ŁÓDŹ z lotu ptaka.

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Pisałam w wątku Krzysztofa, że będąc młodą dziewczyną jeździłam do przyjaciółki, która mieszkała w Łodzi, przy ul. Woronicza :)
Przyjaciółka przyjeżdżając do Wrocławia zazdrościła nam, że przez miasto płynie rzeka :)
To były fajne lata :)
U Moniki - cz. 1, cz. 2
Gdy życie ofiaruje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21719
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Bo w tej Łodzi przydałaby si e rzeka albo inny naturalny zbiornik wodny.
Zawsze cierpieliśmy na brak miejsc do kąpieli i zazdrościmy innym ... :D
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam. Dziś pierwszy raz jadę tramwajem po nowych torach na Kościuszki. Nie pomyliłem się jadę i piszę na telefonie, jest dużo lepiej, można spokojnie poczytać np. gazetę lub poserwować po internecie. Nie jest to kawał na 1-go kwietnia, choć tak wyszło. Pozdrawiam, Krzysztof.
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21719
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Oooooooo,super !Gratuluję udanej podróży!
w miniony poświąteczny wtorek właśnie rozkopano moją część miasta pod tę historyczną inwestycję miasta...
Wielki Tramwaj Regionalny .
Koniec z normalnym transportem,ani własny samochód ani Zet-ki nie rozwiązują problemu korków i trudności w dojechaniu gdziekolwiek.
Ale niedługo będziemy mieli luksus .... :D
Awatar użytkownika
myszek
500p
500p
Posty: 679
Od: 28 kwie 2007, o 00:37
Lokalizacja: Mazowsze 6b

Post »

KaRo pisze:Manufaktura to dziwoląg jaki trudno spotkać
Zajrzyjcie do linku podanego przez Krzyśka a także tutaj http://www.manufaktura.com/PL/poznaj.asp
Tam bije drugie serce miasta.
Dziwoląg ale chyba w pozytywnym tego słowa znaczeniu :shock: ?

Bardzo ładny opis tego co sie tam działo i dzieje jest na stronie podanej przez Ciebie Krysiu:
Fragment: "Manufaktura to największa rewitalizacja w Europie. To połączenie nowoczesnych form, materiałów i architektury z przeszłością - dawną świetnością, potęgą i monumentalizmem XIX - wiecznych fabryk, historią starych murów. To różnorodność programu kulturalno – handlowo - rozrywkowego. To wyjątkowość wnętrz oraz doskonała lokalizacja – w samym sercu miasta."

Brzmi zachęcająco. I pozytywne jest to, że oprócz komercji, pomyślano także o kulturze.

U mnie po sąsiedzku w Konstancinie zrobiono podobnie ze Starą Papiernią (choć na duuużo mniejszą skalę :)). Zamiast kupy gruzu zarastającej chaszczami - sympatyczne miejsce, nieźle architektonicznie pomyślane, gdzie tętni życie.

Tak w ogóle - fajna ta Wasza Łódź i super pomysł ze zdjęciami.

Pozdrawiam :wit ,
Mysza

'Wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, i przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da, i on właśnie to robi.' Albert Einstein
Awatar użytkownika
lucy09
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3562
Od: 14 sie 2008, o 15:02
Lokalizacja: Łódź

Post »

Nasza Łódz jest bardzo ładna!I pięknieje z roku na rok. Trzeba tylko się trochę zainteresować tym miastem. Pójść na spacer z PANEM BONISłAWSKIM a historia tego miasta urzeknie nas. Szkoda tylko,że ciągle jesteśmy w'' cieniu Warszawy'' Zdjęcia są superrrrrrr.
Awatar użytkownika
wronek89
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1007
Od: 12 mar 2006, o 13:40
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Dopiero teraz dotarłem do tego wątku, supr zdjęcia ,a 12 widać prawie mój wieżowiec :roll:

Napisałbym coś o p. Bonisławskim (nie neguje jego olbrzymiej wiedzy o woj. łódzkim), ale zaraz by pewnie ktoś zmoderował :P
Awatar użytkownika
Ave
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8216
Od: 9 kwie 2008, o 12:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Łódź/łódzkie

Łódź, moje miasto :)

Post »

FANTASTYCZNE fotki - miasto z tej perspektywy wygląda niesamowicie, inaczej, jak nie to samo, które znam :)
Świetnie sie stało, że Twój syn miał możliwość lecieć i zrobić te zdjęcia. Dzięki, że się nimi podzieliłeś z nami :)
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Post »

Witam.

