Hosty na jasne stanowisko

Hosty
Pan Ogrodnik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 26 mar 2015, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hosty na jasne stanowisko

Post »

Przepraszam za odkopywanie tematu, ale nie chcę powielać wątków.

Czy dysponuje ktoś z Państwa zdjeciami Hosty Gold Standard rosnącej w pełnym słońcu?

Do czego zmierzam....

Mam u siebie w ogrodzie ok. 20 sadzonek jednej Hosty (niestety nie znam nazwy) i chciałbym uzupełnić go o 2 różne odmiany rosnące obok siebie, będące dla siebie kontrastem i mniej więcej tej samej wielkości... Stanowisko jest zdecydowanie nasłonecznione od rana do wieczora, ale i gleba jest żyzna i wigotna.

Obrazek
Powyższe stanowisko będzie ulokowane pomiędzy dwoma dużymi miskantami (małe trawki znalazły juz nowe miejsce)



Ogólnie bardzo podobają mi się odmiany Gold Standard, Fire And Ice i June, z tym że ta trzecia w pełnym słońcu raczej nie będzie taka piękna jak na zdjęciach na allegro (które dodatkowo są retuszowane i ciężko po nich określić prawdziwą barwę rośliny).


Pomóżcie proszę i wspomóżcie dobrą radą
Awatar użytkownika
paco
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2235
Od: 17 gru 2006, o 20:20
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Świebodzice
Kontakt:

Re: Hosty na jasne stanowisko

Post »

Przede wszystkim gratuluję oryginalnego nick-u. :D
Generalnie hosty w słońcu to w pewnym sensie "przestępstwo". ;:oj - raczej się męczą niż rosną. Jest to możliwe, ale przy bardzo mocnym nawodnieniu systemu korzeniowego podczas upałów, choć często przy wysokich temperaturach otoczenia to nie wystarcza. Parowanie z powierzchni liści jest zbyt intensywne i roślina nie nadąża z pobraniem wilgoci z gleby, a kończy się to "przypaleniem" liści i niezbyt efektownym wyglądem całej rośliny.
A teraz kilka fotek.

Gold standard pełnym słońcu (kilka lat temu, widać poparzone liście) - liście zmieniają kolor w skrajnych przypadkach prawie na biały.
Obrazek

I ta sama w cieniu.
Obrazek

June w słońcu (kilka lat temu - efekt nieciekawy)
Obrazek

I w półcieniu
Obrazek

Fire and Ice w słońcu - wygląda nienajgorzej. :?:
Obrazek

I w półcieniu.
Obrazek
Pozdrawiam, Andrzej
Nasz ogród,
Pan Ogrodnik
20p - Rozkręcam się...
20p - Rozkręcam się...
Posty: 28
Od: 26 mar 2015, o 09:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Hosty na jasne stanowisko

Post »

He he dziękuję :). Mój kolega na forum motoryzacyjnym ma nick Operator Kombajna więc myślę że mój że mój jak najbardziej odpowiada tematyce forum ;).

Ogólnie na moim podwórku nie mam jakichkolwiek warunków do hodowania funkii... Gdzie się nie stanie tam słońce świeci... Ale to piękne rośliny i umilają krajobraz

Dziękuję za bardzo rzeczowe oraz obrazowe podejście do sprawy :). Myślę, że Fire and Ice i Gold Standard ciekawie by ze sobą wyglądały...

Moje funkie (jeśli ktoś poda mi odmianę będzie super) w pełnym słońcu i średniej glebie wyglądają następująco... Połowa lipca, Rośliny 2 letnie. Nie mam aktualnych zdjęć. W tym roku będą miały 4 lata..

Obrazek
Obrazek

Oraz druga partia tym razem w lepszej glebie... Połowa września. Rośliny 2 letnie
Obrazek

Przyznam się że nawet ich nie podlewam :). No może czasami...


Kolego Paco jeśli masz zdjęcia oraz sugestie innych odmian które dadzą radę w słońcu to chętnie wysłucham oraz obejrzę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hosty”