ŁÓDŹ z lotu ptaka.

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
Awatar użytkownika
KaeR
1000p
1000p
Posty: 1051
Od: 10 maja 2007, o 18:09
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

ŁÓDŹ z lotu ptaka.

Post »

Witam.

Chciałem Wam pokazać Łódź z lotu ptaka, zdjęcia dostałem od mojego syna
z pozwoleniem na umieszczenie na forum.
(Dałem większy rozmiar żeby było więcej szczegółów)

Zdjęcie 1 i 2- Największy plac budowy.Łódzki Tramwaj Regionalny (ŁTR) ? projekt systemu szybkiego transportu zbiorowego łączący
Łódź ze Zgierzem (od północy), oraz z Ksawerowem i Pabianicami (od południa). Możliwe będzie także połączenie z ŁTR komunikacji
tramwajowej kursującej do Ozorkowa.
- Realizacja I etapu rozpoczęła się dnia 7 lipca 2007r. i potrwa do końca marca 2008r.
- etap II - modernizacja torowisk w Zgierzu i Pabianicach.
- Długość trasy ? 28,9 km
- Liczba nowych przystanków ? 50
- Liczba nowych wagonów ? 16
- Całkowity koszt projektu: 442.018.200 zł



Zdjęcie 3 - kolejna budowa, największego Aquaparku w Polsce. Kaskady, bicze wodne, jaccuzi, sauny, baseny z bardzo zimną i bardzo gorącą wodą, rzeki - dzika i spokojna, 60-metrowa zjeżdżalnia, 25-metrowy basen pływacki, basen ze sztuczną falą, do którego będzie się wchodziło wprost z plaży - to tylko niektóre z atrakcji nowoczesnego parku wodnego. Teren aquaparku będzie miał około 10 hektarów powierzchni, z czego około 2,5 tys. m kw. stanowić będzie lustro wody. Znajdzie się tu też jedyna w Polsce zjeżdżalnia typu "kamikadze" - długości 60 m przy 20 m różnicy poziomów.
Kąpieliskiem ma zarządzać spółka Aqua Park Łódź, utworzona przez gminę Łódź i firmę Makro 5. Słoweńcy zapewniają pieniądze na realizację (15 mln euro), miasto zaś udostępnia teren. W kolejnych latach w pobliżu kąpieliska ma powstać hotel.

31 stycznia 2008 roku odbędzie się uroczysta GALA otwarcia Aquaparku ?Fala? Łódź.


Zdjęcie 4 - również budowa, hala sportowa przy ŁKS-ie. Budowa hali ma kosztować około 250 milionów złotych.
Hala ma mieścić 12-15 tysięcy osób. Powinna być oddana do użytku wiosną 2008 roku ale może to się przeciągnąć
do 2009 roku.

Obrazek

Zdjęcie 5 - Część MANUFAKTURY, choć oddana do użytku to wciąż jeszcze nie skończona.

Manufaktura to jedno z największych w Polsce i Europie centrum handlowo, rekreacyjno, rozrywkowych.

Usytuowane w centrum Łodzi, w miejscu zrewitalizowanej fabryki Izraela Poznańskiego, na powierzchni około 27ha, pomiędzy ulicami Zachodnią, Ogrodową, Karskiego i Drewnowską.

Ze względu na zaadoptowanie na cele Centrum budynków pofabrycznych, Manufaktura kusi unikalną atmosferą i klimatem. Znakomita większość budynków została odrestaurowana. Wszechobecna jest charakterystyczna, czerwona, nieotynkowana cegłówka i industrialna atmosfera. Wyjątek stanowi główna, nowoczesna galeria sklepowa, zbudowana ze stali i szkła. Nowoczesność łączy się tu z historią.

W Manufakturze, poza sklepami, odwiedzić również można kino Cinema City z 15 salami, w tym jedną z ekranem 3D, centrum rekreacji z kręgielnią, ścianką do wspinaczki, fitness clubem i skate parkiem, restauracje, kafejki, czy centrum kulturalne z licznymi muzeami. Na uwagę zasługują również liczne wystawy, atrakcje oraz imprezy okolicznościowe organizowane z dużym rozmachem i na wysokim poziomie.

Więcej zdjęć Manufaktury: http://altacarya.hostingpro.pl/manufaktura-lodz.html


Zdjęcie 6 - Ulica Piotrkowska jest jedną z ważniejszych ulic miasta Łodzi. Po pierwsze, jest skupiskiem modnych sklepów, co prawda obecnie zagrożonych konkurencją ze strony Galerii Łódzkiej i Manufaktury. Po drugie, jest centrum wieczornej rozrywki Łodzian, o niezliczonej liczbie pubów, ogródków i dyskotek. Jest także istotna pod względem architektonicznym, ceniona przez turystów, którym nie obce są takie budynki jak Kantor Ludwika Geyera, czy Kamiennica Kindermanna. Widać tu wpływy wielu stylów, zarówno przed, jak i powojennych.
Długości ok. 4,2 km, biegnąca południkowo w linii prostej, pomiędzy pl. Wolności a pl. Niepodległości.


