Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? Cz. 2 [EDU]

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
onectica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7899
Od: 16 sie 2012, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław/skraj zachodni

Re: Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? Cz. 2 [EDU]

Post »

W święta dwa kolejne tomy R.Mroza z serii o Chyłce - 6. Oskarżenie i 7. Testament.
Bardzo fajna seria, chociaż jakby zaczyna zmieniać charakter.
Blues w kaktusach cz.aktualna Do części 1-2-3 trafisz tędy,
Zielona bonanza - różne zielone.
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jakie książki lubimy i dlaczego?

Post »

Z jednej strony tak, ale żal, że zakłamuje historię i w efekcie oczernia Polaków.

Polecam
youtu.be/kkvdRr3Z31s
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie książki lubimy i dlaczego?

Post »

Olga Tokarczuk "zakłamuje historię i ... oczernia Polaków" ??? :shock:
A w której to niby książce ? Co przeczytałaś ?
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie książki lubimy i dlaczego?

Post »

Pewno nic nie przeczytała.
W Księgach Jakubowych jest opisana masakra Żydów, ale tam grało główną rolę oskarżenie o mord rytualny (tak mi się coś kojarzy, bo Księgi czytałam jakiś czas temu). Oskarżenie nie mające pokrycia w rzeczywistości (jedynie pretekst do usunięcia rodziny żydowskiej, bo inaczej trzeba by było spłacić zaciągnięty dług).
Proszę sobie poczytać trochę historii i zobaczyć, że my, Polacy, tacy znowu święci nie jesteśmy. Wielokrotnie Żydzi ginęli z naszych rąk (dla przykładu pogrom kielecki - jedno z współcześniejszych). Zresztą teraz też nie brakuje dużo - palenie kukły Żyda przez Rybaka nie jest chyba chwalebne?

Jeśli ktoś poznał twórczość Olgi Tokarczuk, to wie, że nie zmyśla ona żadnych faktów. Opisuje na swój sposób dzieje naszego narodu.
"Prawiek i inne czasy" opisuje życie wiosek, które poznałam mieszkając tam przez kilkanaście lat. Dzięki tej powieści spojrzałam na te tereny zupełnie innym okiem (Rodzina Popielów wróciła na swoje włości).
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jakie książki lubimy i dlaczego?

Post »

To chyba mówimy o dwóch Olgach Tokarczuk :? :wink:

Wielokrotnie Żydzi ginęli z naszych rąk (dla przykładu pogrom kielecki - jedno z współcześniejszych)
Żeby coś takiego napisać, to trzeba było tam być i widzieć.
Teraz, żeby coś takiego napisać, to trzeba zrobić ekshumację,
na którą ktoś? nie chciał się zgodzić. Dlaczego?

Jak chcesz się dowiedzieć jak byli traktowani Żydzi w świecie to pierw coś poczytaj.
Choćby taki "Pawi krzyk".
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie książki lubimy i dlaczego?

Post »

jokaer pisze:Jak chcesz się dowiedzieć jak byli traktowani Żydzi w świecie to pierw coś poczytaj.
Choćby taki "Pawi krzyk".
Tego nie znam, nie czytałam, ale raczej orientuję się jak są traktowani Żydzi w świecie. To naród, który nie ma szczęścia. Wszędzie jest przeganiany. I nie mówmy, że tylko my, Polacy, jesteśmy wobec tej nacji wspaniali. Także wśród nas są ludzie, którzy traktują ich jak się powinno, ale (nie okłamujmy się) są też tacy, którzy nie chcą ich w naszym kraju.
Ale tu nie dyskutujemy o Żydach a o twórczości Olgi Tokarczuk.
Awatar użytkownika
Ewelina
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 7484
Od: 4 lut 2007, o 16:26
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Jakie książki lubimy i dlaczego?

Post »

jokaer pisze:Żeby coś takiego napisać, to trzeba było tam być i widzieć.
Taaa... to tak , jakby powiedzieć ,że pisać o Zygmuncie I Starym i wszelkich aspektach jego władzy i polityki w Rzeczypospolitej za jego panowania może tylko ten, kto znał go osobiście i obserwował na własne oczy. ;:306
A przecież jest taka nauka - historia się nazywa, opierająca się na badaniu działań i wytworów ludzkich w przeszłości , bazując na świadectwach pisanych z epoki, dokumentach, ekshumacjach (jeśli trzeba) , wykopaliskach ...w celu dotarcia do uzasadnionych faktów.
Jestem pewna, że twórczości Tokarczuk nie znasz ( ja przeczytałam kilka / kilkanaście jej utworów, choć nie wszystkie), a Twoją wiedzę i poglądy kształtuje z pewnością radio z Torunia i pseudo - autorytety w osobach np. pani Ewy Kurek, która w środowisku historyków jakoś specjalnym poważaniem się nie cieszy .I nic dziwnego , skoro jest to autorka licznych antysemickich wypowiedzi, która powiedziała m.in., że "Żydzi w getcie warszawskim się bawili - a Polacy poza gettem
cierpieli " (sic !)
Zmoderowalam /Karo

