Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jadziu kochana doskonale cię rozumię,moja mama całe życie marzyła o własnym domu i ogródku a jak już na rencie była kupili taki stary drewniaczek,ale pomieszkała tylko rok i trzeba było jej odchodzić,teraz ja aż boję się nadmiernie marzyć.Teraz mam swój dom i nie starcza mi sił i czasu żeby o niego należycie zadbać liczę na tę emeryturę.Jest jednak radość z tego co mam i więcej nie trzeba najwyżej czasami coś zmienić ,przesadzić na górkę jak zbytnio wyrośnie i tu jest też niezmierny plus bo nie muszę wyrzucać chyba że tam roślince nie spasuje to już trudno.Szkoda że nie mieszkasz blisko mnie dała bym ci w bezpłatną dzierżawę i szalej do woli. :heja Miejmy nadzieję że zostanie dla ciebie a poza tym za wieloletnią używalność należy ci się jak nic. ;:108 Lecę jeszcze coś kurzy pościerać bo dzisiaj byłam w pracy potem kucharzenie i sprzątanie ,i skończył mi się dzień a jutro do pracy. ;:145 Miłej pogodnej niedzieli Jadziu. ;:168
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Dopiero była niedziela a już minęła kolejna i kolejna pędzi ten czas jak szalony a ja jak byłam niewyrobiona tak jestem pomimo wykonanych niektórych prac,ciągle czekają następne zaległe .To jak żeglowanie po bezkresnym morzu bidną łódeczką bez nadziei na ląd. ;:219
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu ogrodówki kwitną obłędnie. Niebieska córka, ale chyba ma inną glebę, dlatego ma taki cudny kolor. ;:oj Tytonie wyjątkowo wieloma kolorami zakwitły. ;:215 U siebie od lat nie robię rozsady, i tak wyrzucam sporo samosiejek tytoniu. W tym roku mam niespodziankę w postaci dwu tytoni leśnych. Miałam 4 lata temu, ale rosły ponad metrowej wysokości, więc z nich zrezygnowałam. Widocznie jakieś nasiona przetrwały w ziemi i po wzruszeniu gleby wyszły na wierzch. Skiełkowały i teraz kwitną. ;:173
Marzyć zawsze trzeba, bez marzeń życie byłoby beznadziejne. Ja nawet na dwa dni snuję marzenia i plany, łatwiej przetrwać trudne chwile. ;:174
Też miałam nadzieję, że na emeryturze będę mieć więcej czasu. :;230
Zdrowia i spokojnego ogrodowania. ;:168
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witam cię serdecznie Soniu :wit Mimo długich już wieczorów ciągle nie mam kiedy siąść przed kompem takie teraz miałam zmiany że cały dzień zajmowały no,przesadzam ostatni tydzień miałam na 5,00 rano wiec dużo czasu ale i tak zabrakło :;230
Dzisiaj miałam nadzieję że jeszcze posieję poplon ,co urośnie to urośnie ale oczywiście jak ja mam wolne to leje :evil: bajoro takie że szybciej by zgniło jak wzeszło,a poza tym nie ma siły w glinie robić chyba że garnki lepić :;230
Potrzebna mi jest ładna pogodna jesień żebym jakoś ten ogród do zimy przyszykowała.Teraz ze względu że niewiele mi wzeszło jarzyn to mam mniej pracy bo do zbierania nie wiele :lol: w pracy Saygon to przynajmniej zbiorami się nie zamartwiam,ten mój tytoń niby z torebki ale też jak leśny bo ma co najmniej 1,20m,ale mnie to odpowiadało troszkę łyse gałęzie przysłania.Dość dużo roślin powtarza kwitnienie ale te deszcze bardzo wszystko psują i nie da się nacieszyć kwieciem.Wezmę sobie do serca twoje rady i pomarzę poplanuję choć na małą skalę ,a nóż coś się spełni będzie niespodziewana radocha czego tobie dużo życzę Soniu ;:138 ;:196

Obrazek
tak łyso było kiedyś na starej górce a teraz?
Obrazek

Obrazek
niestety już nie kwitna.aby do następnego roku, ;:138
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Doczekałam się wreszcie paru dni wolnego ale żeby nie było za lekko mam nie do końca sprawną prawą rękę bo ciągle mi cierpnie i boli ciężko coś więcej w ogrodzie zrobić ale powolutku,może ogarnę troszkę ogródek.Tak pięknie dzisiaj było że grzech było by zmarnować taki dzień,roślinki jeszcze dają z siebie co mogą.jutro może uda mi się jeszcze złapać resztki kwiecia dzisiaj nie znalazłam na to czasu.Miłego dnia i pięknej pogody na jutro. :wit


Jeszcze pokarze jak mi się uda znaleźć dawny tytoń rósł nie dopilnowany swobodnie był o wiele dorodniejszy jak ten pod domem.
Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Przed wieczorkiem jeszcze skusiłam się złapać resztki kolorków zanim następny przymrozek wszystko zetnie,mogły być lepsze gdybym się ruszyła wcześniej ale musiałam coś załatwić i uciekł mi dzionek ;:14
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
te były kiedyś robione jak przyleciały motylki ;:173
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tu już typowa jesień.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
bardzo lubię te kwiaty tylko mało je widać
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Trzmielina oskrzydlona to jej chwila ;:173
Obrazek