Pozdrawiam, Krzysztof.
Awatar użytkownika
ariel
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1479
Od: 24 paź 2006, o 22:46
Lokalizacja: Zaleszany PDK
Kontakt:

Post »

Odkąd piszecie na forum o Łodzi zmieniam zdanie, bo przedtem wydawało mi się, że to szare nudne miasto bez życia ;)
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

No coś Ty ariel...jak mogłeś tak mysleć?
To piękne i tętniące życiem miasto ,w którym coraz więcej widac młodych ludzi.
Ruszyły inwestycje więc i miasto zyska na wyglądzie...
Dzięki Krzśkowi mogliśmy zobaczyc kawałek tylko i aż kawałek ....
Dodam,że na ostanim zdjęciu widać:
w lewym górnym rogu -
nowoczesny budynek hotelu Qbus,
w lewym dolnym rogu- zabytkowy pałacyk w którym
mieści się bank
naprzeciw ciągnie sie budynek
Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 2 im.WAM
w prawym górnym rogu -
park im.księcia Józefa Poniatowskiego

Na drugim zdjęciu od końca widać:
po prawj stronie przepiękny budynek
cerkwii św.Aleksandra Newskiego

po lewej (z małą kopułą) budynek
Hotelu POLONIA Palast wybudowany w 1912 roku
w pobliżu dworca Łódź Fabryczna ,który znajduje sie patrząc na zdjęcie ,
w górze tuż za cerkwią

Widoczny na zdjęciu parking przylega do nowoczesnej budowli
hotelu CENTRUM - niestety niewidocznego juz na zdjęciu
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21681
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Post »

Manufaktura to dziwoląg jaki trudno spotkać
Zajrzyjcie do linku podanego przez Krzyśka a także tutaj http://www.manufaktura.com/PL/poznaj.asp
Tam bije drugie serce miasta.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
FIGA
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6999
Od: 16 cze 2007, o 10:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Post »

Dzięki piękne za śliczne fotki :P :arrow: z dołu wygląda to raczej mniej ciekawie :P
Czekam na otwarcie fali :P może wreszcie będzie będzie iść latem :P
Moje linki
KATARZYNA
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

przyjemnie tak z góry popatrzeć na swoje miasto, z dołu nie widać wszystkiego.
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Bardzo ładne te zdjęcia Łodzi.Patrząc na nie powróciły dawne wspomnienia.Było to miasto moich spotkań z pwenym młodziencem z Wam-u.Pamiętam taką kawiarenkę ,gdzie w srodku rosło drzewo i podawali rożki z kremem rumowym.Nigdy pózniej nie jadłam takich ciasteczek.Hotel Polonia to było moje miejsce noclegowe.
Łódz bardzo się rozbudowała od tamtego czasu i chyba wybiorę się kiedyś ,aby pozwiedzać to miasto no i Piotrkowską
:D
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Ta kawiarnia z drzewem w srodku - funkcjonuje po dziś dzień. Zapraszamy, rożki zapewne też podają. :D
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
anulka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 2462
Od: 23 mar 2007, o 21:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Post »

Grazynko- nie omieszkam tam zawitać.Napisz mi proszę ,gdzie to jest?
x_B-a
---
Posty: 675
Od: 14 lip 2006, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Post »

Świetne fotki Krzysztofie. Właśnie mam w domu gościa też Krzysztofa i też z Łodzi. Opowiadał mi o tej "sypialni" i aqaparku. Teraz to ja mogę mu pokazać jego miasto ;:112 .
Awatar użytkownika
agrazka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 3193
Od: 22 maja 2005, o 23:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post »

Ta kawiarnia to dawny Hortex, mieści się przy Piotrkowskiej 106, no może o jeden numer się pomyliłam, jak będę to zrobie fotkę. :D
serdecznie - Grażyna - Mój ogród...
Awatar użytkownika
Monika76
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1434
Od: 10 wrz 2007, o 17:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Post »

Pamiętam jak bardzo podobało mi się to drzewo w Hortexie, przyjaciółka, która mieszkała w Łodzi nie zachwycała się nim tak bardzo, ale ja gapiłam się i gapiłam, fajnie, że w dalszym ciągu tam jest :)
U Moniki - cz. 1, cz. 2
Gdy życie ofiaruje Ci cytryny, zrób z nich lemoniadę.
Mirabilis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1001
Od: 27 maja 2006, o 19:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Post »

Łódź znam tylko z tranzytu Warszawa - Sieradz. Tak się złożyło że w tym roku 2 razy miałam sposobność przez nią przejeżdżać. I za każdy razem około północy. Dlatego pewną odmianą jest miasto widziane za dnia. :lol:
Dziel się swoją wiedzą. To sposób na osiągnięcie nieśmiertelności.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”