Nawożenie róż

ODPOWIEDZ
Nelka68
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 16
Od: 3 wrz 2016, o 08:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawożenie

Post »

Dziękuje Reniak zrobię jak mówisz, kupię ziemię i zrobię kopczyki, te kopczyki to robisz w listopadzie ? Dzięki za wskazówki z liśćmi, a z orzecha ten popiół też by można dać do kompostownika czy nie ? Bo wiem, że liści z orzecha kompostować nie wolno.
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Nawożenie

Post »

Myślę że popiół możesz spokojnie dac, ja zaczynam kopczykowac trochę wcześniej ale tylko dlatego ze mam duży ogród i dużo pracy na jesieni, a róż ponad 130, Ale jak masz ich niewiele to obserwując pogodę przed mrozami , listopad wydaje mi się że może być akurat.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nawożenie

Post »

Dobrze gdy róże "dostaną" trochę mrozu bez kopczyków. Najlepiej jeśli jest mróz i w nocy i lekki w dzień.
Ale to zawsze jest pogodowa loteria. Zdarzyła mi się już taka zima że długo czekałam a jak poszłam kopczykować to ziemia przymarzła mi do szpadla i mróz odpuścił na wiosnę. Na szczęście było dużo śniegu.
Pozdrawiam. Sławka
Awatar użytkownika
Reniak
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1898
Od: 6 cze 2009, o 13:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Śląskie

Re: Nawożenie

Post »

Ja dlatego nie ryzykuje, poza tym znaczenie ma gdzie kto mieszka, inaczej w mieście, inaczej tak jak ja naokoło pola i wygwizdow. Inaczej 10 róż a inaczej ponad 100 , plus inne rośliny w moim przypadki hortensje ogrodowe.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nawożenie

Post »

No, właśnie. Chciałoby się wszystko zrobić idealnie, ale zawsze są dodatkowe problemy. Ja mieszkam w lesie ale w takiej "dziurze" że ze wszystkich stron spływa zimne powietrze i temperatura jest 2-3* niższa niż w okolicy :( . A róż jest ponad 200 .... A dzień w listopadzie i na początku grudnia krótki ... A materiału do kopczykowania potrzeba mnóstwo ... itd.
Ale nie zamieniłabym moich róż na żadne inne rośliny ;:173.
Pozdrawiam. Sławka
Barbara2000
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 662
Od: 29 lip 2008, o 20:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: opolskie

Re: Nawożenie

Post »

Sławko, ja mieszkam w takiej samej "dziurze". Z trzech stron las z czwartej pola ale dziury nie wymienię a róże rosną tylko te, które dają radę nie kopczykpowane. Czasu nie da rady rozciągnąć.
Pepik_83
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 39
Od: 12 cze 2010, o 13:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Nawożenie

Post »

Witam. Mam pytanko. Zakupiłem w ramach niespodzianki dla żony różę w doniczce (hipermarket). Teraz zauważyłem, że zaczęła marnieć. Czy mocznik 46n nada się do nawożenia róży?
doc_kr
200p
200p
Posty: 210
Od: 5 kwie 2012, o 01:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Ojcowa

Re: Nawożenie róż

Post »

Czołem,

Mam pytanie: po jakim czasie należy zacząć nawożenie róż sadzonych wiosną z gołym korzeniem?
Posadzone w dołku zaprawionym ziemią kompostową, w ziemi "z worka" zmieszanej z miejscową gliną.

Miesiąc, dwa?
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Nawożenie róż

Post »

Ja używam do nawożenia obornika granulowanego i mączki kostnej :)
doc_kr
200p
200p
Posty: 210
Od: 5 kwie 2012, o 01:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Ojcowa

Re: Nawożenie róż

Post »

Maniolek, odpowiadasz na moje pytanie?

Bo jeśli tak, to zrezygnowałem z zaprawienia dołków granulowanym obornikiem, ponieważ odradzili mi to sprzedawca róż i znajomy ogrodnik.
sawka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1216
Od: 13 lis 2011, o 21:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Nawożenie róż

Post »

doc_kr pisze:Mam pytanie: po jakim czasie należy zacząć nawożenie róż sadzonych wiosną z gołym korzeniem?
Posadzone w dołku zaprawionym ziemią kompostową, w ziemi "z worka" zmieszanej z miejscową gliną.
Ja wcale nie nawożę w pierwszym roku. Dołek jest zaprawiony i dość. Niech róża się pomęczy z szukaniem jedzonka w ziemi czyli rozbudowuje korzeń. Jeśli ją nawieziesz to się weźmie za rozrastanie w liście i pędy. Efekt będzie pozornie szybszy ale korzeń to inwestycja na lata.
Pozdrawiam. Sławka
doc_kr
200p
200p
Posty: 210
Od: 5 kwie 2012, o 01:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Ojcowa

Re: Nawożenie róż

Post »

Dzięki. Myślałem, że po paru miesiącach już można.
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Nawożenie róż

Post »

doc_kr pierwsze nawożenie w przyszłym roku na wiosnę. Tak jak napisała Sławka, najpierw róża musi się dobrze zakorzenić, poza tym dostała trochę kompostu i świeżą ziemie, ma z czego czerpać... :)
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”