Do Moderatora

Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Wyjaśnię - nie chce wątku róż historycznych dzielić na typy i dla każdego np róż burbońskich robić osobny wątek. Po drugie - każda z osób mających je w ogrodzie może mieć na tą samą odmianę trochę inne spojrzenie. Po trzecie - te róże trochę umykały nam w wątkach ogrodowych i prywatnych różanych - każdy kto chciał poszukać danej odmiany musiał przeglądać dużo materiału. W tej chwili każdy ma jeden wątek gdzie może zobaczyć jak różnie może zachowywać się dana odmiana lub też że dana odmiana zarówno rośnie i kwitnie tak samo w różnych ogrodach i warto ja kupić - tu przykładem będzie Mme Plantier. Mam nadzieję że rozumiecie teraz do czego zmierzam - chce pokazać dzięki Waszej pomocy - tą małą różnicę i wtedy przeglądając różne zdania warto zdecydować się czy dana odmiana nam się podoba. Oczywiście - Wasze uwagi przyjmuje.
Awatar użytkownika
ewamaj66
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 21497
Od: 19 lut 2011, o 16:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Warmia

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Mnie podoba się pomysł wątków "kolorowych". Mnóstwo osób dobiera róże w ten sposób. Nie wszyscy interesują się tym, kto różę stworzył, ale barwami róż jak najbardziej.
Pozdrawiam-Ewa
Spis treści ,
Mój fijoł 16
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

No cóż, w takim razie ja należę do mniejszości, bo informacja o hodowcy jest dla mnie cenna i moim zdaniem warto byłoby stworzyć takie wątki. Jeśli powstanie wątek np. "Róże czerwone" to będzie to ogromna mieszanka różnych typów róż i nie wiem czy będzie łatwo znaleźć w nim to, czego szukamy. Ale widocznie większość potrzebuje takiego wątku. Mamy demokrację.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

A czy nie mogą istnieć równolegle obok siebie takie wątki?
Co wyklucza taką opcję?

Można dogodzić osobom nie będącym jeszcze zbyt mocno zaangażowanym w znawstwo róż,kierującym sie przy ich doborze własnie kolorem - podać nazwę i nawet podać hodowcę jeśli dysponujemy tymi danymi.

Bardziej zaawansowanym sprawi przyjemność przeszukiwanie wątku z podziałem na hodowców.
Ja bym była za takim rozwiązaniem bo z pewnością "grzebałabym" zarówno w jednym jak i drugim watku. :wink:
Same wiecie ileż niespodzianek kryją nasze ogrody :roll: więc gdzie mogłabym pokazać wartą poszukiwań np.przepiękną różę o malinowo- czerwonym kolorze kwiatów skoro nic o niej bliższego nie wiem?
Jak myślicie?
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Będziemy więc grać w kolory z podziałem na typy róż - np wątek o różach różowych ale w tym wątku możemy poszukać róż różowych parkowych lub wielkokwiatowych, mamy jeszcze pnące i rabatowe. Tylko trzeba uwzględnić że nawet róż potrafi mieć odcień - jasno różowy, perłowo różowy lub różowy - pewnie znajdzie się tego więcej.
Awatar użytkownika
camellia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4513
Od: 21 mar 2010, o 16:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

KaRo pisze:A czy nie mogą istnieć równolegle obok siebie takie wątki?
Było by to bardzo dobre rozwiązanie. Ja tylko przedstawiłam swoje zdanie. Nie chcę niczego narzucać i z nikim się kłócić.
Awatar użytkownika
justi177
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3224
Od: 22 wrz 2011, o 17:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze, 6a/6b

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Witam,
Mam książkę o różach...autorzy z Niemiec. Zawsze, przynajmniej od roku tam zaglądam z przyjemnością....i jeszcze nigdy mnie ńie zawiodła...łatwa i czytelna, przynajmniej dla początkującego, za jakiego się uważam, różomaniaka.
Schemat wygląda tak:
Podział kolorystyczny, a w nim umowne podziały na rodzaj róż, dalej podział na wysokość krzewu i wreszcie opis: hodowca, rok, cechy.....
Jedyny problem jest taki, że wiele róż jest zupełnie niespotykanych w Polsce....
Proponowalabym taki schemat, ale na "naszych warunkach"

