Ogórek - polecane odmiany cz.1

Warzywa w gruncie i pod osłonami.
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Widziałem zdjęcia Atomic i jest dużo tzw bombek. Pełno sałaciaków więc szukam dalej innej lepszej :wink:
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Ja również widziałem u kilku plantatorów i były to ładne wyrównane ogórki, więc pewnie punkt widzenia, zależy od punktu siedzenia. :wink:
rafalpl85
100p
100p
Posty: 102
Od: 12 paź 2020, o 20:50
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Widziałem zdjęcia Atomic i na każdym było pełno przerośniętych i bombek. Ogórek jasny ale ogółem nie prezentuje się dobrze. Być może szybko przerasta albo po prostu taki jego urok. Niestety z takim rośnięciem jest to ogórek nie dla mnie.
Awatar użytkownika
iwusiak1
50p
50p
Posty: 63
Od: 16 lis 2012, o 09:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

weczesna odmiana

Post »

Wczesna odmiana ogórków
Czy jest jakaś wczesna odmiana aby udała mi się jeszcze w tym roku ?
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8523
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

:wit iwusiak1 , z moich doświadczeń w sytuacji gdy zależy nam na czasie należy
wybrać odmianę bardzo wczesną partenokarpiczną .
Tradycyjna odmiana potrzebuje więcej czasu by wejść w pełnię owocowania .
Telimenka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1838
Od: 29 sty 2015, o 15:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Odmiana Brawo F1 partenokarpiczny. Wysiałam 25 kwietnia na rozsadę, posadziłam do gruntu 1maja, zbiory od 25 czerwca do teraz i zobaczy się jak długo jeszcze pociągną. Nie pryskane niczym. Śremski idzie łeb w łeb z Brawo, ale trochę mniej plenny. Oba odmiany pyszne : kiszę , konserwuję i na surowo. Mimo suszy (2 tyg. nie padało) nie podlewam i nie są gorzkie ani krzywe.
anulab
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8523
Od: 22 lut 2011, o 18:41
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: województwo mazowieckie

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Okres jaki upływa od wysiania ogórka do wejścia w owocowanie uzależniony jest też od pory roku .
Wiosną tych dni jest więcej niż latem .
demeter1
200p
200p
Posty: 251
Od: 30 kwie 2011, o 17:01
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Witam,
Ja też pochwalę Brawo F1. Nigdy nie mogłam się dochować ogórków z pola/grządki (mam bardzo mały ogródek - do przykrycia chusteczką do nosa :wink: ). Szukałam czegoś pod folię i za radą z FO kupiłam nasiona Brawo F1. Posiany w kwietniu do torfowych doniczek, posadzony w maju pod folię, w pierścienie, owocować zaczął w czerwcu, przed sałatkową Tessą. Mam 4 pierścienie, w sumie może 15 roślin, zakisiłam 20 słoików ogórków, co dwa dni 3-5 słoi. Może to nie dużo, ale po moich wieloletnich ogórkowych porażkach ogromny sukces. Owoce są kształtne, bez bombek, goryczy, zielone nie za mocno, nie za słabo, jak trzeba. Nie wiem jak długo będzie plonował, zazwyczaj ogórki (ale to były sałatkowe, gładkie) miałam bardzo długo: do września, października, ale zobaczymy. Póki co jestem bardzo zadowolona :D
pozdrawiam zielono Beata!
Wymienię
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Moja siostra z Polski zaraportowała mi, ze z trzech odmian ; Alianz, Bara i Monisia najmniej plenny jest Bara.
W tym roku mam tylko mini ogródek; 8 szt pomidorów , fasolkę Unidor wysiałam dopiero po przylocie i ogórki Bara - rządek na 1,5 metra. Owszem nie jest źle, kisze ale mam ogromny kłopot z koprem. Nigdzie nie ma świeżego kopru z baldachami. Ratowałam się samymi nasionami z własnego ogródka, wymłóconymi pare lat temu, teraz dokładam do słoików jeszcze zielony koperek, mam obawy czy wyjdą mi te kwaszeniaki takie jak przez inne lata ?


Obrazek
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Gieniu!

Pozdrawiam "ze starego kraju".
U mnie ogórki Kronos i Julian dopadło choróbsko.Ale trochę zdążyłam zakisić.
Na sznurkach mam odmianę Alianz,który to pomału zaczyna mieć owoce i kwitnie.
Opryskałam je jak do tej pory 2 razy Limocide,które to odstrasza różnego rodzaju szkodniki.Na ile to pomogło dopiero się okaże.Podkusiło mnie posadzić koło drzewa typowo "parkowego",które to codziennie
zrzuca liście.Nie znam nazwy.U Ciebie widzę (odpukać w niemalowane ) zdrowe pędy.Czy one rosną na południowej ścianie?
gienia1230
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7461
Od: 17 kwie 2008, o 11:49
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Okolice Dębicy

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

To jest zachodnia ściana garażu, tutaj nie ma mączniaka ( póki co ), ale jest inna choroba , tez pojawiają się żółte plamki, ale takie bardziej rozlane. Nie ograniczone nerwami liscia. Nawet nie sprawdzam co to, i tak nie mam tu żadnych preparatów oprócz oleju neem. Na szkodniki raczej. Gorsze są szkodniki. U synowej najazd zmienika lucernowca ( w troszkę innych niż Polska wersja barwach, w amerykańskich), u mnie widziałam już stonkę kukurydziana i pierwsze efekty ich odchodów - bakteryjna choroba powodująca wiedniecie całych pędów.
Wczoraj siostra była uprzejma poinformować mnie, ze rozbiera konstrukcje i ściąga siatkę. Rany julek ! Wyleciałam z kraju 12 lipca, ogórki były w szczycie owocowania ! Raptem 16 dni i co? Padły! A przecież uparła się pryskać drożdżami i nie powstrzymało to choroby??? Przyznam , ze nie potrafiłam się powstrzymać i musiałam to powiedzieć ? a nie mowilam? !
Pozdrawiam! Gienia.
Awatar użytkownika
Maraga
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2584
Od: 5 lut 2011, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

Gieniu!

Być może drożdże zamiast pomóc zaszkodziły ogórkom.
Może gdyby podlewała a nie opryskiwała przeżyły by.

Ten rok to taki dziwny.U mnie też wszystko żółknie.Szczególnie ziemniaki widać kończą żywot.W cebuli wyrosły samosiejki słonecznika.Wczoraj zauważyłam,że w połowie zbrązowiały i zakończyły żywot.A już kwitły.Nie wiem czy to choroba,czy jakieś stworzenie ( czyli sarna ) nie ogryzło.

Pozdrawiam i życzę udanych plonów.
Maria.
Awatar użytkownika
BobejGS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13631
Od: 31 lip 2013, o 17:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Grzybno Wlkp
Kontakt:

Re: Ogórek - polecane odmiany

Post »

U mnie w tym roku ogórki z dnia na dzień strzelił i rzekomy i plamistosc. W sumie nawet nie mam zbytnio potrzeby ratować, bo sporo już słoików nazaprawiane, a jeszcze się coś zbierze.


Szkoda tylko kopru i chrzanu, które wyjątkowo obrodziły w tym roku ale jak jedno rošnie, to drugie za to kiepsko, jak to mawia moja mama. ;:306
Zablokowany

Wróć do „Uprawy WARZYWNICZE”