Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Jolu witaj, jak duży masz ogród bo mi umknęło :oops:
Ja też zmęczona jestem już i remontem i ogrodem. Wczoraj zmroziło i pewnie dalie padły ale zimny wiatr dzisiejszy zniechęcił mnie do wyjścia na ogród. Eden Rose jest cudowna z tym różowym rumieńcem ale ciągle ktoś mi ją obcina. Afrodite była moją zachcianką ale czy ona nie kwitnie tylko raz? Raz kwitnące mam mchowe i spektakl jest ogromny gdy kwitną i zabójczo pachną ale niestety raz w roku.
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Ewcia bardzo przepraszam że nie było mnie i nie odpisałam na czas jakoś to życie umyka mi teraz zbyt szybko teraz też mam przeboje ze zdrowiem.Pytasz o wielkość mojego ogrodu,tak na prawdę to koło domu nie mam konkretnego ogrodu tylko działka 8na8ar. po środku dom i 2 garaże blaszaki plus droga a wokoło obsadzone czym się da i gdzie się da ;:131 Wykończeń nie mam typu kostka bo życia braknie a się nie dorobię tylko jak coś zakwitnie to cała moja radość.
To działka z domem a teraz działka na górce tam był kiedyś stary drewniany dom mojej paniańskiej bytności i tam jest 38a w tym jakieś 9a ja to nazywam "lasek"to są świerki sosna czarna kilka sosny żółtej parę brzozy i 2 wierzby płaczące .Reszta to część ze stodołą 3 orzechy jedna papierówka stara grusza te szare malutkie gruszki po drugiej stronie drogi czereśnia 2 duże świerki,2 brzozy i nie rosnąca gruszka taki mały kikut do likwidacji.
Za laskiem mam jeszcze jakieś 6a gdzie nasadziłam troszkę krzaków ,kwiatów porzeczek jabłek bez rewelacji,borówek malin i 2 kwadraty pod jarzynki jakieś 10 na 12m.Właśnie tam mordujemy się i wypoczywamy od codziennej monotonii życia nigdy tego nie ogarniemy jak byśmy chcieli ale jak jest czasem zaniedbane to też nie panikujemy bo to jest w oddali od głównej drogi więc jest czas i siły to się nadrabia,tak to wygląda.Musisz mocno wytężyć wyobraźnie po tym moim opisie :D
Obrazek
jedna ze stron koło domu

Obrazek
tył domu
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Obrazek

Obrazek
przód czyli frontowa strona
Obrazek

Obrazek

Obrazek
to też jest od strony wjazdowej.Taka siekanka. ;:131
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Teraz jak znajdę to będzie górka
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tak było kiedyś teraz jest pozarastane może kiedyś zrobię konkretną sesje z górki

Obrazek
teraz to drzewko jest dużym drzewem a na dole pod laskiem jest całe skopane i pozasadzane.
Roboty jest mnóstwo tylko czas i zdrowie.Tak że Ewcia może się poprawię i zaktualnię trochę moje posiadłości na zdjęciach teraz modne są ogródki dopracowane a nie taki gąszcz ale ja taki właśnie kocham z wrzeszczącym bażantem żabkami ptaszkami i myszorkami bez liku. ;:306
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witaj Jolciu, ogromny areał masz do obrobienia. Czyli nie tylko kwiatuchy ale też rola , warzywa, owoce.
Bardzo ładna i taka żywotna ta czerwona róża. Najlepiej lubię porównywać teren przed i po obsadzeniach. Wtedy najlepiej widać różnicę i można ocenić włożony wysiłek.
Sama już też tak często nie bywam na forum. Usiłuję dojść do siebie po operacji.
Dbaj o swoje zdrowie Jolu bo bez niego nici z planów.
Pozdrawiam ;:196
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witaj Ewcia właśnie że w tym roku nie mam zdjęć muszę się z tym poprawić ale nie wyrabiam między moimi ogrodowymi sprawami,pracą a kuchnią,przydał by się jakiś klon jolki. ;:306 Bez jedzenia niestety nie będzie szczególnie jak się pracuje fizycznie i daleko dojeżdża.Teraz troszkę wspomnień ogrodowych żeby nie zatracić tematu.
Obrazek
takiego dzwonka muszę zdobyć bardzo mi się podobają szkoda że trzeba czekać drugi rok żeby zakwitły a kwitną tylko jeden ale są bardzo dekoracyjne w ogrodzie.
Obrazek
ostróżki mi też zanikły trzeba by odnowić,