P.s. A "Pawi krzyk" czytałam kilka lat temu.Bo ja, z racji wykształcenia i wykonywanego zawodu, w ogóle sporo czytam.I jakoś nie dostrzegam podobieństw przesłania tej opowieści z tezami Twojej ulubionej pani doktor. ;:185

A obóz w Oświęcimiu był oczywiście POLSKIM OBOZEM ZAGŁADY ;:24
* Mój Ogród - cz.7 (aktualna)
Wizytówkai inne moje wątki
"Mam śródziemnomorskie poczucie czasu..."
Awatar użytkownika
jokaer
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 7321
Od: 14 lut 2008, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pogórze Ciężkowickie 385 m npm; na granicy Małopolski z Podkarpaciem

Re: Jakie książki lubimy i dlaczego?

Post »

No proszę, proszę... jak to się można ciekawych rzeczy o sobie dowiedzieć.

Kobieto czytająca, a wiesz, że jest coś takiego jak kronika zdarzeń, czyli historia pisana
przez ówczesnych?

I ta wg Ciebie pseudo doktor Ewa Kurek, opiera się, niestety, ale
na źródłach historycznych, które są trudne zaakceptowania, bo niewygodne.

Ja jestem w wieku już niestety słusznym i pamiętam wspomnienia moich starszych koleżanek
które tylko potwierdzają co mówi "psedudo" / niewygodna/ doktor Pani Ewa Kurek.

Na koniec dopowiem, że ja nikomu nie ubliżyłam, nikogo nie obraziłam,
grzecznie zapodałam informację, a doczekałam się "ciekawych informacji" o sobie, zamiast kulturalnej dyskusji.

Bo można mieć sprzeczne poglądy, ale niekoniecznie trzeba od razu komuś ubliżać.
Pozdrawiam- Jola Spis treści w uprawie warzyw
----------------------------------------------------
Sprzedam/Kupię/Wymienię Moje krzyżówki Na pohybel zimie
Hooth
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 46
Od: 10 sty 2018, o 13:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Jakie książki lubimy i dlaczego?

Post »

Kiedyś nie przepadałem za literaturą fantasy, jednak ostatnio postanowiłem przeczytać dwie serie o których wiele słyszałem Mianowicie

Miecz przeznaczenia - którą obecnie nadal czytam bo jest dosyć długa
Jak również serię Wiedźmin Sapkowskiego

I jestem pod wrazeniem bo okazało się, ze bardzo dobrze mi się te serie czytało.
x-Z-a klon
---
Posty: 316
Od: 11 lut 2019, o 12:55
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Jakie książki lubimy i dlaczego?

Post »

Pacjentka - Alex Michaelides. Thriller. Ale nie z tych, co to zabili go i uciekł.
Luck
100p
100p
Posty: 179
Od: 18 sty 2020, o 18:32
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Beskidy

Re: Jakie książki lubimy i dlaczego?

Post »

Najbardziej lubię czytać szeroko rozumiane fantasy. Patrząc na okładkę widzimy tylko metaforę. Tak naprawdę są to książki:
sumolimpijczyk pisze:"o ludziach,o wyborach, czasem braku możliwości wyborów,o wypaczeniu, władzy,
Z tym, że pisane w sposób ogólny, uniwersalny i ponadczasowy.
PUMA72
200p
200p
Posty: 383
Od: 2 maja 2011, o 13:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze

Re: Jakie książki lubimy i dlaczego?

Post »

Witam wszystkich zaczytanych,
od Nowego Roku wzięłam się za czytanie, kryminał, erotyk, thriller, literatura piękna. Ostatnią książkę którą przeczytałam była "Afgańska perła" Opowiedziana jest historia dziewczyny żyjącej współcześnie w Afganistanie i wplecione są wspomnienia życia prababki tej bohaterki. Mocna książka, czytałam ją i czułam się jakbym stała obok i to obserwowała. Polecam.
Awatar użytkownika
Sile
50p
50p
Posty: 76
Od: 1 paź 2020, o 14:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Jaką KSIĄŻKĘ aktualnie czytasz ? Cz. 2 [EDU]

Post »

Temat wart odświeżenia. :) Aktualnie czytam książkę "Nocna strona natury albo duchy, widma i zjawy" napisaną przez Catherine Crowe, a wydaną w 1848 r! Co ciekawe, książka opisywana jest jako horror, a sama znajduję w niej raczej więcej rozmyślań, przede wszystkim dotyczących świata nauki, metod badawczych czy dyskredytowania dziedzin wiedzy, w których badania ciężko udokumentować. Choć opowieści o duchach oczywiście również tam są. :wink:
"- W każdym normalnym człowieku tkwi szaleniec i próbuje wydostać się na zewnątrz - odparł sprzedawca. - Zawsze w to wierzyłem. Nikt szybciej nie wpada w obłęd niż osoba całkowicie normalna."

Moje zielono-białe
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”