymczasem powodzenia i kilogramów!
Awatar użytkownika
Sky12
200p
200p
Posty: 258
Od: 10 wrz 2016, o 22:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Lubuskie - Kraina lasów i jezior

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Mdabr mam gorczyce na swojej ziemi piaszczystej z domieszką gliny. Szału jeśli chodzi o masę zielona nie robi. Kiedyś siałem rzepak i lepszy był efekt, do tego czasem robiłem mieszankę bobu i fasoli oraz łubinu na mniejszych obszarach i dobrze to wzmacniało glebę. Podstawa to obornik i jeszcze raz obornik oraz kompost. Nie ma lepszego naturalnego nawozu.
Awatar użytkownika
mdabr
200p
200p
Posty: 249
Od: 12 paź 2014, o 17:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zarzecze, powiat jasielski, podkarpackie
Kontakt:

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Może spróbuje łubinu (tak jak pisałem siałem kiedyś pod trawnik i rosła bardzo ładnie, może zrobię mieszankę łubinu i gorczycy).

Kompost się u mnie robi, ale klasyczna metodą bez ciągłego przewalania więc będzie gotowy najwcześniej w przyszłym sezonie. Mam też zamówioną ziemie popieczarkową na jesień (pewnie zamówię jeszcze jeden samochód na wiosnę).
Pozdrawiam, Mateusz
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
ogrodnikk
500p
500p
Posty: 574
Od: 25 maja 2012, o 23:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Dynia olbrzymia - wszystko o uprawie giganta cz.7

Post »

Ile płacisz za ten podkład popieczarkowy? U mnie też pada tyle że jakoś bardzo mokro nie było to się nie stresuję. Bardziej martwią mnie temperatury koło 12 w dzień :/ oby się poprawiło. Co do poplonu też myślałem o łubinie bo akurat mam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”