Licznik ślimaków - nietypowe zbiory w naszych ogrodach

Humor, psychologia, podróże, pokrewne.
julk1
50p
50p
Posty: 94
Od: 14 kwie 2020, o 21:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Licznik ślimaków - nietypowe zbiory w naszych ogrodach

Post »

U mnie, jak na razie tylko 2 na podwyższonych grządkach. Ale liście kapusty jedzą, tylko nie mogę złapać. Natomiast liście sałaty zostawiły na razie w spokoju, chociaż na tej samej grządce.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Licznik ślimaków - nietypowe zbiory w naszych ogrodach

Post »

julk1, gdybym posadziła sałatę, ogórki, cukinie, dynie i fasolę w gruncie, już bym ich nie miała. Te gady wspięły się nawet do wysokiej donicy z miętą i zrobiły mi ser szwajcarski z koleusów rosnących w wielgaśnych donicach produkcyjnych :evil:
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
jagusia111

Re: Licznik ślimaków - nietypowe zbiory w naszych ogrodach

Post »

U mnie na razie 4 na hostach i 1 na clematisie dziś rano.
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Licznik ślimaków - nietypowe zbiory w naszych ogrodach

Post »

Wczoraj po deszczu zebrałam i wyniosłam na dalekie nieużytki 170 wstężyków. Dla 4 pomrowów nie byłam już taka łaskawa, straciły życie. Odpukać, wyżerów na razie niewiele, ale też z wysadzeniem warzyw czekam na poprawę pogody. Trudno, pocierpią jeszcze trochę w paletkach i doniczkach.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Licznik ślimaków - nietypowe zbiory w naszych ogrodach

Post »

W tym tygodniu byłam na łowach trzy razy i zebrałam za pierwszym razem ponad 100, kolejnym około 60 i za trzecim razem około 40. Wysypane granulkami na świeżo, więc chyba jutro pójdę pozbierać te, które spetryfikowało.
Ale no cóż, moje sałaty coraz bardziej dziurawe, ze kilkunastu słoneczników zostało 6 (wrrrr) i aksamitek oraz nasturcji coraz mniej.
Czekam na nicienie, bo nie wyrabiam ze złości, obrzydzenia i żalu za sadzoneczkami, które zdecydowanie zbyt szybko stały się strawą.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
zielonamalina
50p
50p
Posty: 81
Od: 28 wrz 2019, o 21:59
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Licznik ślimaków - nietypowe zbiory w naszych ogrodach

Post »

Teraz unicestwiam tyle co nic, może do 100 dziennie. Jak zaczynałam walczyć z tą plagą to normą było 1,5-2 tys podczas jednego obchodu.
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Licznik ślimaków - nietypowe zbiory w naszych ogrodach

Post »

A moje nicienie na ślimaki się spóźniają :( Zaczynam się obawiać, że paczuszka przybędzie w samym środku upalnego lata, albo co weselej głęboką jesienią.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
Awatar użytkownika
FikuMiku
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 606
Od: 19 maja 2020, o 08:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gdynia

Re: Licznik ślimaków - nietypowe zbiory w naszych ogrodach

Post »

Tak się zastanawiam, czy nemaslug sprzed półtora miesiąca trochę pomógł, czy ogólnie ślimaków jest w tym roku mniej, ale codziennie widuję kilkanaście sztuk, a nie jak wcześniej po 60-80.
Życie jest do chrzanu, co oznacza, że poza wyciskaniem łez może okazać się całkiem smaczne. Fiku Miku Ogrodniku cz. 1
Tylko co ludzkie potrafi być prawdziwie obce.Reszta to lasy mieszane, krecia robota i wiatr. Pelargonioza Fiku Miku cz.1
ODPOWIEDZ

Wróć do „Strefa kreatywnego RELAKSU - Zagadki, humor, podróże, psychologia”