Obrazek

Obrazek
tyle na dzisiaj może jeszcze będzie ładny dzień,pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
ewita44
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1726
Od: 11 maja 2018, o 19:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu
Piękne łany aksamitek i asterków.
Róże wiadomo królowe zawsze cudne i dostojne.
Czerwone liście trzmieliny i motyl na kamieniu na zdjęciu ;:215
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witaj Ewciu bardzo dziękuję za pochwały i wizytę dzisiaj przeszłam się na spacer na górkę ale niestety nie było co fotografować jak pojawił się ładny ptaszek to stałam nieruchomo żeby go nie spłoszyć ,podobny do sikorki ale taki niebieskawy z ciemną beretką czyżby jakiś kapturnik czy jak on się zwie nie znam się na ptaszkach,wiem tylko że wąsatka ma takie ciemne wąsy po bokach ale to nie była ona. Pracy mam mnóstwo ale ciężko wyrwać się od garów po pracy zresztą tylko w wolny dzień można coś zdziałać a jak ja mam wolne to najczęściej leje ;:145 Różyczki jeszcze mają po jednym kwiatku jak by nie chciały się pogodzić z nadchodzącą zimą .muszę jeszcze poprzesadzać trochę roślinek i nie wiem czy ich nie zmarnuje przez to bo mogą nie przetrwać zimy a miejsce na nawożoną ziemię zrobić muszę,tak źle i tak nie dobrze. ;:223
Kompromis ,przesadzić i przykryć?
Minęła niedziela jutro znowu dzień pracowity ,udanego tygodnia ci życzę Ewciu. :wit
Obrazek
szkoda że minęło... ;:173
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Gazaniowe słoneczka takie kolorowe , ciekawe, piękne :)
Trzmielina pięknie wybarwiona.
I marcinki spokojnie sobie ładnie kwitną. To są super wytrzymałe roślinki.
Pozdrawiam Jolu ;:3 ;:196
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Szkoda ze piękne lato minęło ,chociaż ja za upałami nie tęsknię teraz o wiele lepiej sie czuje .Mam nadzieję Jolu że z ręką już lepiej a na koniec cudne pachnidełka w energetycznych kolorach. Miłego tygodnia ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1915
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witam was bardzo serdecznie Aniu i Jadziu ;:167
Przepraszam że dopiero teraz ale coś mi wywalało komputer ostatnio a okazało się że jeden z korków jakiś już słaby i trzeba by wymienić bo automat też wywalało.
Aniu wyobraź sobie że moje gazanie nawet po tych zimnych nocach i rankach jeszcze mają łebki do góry tylko nie widzę ich rozłożonych bo wtedy siedzę w pracy,ale jesień dopisała pięknie tego roku,oby tak zawsze.Jeszcze nie okryłam hortensji bo wydaje mi się jeszcze za ciepło,oby nie zaskoczyły mnie mrozy bo najczęściej siedzę wtedy do nocy w pracy a trudno o północy brać się za okrywanie roślin.Może mi się uda pomimo wszystko.U nas w pracy już od tygodnie przeszło ,Świąteczny wystrój i powoli też trzeba myśleć o zakupach i jakimś głębszym sprzątaniu.I jak co roku nie wiem jaką sałatkę i jaki placek... ;:223 To jak już przy tym temacie to życzę udanych świątecznych przygotowań i zakupów. ;:138

Jadziu dziękuję za pamięć ,moja ręka dużo lepsza ale cierpnięcie jeszcze jest chociaż dużo mniejsze,dzisiaj właśnie byłam u neurologa i zabuliłam 160,00 za lekarstwa niech spróbuje nie przejść :lol: to tak tą rękę potraktuje :pogon .
Daje się funkcjonować chociaż przeszkadza,ale wole ból ręki jak ból serca ze stresu jak nie dawno miałam,a kwiatuszki będziemy wspominać choć ja w tym roku za wiele nie napstrykałam,chyba muszę się cofnąć parę latek do tyłu.Udanego pogodnego weekendu,o ile tak się to pisze ;:306 ;:138 ;:196
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Życzę Ci Jolu przede wszystkim żeby ręka wróciła do normalności ;:167 ;:167 .Od tego 160 już serce boli a co dopiero portfel ile rzeczy szlo by za to kupić ,ale oby medykamenty pomogły no niech spróbują nie pomoc.Teraz zrobiłam sobie mazidło na bazie gęsiego smalcu i korzenia żywokostu .Trochę pomaga, lecz za krótko to stosuję przede wszystkim smaruję stawy ;:196 Miłego tygodnia fajny ten drugi duecik
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
szarotka
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 42
Od: 6 cze 2008, o 14:43
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Piękne kwiaty. Już za nimi tęsknimy
__________________________________________________________
"Jeżeli masz ogród i bibliotekę, to masz wszystko czego potrzebujesz".
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”