Obrazek
moja pierwsza pnąca jeszcze najlepiej kwitła niestety szybko się starzeją albo wymarzają. :wit
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Takie dzwonki to i ja bym chciała, miałam ale różowe nawet się wysiały ale tylko raz.
Niebieski teraz ma priorytet w moim ogrodzie ale muszę kupować co roku :wink:
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Ewcia uwielbiam kwitnące roślinki ale muszę chyba bardziej przejść na kolorowe krzaczki powoli zacznę myśleć o własnym zdrowiu nie zarypywać się mieć czas dla siebie,pamiętać o lekarstwach i odpoczynku dłużej posłużę ja roślinkom.Rodzina też na tym skorzysta takie mam noworoczne postanowienie no gorzej z dietą u mnie bo łakomczuch jestem okropny.Wszystkiego najlepszego Ewcia w tym 2020 wiesz czego ci z całego serca życzę.Jak tylko spotkam taki dzwonek będę pamiętać. ;:196
Obrazek
teraz takie skradły moje serce tylko przy domu miejsca dla nich nie mam.

Obrazek
teraz ta biała jest 2 razy większa ale ją uwielbiam.Powodzenia Ewcia. :wit
Awatar użytkownika
ewa w
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6837
Od: 13 sty 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: rybnik

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witaj Jolka , mam nadzieję, że zimą trochę odpoczęłaś od ogrodu ale znając życie to.... :roll:
Krzewy kolorowe jeszcze samoobsługowe, które nie trzeba pielęgnować i mnie się podobają, czasem mam niecne myśli aby zabetonować wszystko i zostawić tylko małe otwory roślinkom do podlewania ;:306

Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Cześć Ewcia miło cię witać ,od ogrodu tak odpoczęłam że już dzisiaj był obchód co wychodzi i gdzie będą zmiany,jeszcze gdzie coś wściubić a nie przeładować ;:131 tak ,już mi grzebania w ziemi brakuje i planuje przy najbliższej ciepłej aurze zrobić wypad na ogród ,o ile mi praca tego nie zaburzy.Nadal myślę o zakupie paru kolorowych krzaczków ale to stopniowo na razie zamówiłam dodatkowe 2 piwonie ;:14 a miałam już w to nie brnąć i dojdą jeszcze lilie i mieczyki te ostatnie akurat ostatnio mi wymarniały więc się parę przyda.Tak myślę żeby nie bolało to co miesiąc zaraz po wypłacie jeden malutki krzaczek co Ty na to? ;:80
jeszcze coś dla ciebie o ile tego już nie widziałaś

Obrazek
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witaj Jolu oglądałam fotki duży ;:oj teren dużo pracy jak i u mnie a ręce jedne . Lato w pełni ,ukrop wczoraj 42 stopnie było ;:3 .Dziś już deszczyk popadał po żniwach jesteśmy .Relaks przez weekend a od poniedziałku do pracy .Roślinki rosną , zielsko tez opalenizna widoczna a koronawirus omija szerokim łukiem . ;:168 Piękne dojrzałe roślinki u Ciebie mi trochę ulewy dwoma powrotami poniszczyły jak zalało to i poschło co nieco trochę sarny szkód porobiły ale straty muszą być jak to w życiu.Teraz kolorowo i kwitnąco .Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
lojka 63
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1957
Od: 4 wrz 2011, o 20:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie
Kontakt:

Re: Nasze pragnienia i radości-podziel się z nami...

Post »

Witaj Beatko miło że o mnie pamiętasz już mało tu zaglądam bo jakoś nie mogę się wyrobić z pracami a siły jakoś mało więc o relaksie nie myślę tylko o tym czego jeszcze nie zrobiłam do tego nie mam jak przesyłać zdjęć z telefonu coś mi tu syn porobił że się nie da.Tak jak mówisz czas szybko ucieka a przez tego koronawirusa to nigdy nie wiadomo co będzie za chwilę.Rośliny faktycznie wybujały i coraz częściej zastanawiam się jak to zrobić żeby mięć tylko krzaczaste a z tych co trzeba dużo plewić zrezygnować więcej czasu na odpoczynek by zostało,ale tak nic na wiosnę żeby nie było w lecie bez iryska? taki nie do końca ogródek. ;:185 Ty masz niesamowicie dużo pracy i nie pojmę nigdy jak to ogarniasz,ale tak trzymaj bo na te czasy takich ludzi jest niewiele.Teraz modne ogrody z projektantem i ogrodnikiem a własciciele na wczasach gdzieś na lazurowym wybrzeżu :lol: Tylko z czego tu się cieszyć jak człowiek sam nie posieje,zasadzi i pięknie roślinka zakwitnie dopiero wtedy żyjemy wraz z naszymi ogrodami a tak to tyle że pięknie jest i jak mi klient powiedział czyste ręce się ma, :lol: Kończę bo lekarstwo muszę zażyć a się rozpisałam??Uściski gorące ;:168
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”