Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Ogrodówki cudnie w tym roku kwitną jestem zadowolona na maxa, bo dawno nie miałam takiego kwitnienia a tak uwielbiam ich kwiaty.U Ciebie Jolu również bogato w różnego rodzaju kwiaty .Moje róże prawie wszystkie przekwitły teraz ciągle sekator w ręce ,ale tyle ile sięgnę dam radę obciąć z pergoli resztę musi wnuk z drabiny. Mnie nie dadzą włazić na drabinę bym znowu czegoś nie wywinęła :;230 Ja też pracuję tyle ile dam radę nie wszystko musi być na CITO będzie siła to zrobię.Udanego tygodnia w kwiecistym ogrodzie ;:167 ;:167 ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Jadziu sorki że dopiero teraz odpisuję ale tak miałam zajęć że nawet nie pomyślałam o kompie,zdaję sobie sprawę że ogródki będą cierpieć z powodu naszego niedomagania zbiegiem czasu coraz bardziej,ale co nam da więcej radości jak nie kolorowe kwiaty,dzieci przynajmniej ode mnie uciekają na swoje,ale dobrze że sobie radzą i z tego też trzeba wyciągnąć pozytywne wnioski.Coś mi dzisiaj komputer szwankuje i nie wiem ile zdołam przesłać więc czym prędzej postaram się przekazać ostatnie zdjęcia bo niebawem będą wspomnieniem.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jest bardzo późno więc miłego dnia Jadziu jutro. ;:196
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wystarczy bo chyba zaczynam powtarzać udanego tygodnia dla wszystkich ;:138
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu
Piękne te Twoje liliowce i lilie.
Hortensja ogrodowa jakoś u mnie nie lubi rosnąć, od forumkowej Oli dostałam patyczki ukorzenione, zobaczymy czy mnie ponownie polubi.
Wolę bardziej bukietowe bo one są prawie bezobsługowe i jakoś u mnie dobrze rosną.
Piękne róże, chciałabym mieć taki "zarośnięty" ogródek. ;:306
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Ewcia ,dziękuję za miłe słowa,prędzej zechce mi się go pójść wyplewić bo ostatnio to albo gary albo za gorąco albo ulewny deszcz mnie zgania tak jak dzisiaj. ;:65 Szybko musiałam zmykać bo duże kropliska leciały i jak od tygodnia staram się dotrzeć do tarasu żeby go wyplewić to jeszcze dzisiaj nie dotarłam.U mnie jeszcze tylko pojedyncze liliowce ,astry i hortensje jeszcze kwitną tak to już po kwitnieniu będzie. ;:174 Tak szybko ten czas ucieka ani się obejrzymy a jesień i zima będzie brrr nie lubię zimna.Pięknej pogody jutro życzę. :wit
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu ładne dzwonki wypatrzyłam. ;:oj U mnie jakoś stale giną. Piekny, fioletowy kolor tytoniu.
Lilie ładnie podparłaś, ;:215 a moje sobotnia nawałnica połamała. ;:174
Hortensja ogrodowa wspaniale obsypana kwiatami. ;:oj
Chłodniej się zrobiło, więc wyjście do ogrodu stało możliwe. Troche posprzątałam po ulewie.
Też nie mam weny do prac u siebie, bo u synów trochę pomagam w tworzeniu ogrodów.
Też nie lubię chłodów, wolę już upały.
Pozdrawiam ;:3
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu na pocieszenie powiem Ci że też ostatnio z czasem u mnie krucho .Może teraz będzie lepiej bo i upały znikły to więcej czasu poświęcę na ogródek i wyjazdów też nie będzie .Za to roboty mam od groma bo zielsko nie czeka tylko rośnie jak szalone aż wierzyć sie nie chce.Od nocy leje do teraz zapłakany dzień to można coś w chałupie podziałać .Życzę Ci udanego weekendu może z lepszą pogodą niż dzisiaj a lilie masz obłędne u mnie tylko niektóre tak zakwitły ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Soniu dziękuję za odwiedziny ja jestem na forum tak z doskoku to nie zawsze w porę odpisuję ,bardzo często też nie zdążam z podparciem i podwiązaniem wyższych roślin ale jak tylko czas i pamięć pozwoli to udaje mi się to zrobić i roślinki się nie marnują,z tymi zmiennymi pogodami musimy teraz dmuchać na zimne.Wczoraj wyplewiłam jedną rabatkę gdzie wszystko już przekwitło ale fajnie się wyrywała trawa z mokrej gliny inaczej mogłabym tylko pourywać wierzchołki traw.
podziwiam cię że masz siły pracować u siebie i u synów w ogrodzie,ale też wiem jaka to przyjemność pomagać komuś tak że brawa wielkie i dużo sił i zdrowia. ;:196 ;:138