Pierwszy etap Łódzkiego ŁTR-u zakończony.

Nie wiem czy wiecie ale przystanki na trasie ŁTR-u są podgrzewane.


Pozdrawiam, Krzysztof.
MirekL
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 3567
Od: 10 lis 2008, o 20:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Fajne fotki, dzięki.
Tyle lat patrzyłem z dołu, wreszcie mogłem z góry.
Ale.. z góry balaganu nie widac..
Awatar użytkownika
Jadzia1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4497
Od: 28 cze 2008, o 17:39
Lokalizacja: Okolice Ełku

Post »

Ja nie pochodzę z Łodzi :( ale przez ostanie miesiące często odwiedzam to piękne miasto :shock:
Kochani jak pierwszy raz zobaczyłam te skarby jakie tam macie , to wpadłam w zachwyt :roll:
Nie wiedziałam co fotografować wszystko nam się podobało , niestety zdjęcia robiłam z samochodu i są nie najlepsze , pokazywałam je u Krzysia w Kwitnące Cudo , tam też wszystkim Wasze piękne miasto się podobało :lol: Pokarzę zdjęcia jakie robiłam , Krysiu może powiesz co widziałam . Proszę .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I to wszystko co udało mi się zrobić . Teraz będę w Łodzi w ten piątek , bardzo podoba mi się budynek lecznicy dla zwierzą obok której przejeżdżamy , budynek zdobi duży koń . Może uda mi się zrobić zdjęcie , chociaż ostatnio jak byliśmy to był objazd i nie jechaliśmy tą ulicą .
Wasze miasto jest piękne i magiczne , może kiedyś będę miała więcej czasu ( i zdrową nogę ) i będę mogła zobaczyć jeszcze inne rzeczy . Dla Nas to wielka wyprawa bo podróż trwa prawie 6 godzin ,ale zawsze jedziemy tam z radością ,że znowu zobaczymy PIĘKNE MAGICZNE MIASTO
Pozdrawiamy
Awatar użytkownika
Caro
100p
100p
Posty: 198
Od: 17 wrz 2008, o 14:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Głowno

Post »

Widzę, że jechałaś Zachodnią, poznaje te budynki bo codziennie tamtędy przejeżdżam tramwajem. Ta lecznica z figurą konia jest na ulicy Kopernika chyba, też tamtędy często jeździłam.
Kamienica, w której mieszkam jest na zdjęciu 12, prawie naprzeciwko kościoła :)
Ja Łodzi za bardzo nie znam, tyle co codziennie dojeżdżam. Mi się bardzo podoba ta stara architektura, właśnie te fabryki przerobione np. na Manufakturę. Pałac Poznańskiego jest piękny, kiedyś byłam w nim na wycieczce ze szkoły. Przerobione budynki fabryk są też jako Politechnika Łódzka, do której mam nieprzyjemność uczęszczać, niektóre też są bardzo ładne, jak np. biblioteka główna.
Bardzo szkoda, że Łódź jest takim zapomnianym miastem. Najlepszym przykładem jest prognoza pogody - na tej mapce głównej nigdy nie zaznaczają Łodzi, a przecież aż razi takie puste miejsce w samym środku kraju :?
Awatar użytkownika
Rodusik
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1131
Od: 21 sty 2009, o 10:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kaszuby

Post »

Przez Lódz zawsze tylko przejeżdżam jak jadę gdzieś na wczasy. M jest skupiony a ja go pilotuję.Szkoda że nigdy nie ma czasu aby się zatrzymać. Raz się zgubiliśmy i to było straszne. Pamiętam zgubiliśmy wtedy gdzieś około 2 godzin co wydłużyło podróz do miejsca docelowego. Może kiedyś się zatrzymamy.Myślę że warto.
Pozdrawiam, Mariola
Ogród Rodusika
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”