SZKODNIKI róż

nerina
50p
50p
Posty: 96
Od: 28 sty 2013, o 18:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: SZKODNIKI róż

Post »

Czy jest naturaly srodek na skoczka? Mam najwiecej go na piwoniach i różanecznikach.
Wroniarz
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1013
Od: 8 kwie 2020, o 20:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: SZKODNIKI róż

Post »

W okolicach Warszawy z roku na rok przybywa łanocha pobrzęcza. Przypuszczam, że główną przyczyną jest coraz mniejsza populacja wypieranych przez wrony ptaków śpiewających. W czerwcu jest go najwięcej. Aktualnie łanochy żrą płatki róż, jeżyn i malinotruskawki.
Dzisiaj w nabrzmiałym pąku róży herbacianej ustanowiły chyba rekord Guinnessa. Zerwany kwiat ścisnąłem w garści i zamoczyłem w wodzie. Wypłynęło 12 (słownie dwanaście) czarnych żuczków.
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: SZKODNIKI róż

Post »

Ja też w tym roku zauważam większą ilość chrząszczy, zwłaszcza na jasnych różach. W zawrotnym tempie zjadają kwiatki. Jednak nie widziałam takich w plamki, raczej te zwykłe małe, brązowe (chyba ogrodnice niszczylistki ). Nie planuję oprysków, raczej może je trochę wyłapię.
Roza wiatrow
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 1
Od: 26 cze 2022, o 18:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Co to za szkodnik

Post »

Edit
Zrobilam oprysk karate zeon , widze martwe gasienice. Zdj ponizej.

Witam,moje roze zjadane sa przez szkodnika. Nie widac go golym okiem. Widze jedynie czarne kulki oraz obgryzipne liscie. W zeszlym roku bylo to samo spryskalam czyms z agricole, poleconym w castor. ale nie zadzialalao. Prosze o pomoc.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek
iwanda
100p
100p
Posty: 174
Od: 5 lip 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Żary - lubuskie

Re: SZKODNIKI róż

Post »

Ktoś wie i podpowie co nie tak z moją różą. Drugi rok z rzędu pierwsze pędy nie mają pąków.


Obrazek
ppawel
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 18
Od: 28 lis 2015, o 11:08
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Róża - coś wyżera dziury w liściach!

Post »

Witam,
dwa miesiące temu zakupiłem i posadziłem niewielką różę. Dwa tygodnie temu wystrzeliła jesienne pędy i wszystko byłoby ok, gdyby nie jakiś szkodnik obżerający te świeże malutkie listki - w starszych liściach też wyżera, tyle że nie roi to wielkiej szkody. Jak tak dalej pójdzie, to za dwa, trzy dni z róży nic nie zostanie. Porobiłem parę zdjęć, ale nie znalazłem niczego podejrzanego oprócz jednej gąsieniczki (?) pod liściem. Może te szkodniki grasuję w nocy?
Pomocy!
Z góry dzięki!
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: SZKODNIKI róż

Post »

Mam pytanie- co to jest? Myślałam, że plamy z powodu czarnej plamistości, ale na liściach z tymi zmianami na spodniej stronie są jakieś owady
i jajeczka. Czy jedno z drugim ma związek? I najważniejsze co z tym robić, teraz w końcu października- zrywać liście, pryskać. Proszę o pomoc
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mary_456
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 5
Od: 15 sty 2023, o 12:27
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: SZKODNIKI róż

Post »

Witam. Na wiosnę standardowo cięcie róż. Po ok miesiącu na pędach zauważyłam szkodniki. Na mszyce mi to nie wygląda ale mogę się mylić. Czy ktoś wie może co to jest i jak się tego pozbyć ?

Obrazek
Zapraszam do regulaminu forum
Awatar użytkownika
garden fly
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 12 mar 2023, o 19:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: SZKODNIKI róż

Post »

Może to jaja mszycy? Czy da się to zeskrobać? :shock:
Emi128
200p
200p
Posty: 247
Od: 15 mar 2020, o 16:37
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj.lubelskie

Re: SZKODNIKI róż

Post »

Wg mnie to mszyca, tak samo jak na moich zdjęciach w poprzednim poście.
Awatar użytkownika
garden fly
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 25
Od: 12 mar 2023, o 19:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Polska

Re: SZKODNIKI róż

Post »

Ja robię oprysk na róże 2w1 na mszycę i czarną plamistość bo naturalne sposoby nie bardzo działały. Zazwyczaj wczesną wiosną zanim mi coś zaatakuje róże , czasami po deszczach robię też oprysk z rozpuszczonych drożdży, przed grzybem. Ważne też ;:215 żeby wyzbierać i spalić liście róży zeschnięte jak była np. czarna plamistość. ;:215
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: SZKODNIKI róż

Post »

Sezon 2023.Coś zjada mi różę,podejrzewam nimułkę.Myślicie że Decis sobie poradzi?Zdjęcia "chorej"potem.
magda1975
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3079
Od: 25 lip 2008, o 18:25
Lokalizacja: wola niemiecka

Re: SZKODNIKI róż

Post »

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Róże”