Jadziu jesteś zbyt skromna w ocenie swojego ogrodu to u ciebie są obłędne obrazki ale to dobrze bo mam gdzie zaglądać i się wzorować.Ostatnio faktycznie ciężko było coś zrobić albo za gorąco i osłabienie brało albo ulewa,w tę sobotę udało mi się wyjść na chwilkę z kuchni i poplewiłam zaległą rabatkę teraz już czeka na jesień jeszcze firletka na niej się rozrasta aby zakwitnąć na drugi rok.Uwielbiam lilie i sąsiedzi w tym okresie chcą czy nie chcą muszą czuć liliowe zapachy :lol:

Soniu ,Jadziu jeszcze parę fotek dla was m.in.rabatka floksowa na górce.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazekkoło domu są jeszcze takie kolorki ale już przekwitają
Obrazek

Obrazek
a to jeszcze raz ta hortensja ,nadrabia poprzednie lata kiedy nie kwitła i niebieska z górki z mniejszymi kwiatami jak w poprzednim roku.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

:wit Jolu!
Ale u ciebie też dużo pięknych lilii. I ciekawe śliczne liliowce.
i jakie piękne hortensje. Te niebieskie są cudne. One takie są ? Czy je czymś specjalnie zasilasz ?/
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Aniu ta niebieska jest z tego samego gatunku bo podzielona z jednego krzaka co ta
Obrazek
tylko niebieska przez dwa lata może miała dodawany nawóz do borówek i okrywana na zimę igliwiem z sosny.Pewnego dnia zachodzę a kwiaty zaczynają nabierać niebieskawej barwy i tak podtrzymuję ten rytuał tylko w tym roku w ogóle nie dostawały nawozu zaniedbałam.Polecam i cierpliwości tylko z bialych nigdy nie wyjdą niebieskie tylko z rózowych, ;:138
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jeszcze parę zdjęć na dobranoc :wit
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
W tym roku nie wybarwiają się tak ładnie jak niegdyś może nasiona felerne?
Zdecydowanie lepiej wyglądałyby w grupie ale nie mam już takiego miejsca a wypełniają niejako luki. :wink:

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Teraz troszkę tytoniowej lambady :)
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Tytoniowy temacik.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
Na początku zdawało by się że nic z nich nie będzie takie były marne ale trochę odżyły.Przepraszam że tak powtarzam ale mój komputer szwankuje i nie przesyła zbyt wielu zdjęć naraz.
Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Połączyłam posty. Iwona
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Piękne te twoje hortensje.
Liliowce, rudbekie też bardzo ładne ;:215
No i tytoń ..śliczne masz kolorki.Fioletowy śliczny. On zimuje ?
W tym roku po raz pierwszy mam krzaczek dwukolorowy. Ale w sumie nic o nim nie wiem :roll:
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Wielgaśne hortensjowe krzewy moje też w tym roku obrodziły obficie.No to trzeba będzie podsypać jednej borówkowego nawozu i sosnowych igieł bo jest ich na podwórku pod dostatkiem bo rosną dwie sosny . Dzięki za podpowiedź Jolu. Moje wysiane tytonie wcale nie wzeszły a szkoda bo dostałam nasionka od forumki. Floksów też masz mnogo tak jak u mnie a dzisiaj wyrywałam siewki bo znów jest ich mnóstwo i wnet będą tylko floksy :;230 .Miłej niedzieli ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witam serdecznie Aniu przepraszam że dopiero teraz odpisuję jak zwykle brak czasu na spokojne posiedzenie na kompie.
Jeśli chodzi o tytoń to jest jednoroczny,chociaż nie jestem pewna czy w dobrej ziemi na wiosnę nie powstały by młode siewki ale lepiej na to się nie nastawiać.Ja sieję tak gdzieś w marcu w domu potem pikuję zawsze to potem silniejsze rośnie i jest dużo wcześniej niż z gruntu.Tytoń chyba lubi półcień i lekko wilgotno,mnie wzejść wzeszły siewki tytoniu tylko jak zwykle stopniowo popadały bo na parapetach było im czasem zbyt gorąco jak M.zagotował wodę w centralnym a mnie nie było ;:131 Piękna dzisiaj pogoda miłego wypoczynku. ;:138

Jadziu myślę że niebawem doczekasz się obfitego kwitnienia wyczekiwanych kwiatów i tu jest piękna niespodzianka jak nam coś zakwitnie ważne żeby nie rezygnować,ta różowa u mnie nie kwitła 2 lata bo zawsze ją wiosenny przymrozek powalił ale w końcu jest.Floksy jakoś u mnie nie chcą szaleć ale jak zobaczy jedna że jest ich więcej może będzie powielać potomstwo. ;:306 Kompletnie nie mam ostatnio czasu żeby coś zrobić w ogrodzie a ciągle czuje się przemęczona może to pokowvidowe skutki bo to aż nie normalne jest żeby funkcjonować tylko praca i kuchnia, ;:219 Miłego dnia życzę jeszcze wpadnę. ;:138
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”