Ale to bardzo dużo pracy....... :roll:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Możemy to zrobić tak
róża różowa - bukietowa
wypisać nazwy odmian np
Leonardo da Vinci, Home & Garden, Mariatheresa, Bonica 82, Baronesse, Larissa, Pomponella, Rosenfee, Granny, Berleburg Castle
lekki opis - hodowca, kilka słów o niej plus zdjęcie. Niestety - nie mam wszystkich róż więc znów przydałaby się pomoc. Jak chcecie - możemy to zrobić odcieniami lub zostawić same róże różowe pisząc jaki mają odcień.
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Nie wiem ale uwazam ze im prosciej tym bedzie lepiej. Nie zapomnijcie, ze kolorow bedzie pare przy kazdej grupie - zrobi sie z tego mase topikow - chyba ze Gosia masz mozliwosc robienia pod topikow tz Roze rozowe i jak sie wlezie do tego, to juz bedzie w rozlozeniu, rabatowe, wielkokwiatowe itd ?
Jezeli nie ma takiej mozliwosci, to rozbijajac kolory bedzie tego z dwie strony :wink:

edit i najwazniejsze, w takich topikach nie moze byc luznych dyskusji tz rzadnych dyskusji nie moze byc :wink: jak takie sie zacznal, to nikomu nie bedzie sie chcialo przez to przebrnac.
Awatar użytkownika
Deirde
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7378
Od: 18 cze 2007, o 10:41
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Trochę tego będzie bo też dochodzą tu historyczne, a różowych jest dużo.
Awatar użytkownika
rose_marek
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 1304
Od: 14 wrz 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Oregon, USA

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

justi177 pisze:Mam książkę o różach...autorzy z Niemiec. Zawsze, przynajmniej od roku tam zaglądam z przyjemnością...
Zapewne piszesz o tej książce: http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 36#p852936
Książka ta opisuje 750 róż i dzieli je na odmiany:
- wielokwiatowe
- wielkokwiatowe
- okrywowe
- krzewiaste
- historyczne
- pnące
- miniaturowe
- dzikie


a wewnątrz każdej odmiany, dzieli róże według kolorów:
- białe i kremowe
- żółte i pomarańczowe
- różowe i fioletowe
- czerwone
Pozdrawiam, Marek
rose_marek_malinki
Awatar użytkownika
oliwka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5841
Od: 24 mar 2008, o 13:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj. śląskie

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Też o tej Marku pomyślałam :wink:
A to dlatego, że kolorystyczny podział zastosowany w tej książce, dla mnie jest trochę irytujący, bo chaotyczny.
Ale to jest tylko moje subiektywne odczucie, którego nie mogę nikomu narzucać.
Jako osoba przyzwyczajona do podziału według grup róż, nie mogłam/nie mogę się nadal przekonać do takiej klasyfikacji.
Pozdrawiam Walentyna
aktualny
spis treści
Awatar użytkownika
ada.kj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5077
Od: 2 gru 2008, o 12:03
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Do Deirde i rose_marek

Post »

Czy w wątku np. róże Austina nie można znowu zrobić podsekcji odmianowych. Wiele osób jeszcze nie zdążyło pokazać Abrahama mając go w swoim ogrodzie i przekazać swoich uwag na jego temat, a już są wstawiane inne odmiany i robi się bałaganik.Wiele osób na dziś jeszcze nie zawędrowało do tego wątku, a na pewno mają te róże w swoich ogrodach.
Co my wiemy to tylko kropelka. Czego nie wiemy to cały ocean.
Pozdrawiam cieplutko Ada vel Krysia
Księżycowe rabatki u Adki adolinki
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”