Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4 (2022 i 2023r.r.)

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
Zablokowany
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 981
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Ogólnie to moje propozycje na przyszły sezon do tunelu: Honey moon ,Katia, Czekista, K37 ,Bycze serce z noskiem, Bycze serce rozowe, NN duże, Tłuste policzki, Winogronek, E06, Kievlianka, K142
Najbardziej mnie ciekawi Kievlianka, jak i k142- niestety tu jest problem z nasionkami, chciałbym zdobyć rozszczepienie Faworyta wersje malinową.

W grunicie:
Aussie, brandywine SS, k37, anna russian

Czyli trochę nowości i stałe odmiany.
Piotr
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8517
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Byczę Serce z Noskie czarne ?
rolnik90
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 981
Od: 7 kwie 2011, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wierzbica

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Tak, krzak duży, plenny, pomidor nie ciapieje.
Wszystkich krzaków będę miał 56, przecierowych 14 - San Marzano Redorta. A Ty Aniu masz jakieś fajne odmiany w tym roku ?
Piotr
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8517
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Znam To Czarne Serce , u mnie w tym roku był najwcześniejszy z czarnych .
Dobrze wypadł Czernomor liście regularne , Sweet Marmande . Czarna Zośka
też całkiem dobra , ale widać że jeszcze odmiana nie ustalona .Miałam dwa
krzaczki i trochę się różniły .
Czarne odmiany Faworyta też do powtórki . Bardzo plenny Kas21 . Listy jeszcze
nie mam .
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2040
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Piotrze, tak wysłałeś mi bycze serce z noskiem. Dziękuję, nie omieszkam zasadzić. :)
Na przyszły sezon mam już więcej odmian, niż potrzebuję, więc za bizona na razie podziękuję.
Moje typy w dużej mierze pokrywają się z Twoimi i Ani. Ciekawe dlaczego... :lol:

Czy "Bycze serce z noskiem od Piotra" i "Czarne serce z noskiem od Ani" to przypadkiem nie to samo?
Pozdrawiam, Jacek
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Ania , tak to ten pomidorek.
Wracając do Smordiny to w tłumaczeniu na Polski znaczy porzeczka. Natomiast Johannisbeere tomaten to nic innego jak pomidor porzeczkowy. Rosjanie przetłumaczyli na swój rodzimy język wyraz porzeczka co znaczy smorodina i tak powstała taka odmiana. W Niemczech ta odmiana nazywana jest dzikimi pomidorami .Prawdopodobnie rośliny te pojawiły się w wyniku krzyżowania z dzikimi pomidorkami koktajlowymi - w rezultacie pojawiły się krzewy z małymi owocami wielkości porzeczki.
Nasionka juz wysłane do mnie. :)
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8517
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Asiu , szybka jesteś . W takich sytuacjach daję sobie kilka dni , ale i to nie pomaga . :oops:
Chyba wysieję jakiegoś mikrusa by odgonić pokusy np.Blaue Zimmertomate . Smakuje jak
fioletowe pomidory .
Bycze i Czarne Serce to ta sama odmiana . Jedna uwaga , serca a tym bardziej czarnego nie
wolno przeazotować . U mnie nie pękał i owocował obficie . Zrywać gdy mamy wrażenie , że
jeszcze mu trochę brakuje .
karion
500p
500p
Posty: 522
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

bioy pisze:Obrazek
Będę pierwszy raz sadzić pomidorki i mam ziemie czarną/szarą glinę.
Z tego co widzę u ciebie też są posadzone w glinie i ładnie wyglądają. Czy u ciebie dostały jakiegoś kompostu lub ziemi do środka ?
Myślę czy bujać się z zakupem dodatkowej ziemi ,bo nie ukrywam ,że szkoda mi dopłacać do biznesu.
Awatar użytkownika
jonatanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3254
Od: 4 mar 2012, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Karion mam podobna ziemię. Ale nie ważny wygląd ziemi , tylko to co dostanie ta ziemia. Dodaję kompost, obornik granulowany i w sezonie zasilam . Tak więc ,wiosenne przygotowanie gleby pod warzywa jest kluczowe dla prawidłowego wzrostu roślin i przyszłych plonów. Bardzo istotne jest pobranie próbek gleby do analizy, na potrzeby nawożenia.
przemek1136
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6622
Od: 10 mar 2008, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Za Lublinem, za Rzeszowem.. Lubartów

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z uprawy pomidora Gourmansun F1 (HMC 44171)?
Awatar użytkownika
bioy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2040
Od: 7 maja 2012, o 12:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie 356 m.n.p.m.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

karion, to był mój pierwszy sezon uprawy w tunelu, ziemia w tym miejscu wcześniej nie uprawiana, kwaśna, uboga i jak zauważyłeś ciężka.
W sezonie 2021 wysiałem tam jakąś mieszankę poplonową, skosiłem dołożyłem 5kg kilkuletniego obornika bydlęcego na m2 i całość jesienią przekopałem, na górę oprysk rosahumus (pod deszcz), wczesną zimą wapnowanie.
Wiosną 2022 budowa tunelu, kompost, ponownie rosahumus.
2 tygodnie przed sadzeniem rozsady Yara mila Hydrocomplex w sporej dawce. W sezonie kristalony, calcinit, dolistne łatanie niedoborów.
To tak w skrócie ;:108
Badanie gleby sprzed tygodnia pokazało, że żarłoki zjadły wszystko, więc przekopałem obornik w dawce 6kg/m2, rosahumus.
Wiosną znowu dam kompost i nawozy mineralne. W ten sposób za kilka lat ziemia będzie już nieco inna... :wink:
Pozdrawiam, Jacek
karion
500p
500p
Posty: 522
Od: 5 maja 2022, o 02:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Nie nastawiam się na żadne sukcesy. Chciałbym sprawdzić wpierw czego mogę oczekiwać od tej ziemi bez większych nakładów kombinacji i zwyczajnie obserwować.

Co do zasilania to w planach obornik a kompost jakiś tam mały dopiero otworzyłem , ale mało tam bywam , więc z regularną produkcją odpadków jest marnie i pewnie minie 2-3 lata zanim cokolwiek uzyskam.
Zdecydowałem się na prymitywne pomidory takie jak rumba,koralik,malinowy smaczek i eksperymentalnie posadzę abruzzo,faworyta i złotego ożarowskiego. Większość sadzonek oddam i tak mamie na jej działkę która sadzi w piasku ostatniej kategorii i nawozi wyłącznie obornikiem i słyszałem coś o wapnowaniu , ale tam kwaśna ziemia a u mnie zasadowa. Ma co roku kupę pomidorów. Podlewać też jako tako nie będę ,bo tam w tej ziemi sporo wilgoci i postawie na ściółkę z tego co znajdę.
Szukam tego co będzie akceptować tą ziemię jaka ona jest.
Mam takie podejście nic na siłę oprócz borówki ;)
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 989
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jakie odmiany pomidorów na przyszły sezon cz.4

Post »

Tak samo jak przy sadzeniu borówek na glinie można posadzić pomidory. Po prostu trzeba wymienić podłoże dla strefy korzeni, coś jak sadzenie w donicy.
Red pear sadzę na sypkim piachu w dołki średnicy 30cm i głębokości 50-60cm wypełnione od dołu nieprzerobionym kompostem a wyżej ziemią próchniczą (razem 10-15 litrów).
Trochę przy tym roboty, ale później mniej podlewania ( brak korzeni podpowierzchniowych).
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”