Początki

Hosty
zuza.iza
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 4 maja 2009, o 09:37
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Początki

Post »

Witam. pewnie rozzłoszcze miłośników zieleni, ale niestety od złej strony zabrałam się za ogrodnictwo....pierwsza wiosna "na swoim" i chciałam szybko miec piękny ogród. Nie powiem większość bylin, róż, krzewów ładnie rośnie...ale.. właśnie zawsze jest jakieś ale. Nie zastanawiałam się za bardzo nad właściwościami ziemi. Praktycznie tylko rododendron miał podsypaną specjalną mieszankę...hosty, w ktorych się zkochałam byly posadzone do ziemi tak po prostu.... Przysypane korą.
Jak teraz mogę im pomóc by były piękne.... Spieszyłam się, gdyż byłam przekonana że muszę wszystko na wiosnę posadzić, bo później nie wolno...ups a z tego co widzę z doniczek można sadzić praktycznie zawsze... no nie w zimę. Kwestia nawożenia jeszcze musi być przeze mnie poznana...........
zaczarowana
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Początki

Post »

Ta chęć zrobienia ogrodu, bądź sadzenia roślin bez przygotowania (wiedza na temat warunków w jakich poszczególne rośliny powinny rosnąć) jest "grzechem głównym" bardzo wielu "młodych" stażem ogrodników.
Jeśli chodzi o hosty to na początek proponuję poczytać tu:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=12788
I po prostu zrobić odpowiednią mieszankę ziemi i przesadzić je do niej - na pewno im to nie zaszkodzi. :wink:
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Awatar użytkownika
Waleria
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3612
Od: 12 sty 2007, o 11:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opole

Post »

Jest fajne porzekadło: Co drugi głupi ma szczęście - ja jestem ten drugi i u mnie hosty rosną jak szalone, nigdy nie zastanawiałam się,że im potrzebna jakaś specjalna ziemia. Tylko jednego pilnuję: nie mogą rosnąć w słońcu, wciskam je zawsze w takie miejsca, gdzie inne roślinki nie poradziłyby sobie.
Waleria
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Ja jak Waleria :)
Hosty rosną w piachu w cieniu, dla wilgoci są wyściółkowane igliwiem i korą, bardzo ładnie rosną. W tym roku zainwestowałem w zakwaszacz, w sumie dla wrzosów, ale im też się dostało :)
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Wychodzi na to, że też jestem " ten drugi" :wink: U mnie hosty też rosną w normalnej ziemi i są cudne :D
zuza.iza
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 4 maja 2009, o 09:37
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Post »

moje hosty tez nie wygladają zle ....zważywszy na to że sa u mnie dopiero miesiąc. ładnie rosną. troche słońca maja ale nie za dużo.Czytając forum dowiedziałam sie ze w pierwszym roku słabo generalnie przędą....tylko ja chciałabym naprawić swój błąd co do ziemi i dać im taka jaka powinny miec by cieszyć mnie co rok..
zaczarowana
zuza.iza
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 4 maja 2009, o 09:37
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Post »

pokażcie kochani te Wasze hostki :)
zaczarowana
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

zuza.iza pisze:pokażcie kochani te Wasze hostki :)
A proszę Cię bardzo :D

Obrazek


Obrazek

Obrazek
zuza.iza
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 34
Od: 4 maja 2009, o 09:37
Lokalizacja: Ostrów Mazowiecka

Post »

Śliczne. Czekam na więcej
Mam nadzieję, że i ja będę miała się czym chwalić....
:oops:
jeszcze trochę czasu musi upłynąć by mój ogródeczek się rozrósł. :) ale warto czekać
zaczarowana
Awatar użytkownika
Ziel-ona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2285
Od: 21 gru 2007, o 21:19
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Poznania

Post »

Warto! Ja też długo czekałam i w sumie nadal czekam na efekty mojej pracy. A radość jaką się odczuwa, gdy roślinki wychodzą na wiosnę z ziemi jest niesamowita :D
ania2478
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 45
Od: 11 lut 2013, o 12:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Moje początki z hostami

Post »

Witam, moje poczatki z hostami ograniczyły się do wsadzenia w ziemię dwóch host , które dostałam od sąsiadki. przeglądając forum i dział poświęcony hostom zwariowałam na ich punkcie , zakupiłam 8 odmian i wczoraj je sadziłam ;:138 nie mogę się doczekać jak wiosną rozwiną liście, pozdrawiam
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12456
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: moje początki z hostami

Post »

Jeśli Ania kupiła same kłącza to lisci nie ma,ale gdyby jeszcze było ciepło i trochę słonka to jeszcze tej jesieni liście pewnie by się pokazały
Awatar użytkownika
Aisyrk
1000p
1000p
Posty: 1198
Od: 18 sie 2008, o 16:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: moje początki z hostami

Post »

Lepiej niech nie pokazują się, po co roślina ma wysilać się na liście, jeśli za chwilę pójdzie spać?
"....na betonie kwiaty nie rosną ..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”